2015

Aacayipsin Tarkan!

fft16_mf5354232Four Seasons Bosphorus’tayız.
Bir masada Aziz Yıldırım, Önder Fırat, Oktay Kaynarca, Sırrı Süreyya Önder hararetli bir sohbette.
Bir masada Fatih Terim eşi, kızları ve damatlarıyla birlikte.
Biraz ileride Mustafa Taviloğlu, Berrin Yoleri, Mine Kalpakçıoğlu, Muzaffer Yıldırım, Ebru Akel, Siren Ertan Çarmıklı, Yıldırım Özdemir…
İstanbul’da bir gayrimenkul lansman davetinde göremeyeceğiniz isimler bir arada. Tabii bunda Emaar Bölge CEO’su Ozan Balaban’ın ve BPR’ın kurucusu Banu Birkan’ın etkisi çok.
Ama gecenin asıl yıldızı Tarkan tabii.
Tarkan, genelde davetlerde sahneye çıkmıyor.
Çıktığı zaman da yer yerinden oynuyor işte.
Kadın-erkek fark etmiyor, hiç ummadığınız isimler ‘Tarkan’ diye çığlık atıyor, onunla bir selfie çekmek uğruna yapmadıkları kalmıyor, hatta gecenin sonunda Tarkan iki kez bis yaptığı halde bacağına yapışıp ‘Gitme’ diye yalvaranlar bile oluyor, tuvaletleri ve smokinleri içinde.
Peki ama bu sırada Tarkan ne yapıyor dersiniz?

Alaturkadan popa, hatta türküye kadar her şarkının sonuna kadar hakkını veriyor, müthiş bir dans performansı sergilerken bile.
Bunu yaparken de sahne önüne toplanan kalabalıkta her kadın ve her erkekle tek tek flört ediyor, gözlerinin içine bakarak, kendi gözlerini süzerek.
Nasıl oluyorsa, herkese kendini özel hissettiriyor.
Her telefona bir gülücük ya da öpücük atıyor.
Her videoyu profesyonel bir klip haline getirebilecek kadar iyi bir şov yapıyor telefonların kamerasının tam içine bakarak.
Bir insan sahnede hem bu kadar kendinden geçip nefis bir performans sergilerken, hem de nasıl bu kadar algıları açık olur, sahne önündeki herkesin ne yaptığının bu kadar farkında olur?
Hepsine nasıl yetişir, inanılır gibi değil.
Hatta sadece sahne önündekilere de değil, arkada oturan birkaç ağır masaya da seslenip, onların da gönlünü alıyor. Herkes hemfikir, uzun zamandır en çok eğlendiğimiz geceydi.
Tarkan, farkını bir kez daha konuşturdu.
Tek kelimeyle harikaydı.

Çağdaş Ertuna

milliyet.com.tr

error: Content is protected !!