Narenciye üreticileri yine Tarkan’lı tanıtım istiyor

narenciye-ureticileri-tekrar-tarkan-i-istiyorTürk narenciyecisinin dünya pazarındaki payının artırılmasına yönelik 2009’da şarkıcı Tarkan’ın yer aldığı reklam çalışması yapan Narenciye Tanıtım Grubu, bu yıl da aynı isimle tanıtım atağına geçmeyi hedefliyor – Narenciye Tanıtım Grubu Başkanı Kavak: “Geçen hafta Rusya’da bir toplantı gerçekleştirdik ve onlara tanıtım faaliyetlerimiz hakkında bilgi verdik. Geçmişteki Tarkan’lı tanıtım kampanyamızdan da söz ettik. Tarkan’ın adı geçince oradakilerde bir kaynaşma oldu, bir sinerji, özlem oluştu” – “Yaptığımız istişareler doğrultusunda yine Tarkan’la bir tanıtım çalışması yapmak istiyoruz”

– Dünyanın çeşitli coğrafyalarında Türk narenciyesinin bilinirliğini artırmaya yönelik çalışma yürüten Narenciye Tanıtım Grubu (NTG), yeni reklam için şarkıcı Tarkan ile ikinci kez tanıtım yapmak istiyor.
Yaklaşık 7 yıl önce hem iç hem de dış pazarda tüketicinin narenciye alışkanlığında “Türk ürünü” imajı oluşturmasına katkı sağlamak amacıyla kurulan NTG, tanıtım faaliyetlerine devam ediyor.
Bu kapsamda 2009-2010 narenciye sezonunda Tarkan’ın yer aldığı reklam kampanyası hazırlayan NTG, bu reklamla özellikle Rusya pazarına ihracatta önemli katkı sağladı.
Son dönemde Rusya’da tanıtım faaliyetlerine başlayan NTG, Tarkan ile yeniden iş birliği yaparak Türk narenciyesinin bilinirliğini daha da artırmak istiyor.
NTG Başkanı Ali Kavak, AA muhabirine, yıllık ortalama 3,6 milyon ton üretimi ve 1 milyar doları aşan ekonomik değeriyle Türk narenciyesinin yapılan tanıtım faaliyetleri sayesinde dünyada söz sahibi olmaya çalıştığını söyledi.
Tanıtım faaliyetleriyle Türk narenciyesinin yüzünü güldürmeyi amaçladıklarını aktaran Kavak, “Geçen hafta Rusya’da bir toplantı gerçekleştirdik ve onlara tanıtım faaliyetlerimiz hakkında bilgi verdik. Geçmişteki Tarkan’lı tanıtım kampanyamızdan da söz ettik. Tarkan’ın adı geçince oradakilerde bir kaynaşma oldu, bir sinerji, özlem oluştu” dedi.
Kavak, Tarkan’la yapılan reklam çalışmasının o dönem ihracata önemli katkı sağladığını anımsatarak, “Yine Tarkan’la bir tanıtım çalışması yapmak istiyoruz. Tarkan’la şu an yürütmekte olduğumuz tanıtım çalışmalarını birleştirerek daha farklı bir çalışma ortaya çıkarabiliriz” diye konuştu.
Kavak, kendilerinin yeniden Tarkan’la çalışma istekleri olduğunu ve bununla ilgili en kısa zamanda ünlü sanatçıyla görüşeceklerini bildirerek, konunun önümüzdeki ay netlik kazanmasını beklediklerini söyledi.
MERSİN (AA) – LALE KÖKLÜ
Radikal

error: Content is protected !!