Haftanın yıldızı Tarkan

Alman haftalık gençlik ve müzik dergisi Bravo, 18 Şubat sayısında Tarkan’ı ‘‘Haftanın Yıldızı’’ seçti. Derginin üçüncü sayfasında yer alan ‘‘haftanın yıldızı’’ köşesinde Tarkan’ın üç fotoğrafı kullanıldı.

Tarkan’dan övgüyle söz eden Bravo dergisindeki yazı şöyle:
‘‘Almanya’da doğdu ve Türkiye’de Michael Jackson’dan daha ünlü. Süperstar şimdi de konser vermek üzere geliyor. O, Almanya doğumlu Türk pasaportlu bir süperstar.

ALMANYA’DA 500 BİN SATTI
26 yaşındaki Tarkan Türkiye’de bir megastar. Albümleri milyonlarca satıyor, konserlerinde stadyumları dolduruyor. Özellikle kişiliğine yönelik eleştiriler nedeniyle bir süre önce ‘kaçarak’ ABD’ye sığındı. 1.76 m boyundaki parlak popçu bugün New York’ta yaşıyor.

Tarkan Fransa, Hollanda ve Belçika’da da pop listelerine girmeyi başardı. İnanılır gibi değil ama, Tarkan Almanya’da da 500 bin CD sattı. Bu CD’ler Türkiye’den ithal ediliyor ve Türk dükkanlarında satılıyor. Almanya’daki ilk single’ı ‘Şımarık’, 1 Mart’ta piyasaya çıkacak. ‘Tarkan’ adlı albümün satışına ise 8 Mart’ta başlanacak.

17.10.1972 yılında Almanya’nın Alzey kentinde doğan Tarkan yakında Almanya turnesine çıkıyor ve 20 Mart-21 Nisan tarihleri arasında 12 konser verecek. Tarkan’ın Almanya’da da çok sayıda hayranı var.’’
hurriyet.com.tr

error: Content is protected !!