1999

Çıplaklığı seviyorum

Ünlü popçu Tarkan, Alman müzik kanalı VIVA’da hayranlarıyla buluştu. Tarkan, büyük bir bölümü Türk olan hayranlarına fotoğraflarını imzaladı. Telefonda hayranlarının sorduğu soruları yanıtlarken ‘‘Çıplaklığı seviyorum, ama banyoda’’ yanıtını verdi.

Avrupa’nın çeşitli kentlerinde bir dizi konser verecek olan Tarkan, dün Almanya’nın Köln kentinde, yalnız müzik yayını yapan VIVA televizyonuna konuk olurken, hayranlarıyla da buluştu. Tarkan, stüdyoda sunucu Daniel’in sorularını yanıtlarken, Almanya’da 1972 yılında dünyaya geldiğini ve 13 yaşına kadar burada yaşadığını söyledi. Ancak, uzun süredir Almanca konuşmadığı için şu anda İngilizce konuşmayı tercih ettiğini de dile getirdi. Sunucunun ‘‘Politikacılar kabul etmese de bana göre Almanya’da doğduğunuz için Almansınız’’ sözleri üzerine Tarkan, ‘‘Hayır ben Türk’üm. Ailem de Türk’’ dedi. Esra isimli bir Türk kızının telefonda yönelttiği ‘‘Geceleri balkonda çıplak dolaşmayı sevdiğin söyleniyor. Doğru mu?’’ sorusuna ‘‘Çıplaklığı sevdiğim doğrudur. Ama balkonda değil, banyoda’’ yanıtını verdi. Cemile adlı başka bir Türk kızı telefonda Tarkan’da son dönemlerde askerlik yüzünden epeyce sıkıntı çektiğini, herkes askerlik yaparken, niçin askere gitmek istemediğini sordu.

Tarkan bu soruyu şöyle yanıtladı: Ben New York’ta yaşıyorum. Şimdiye kadar her yıl askerliğimi erteletiyordum. Geçen yıl ertelemediler. Gel akserliğini yap dediler. Benim ise Fransa ve Belçika’da konserlerim vardı. Bu benim kariyerim açısından çok önemliydi. Ben de bu yüzden ‘‘gelmiyorum’ dedim. Ama askerliğimi bir gün mutlaka yapacağım, Şu an zaman uygun değil.’’
hurriyet.com.tr

error: Content is protected !!