5 günde 200 bin

ttTarkan’ın üç yıllık aradan sonra çıkardığı yeni albümü “Adımı Kalbine Yaz”, 5 günde 200 bin satış rakamına ulaştı.

Tarkan’ın üç yıllık aradan sonra hazırladığı, ancak çıkış tarihini sürekli ertelediği yeni albümü “Adımı Kalbine Yaz”, 29 Temmuz’da müzik marketlerdeki yerini almıştı. Çalışma, piyasaya çıktığı 5’inci günde 200 bin satış rakamına ulaştı. Tarkan, yeni albümünün ilk konserini geçtiğimiz cumartesi akşamı Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda vermiş, 5 bin kişi kapasiteli alanda ünlü sanatçıyı 6 bin 500 kişi izlemişti. Ünlü şarkıcı, pazar gecesi de aynı mekânda sahneye çıktı. İlki gibi yine merdiven dahil tüm yerlerin dolduğu konseri pek çok ünlü isim de en ön sıradan izledi.
Ajda Pekkan, Erkan Özerman, Zuhal Topal-Korhan Saygıner, Funda Arar-Febyo Taşel ve Arto gibi ünlü isimler arasında en dikkat çeken Emel Sayın’dı. Çünkü Tarkan, Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’ndaki ilk konserinde protokolde oturan Semiramis Pekkan’ı Emel Sayın sanmış, seyircilerden onun için alkış istemişti. Emel Sayın, Tarkan’ın ikinci konserinde seyirciler arasında yer aldı. Gece boyunca toplam 22 şarkı seslendiren Tarkan, repertuvarında eski albümlerinde yer alan şarkılara da yer verdi. Sanatçı, gecenin sonunda yoğun istek üzerine üç kez bis yaptı.

Tarkan’ı pazar günkü konserinde izleyen Ajda Pekkan, “Yeni albümde en çok ‘Adımı Kalbine Yaz’ şarkısını beğendim. Bu şarkı, Tarkan’ın alaturka gırtlak nağmeleriyle insanı olağanüstü etkiliyor” dedi.

Gülşen konseri Emir’le izledi.
Serdar BENLİ
hurriyet.com.tr

error: Content is protected !!