Tarkan rüzgârı

Yeni albümü “Adımı Kalbine Yaz”la daha bir hafta geçmeden listelerde bir numaraya yerleşen Tarkan, dün gece Harbiye Açıkhava sahnesinde ilk konserini verdi. Bu konser deyim yerindeyse Tarkan’ın muhteşem dönüşünün ilk startını da vermiş oldu.

5 bin kişi kapasitesi olan Açıkhava’da merdivenler bile doluydu. Yetkililer, 6 bin 500 bilet satıldığını açıkladı. Konser öncesi gişeler önünde uzun kuyruklar oluştu, bu yüzden trafik bile kilitlendi. Tarkan Fanları “Adın kalbimizde yazılı ebedi, biz hiç böyle sevmedik ki” yazılı pankart açtı. Seyircinin büyük bir özlemle beklediği Tarkan, sahneye asansörle indi ve konserine geçtiğimiz yıllarda aramızdan ayrılan Aysel Gürel’in “Sevdanın Son Vuruşu” şarkısıyla başladı. Tarkan, yeni albümünün yanı sıra eski şarkılarını da seslendirdi. Şarkılarının hep bir ağızdan söylendiği konserde duygulu anlar yaşayan Tarkan, “Beni böylesine güzel bir günümde yalnız bırakmadınız. Hepinize aşığım” dedi.

Arabesk özümüzde var
Tarkan, Fazıl say’ın açıklamalarıyla son dönemde gündemden düşmeyen arabesk müzik tartışmasıyla ilgili “Biz arabesk seven bir milletiz. Hepimizin içinde var. Arabeski inkar edenler bu şarkıları dinlesin. Özümüzde var. Arabeskle iftihar edenler sevinsin” dedi. Tarkan protokolde oturan Semiramis Pekkan’ı Emel Sayın zannederek alkış istedi. Daha sonra hatasını anlayan Tarkan, “Hatasız Kul Olmaz” şarkısını seslendirdi. Tarkan, “Orhan Baba’nın şarkısı çok güzeldir” dedikten sonra “İkimizin Yerine” adlı şarkıyı seslendirdi. Şarkıyı okumadan önce de “Tam arabesk, inkar edenler dinlesin” dedi.
Arzu AKBAŞ- Serdar BENLİ
hurriyet.com.tr

error: Content is protected !!