Cezayirli bir sevgilim var

cezayirBerlin’de yapılan ‘‘Top of The Pop’’ organizasyonuna ‘‘Şımarık’’ adlı şarkısıyla katılan Tarkan büyük beğeni kazanırken, Hürriyet’e samimi açıklamalarda bulundu. Cezayirli bir sevgilisi olduğunu ve onu çok sevdiğini ilk kez Hürriyet’e açıklayan Tarkan, adını gizli tuttuğu yeni sevgilisi için, ‘‘Benden iki yaş küçük ve ceylan gözlü. Onu seviyorum, ben aşık olmadan yaşayamam’’ dedi.

Madonna, Cher, Ricky Martin, Speis Grils gibi nice ünlüller de Top of The Pops’la doğdular. Top of The Pops, dünya pop sanatçılığına aday olanların vitrini kabul ediliyor. Bu organizasyona katılan ilk Türk pop sanatçısı ise Tarkan oldu. Tarkan’a bu konuda neler hissettiğini sorduk:

– Duygu çoşkusu içindeyim. İlk kez bir Türk sanatçısı olarak, Avrupa’nın ve dünyanın sayılı adaylarına yeşil ışıkların yakıldığı Top of The Pops’a girmek başka sevinçler, başka mutluluklar yaratıyor içimde. Utanmasam ağlayacağım. Ama gözyaşlarım hiçbir zaman sadece sevinç için olmayacak. Bunu hissediyorum… Sesimde hüzünler var inanın. Uzun ayrılıklar, turneler, aile, sıla, hasretler..

Fakat yine de bugün burda olmak ve yarım de olsa siz saran sevinçlerinizi öğrenmek istiyorum.

– İnanılmaz güzel. Bugüne kadar hiç olmamış. Bırakın beni, Türkçe şarkıyla, Türk diliyle ilk kez biri başarıyor. Bana nasip oldu. Hak etmek için çok çalışıyorum. Çoğu kez uyku bile uyuyamıyorum. Fransa’da başladı her şey… Yıllardır bugünleri bekledim ve bugünler için çalışıp didindim. Ve görüyorsunuz oluyor da. Başaracağız belki ama işte o engeller… Ve Türkiye ayrılıklarıyla gelen özlemler çekiyorum.

Nasıl özlemler?

– Bu şarkılarımı ne kadar yabancılara söylesem de Türkiye’nin o sıcak coşkusunu bulamıyorum. O canım gençlerimizin ruhu başka. Hiçbir zaman da olmayacak. Şimdi onları hatırlayarak sahnelere çıkıyorum ve özlediğim Türkiyem benim dopingim, gücüm oluyor. Arkadaşlarım bana Türkiye’den beyaz peynirler, domatesler, siyah zeytinler getiriyor. Otellerde masamıza çilingir soframızı kuruyoruz. Damak özlemlerinin insanları bu kadar etkileyeceğini hiç bilmezdim. Berlin, hani o küçük İstanbul diye bilinen Kreuzberg semti var ya, işte oraya gittim bugün. Adeta Beyoğlu… Gözlerime inanamadım. Kendimi lahmacunlara vurdum, soğanlar, dönerler yedim. Her lokmada Türkiye’nin kokusu, tadı vardı.

CEYLAN GÖZLÜ SEVGİLİ

Anladığım kadarıyla bir yalnızlık da var o çoşkulu görüntünün ardında. Gönüle de yansıyan bir yalnzılık mı bu acaba? Seviyor musun, hayatını paylaşan, omzuna başını dayadığın bir insan var mı?..

– Pratik, gel geç ilişkilere gönlüm razı olmaz. Kimseleri üzemem. O yüzden de tabiri caizse öyle ‘‘fast food’’ bir ilişki içine giremem. Yapamam. Evet biri var hayatımda. Son bir aydır beraberiz.

Bir Türk kızı mı?

– Değil.

Nereli?

– Cezayirli…

Tek tek sordurmasan da anlatsan…

– Pekala ama birazcık

Nasıl istersen.

– Fransa’da tanıştık, çok hoş. Avrupa’da yaşıyor. Seviyorum!.. Ama inanın bu sevgi de öyle yarım yarım işte. Uzun zamandır duymadığım bir duygu. Aşık mıyım bilmiyorum, ne kadar gider onu da bilmiyorum. Benden iki yaş küçük, kahverengi ceylan gözleri var. İngilizce, birazcık da Fransızca konuşuyoruz. Ama en çok da gözlerimiz konuşuyor. Gönlümün güzeli O!..

ALMANCAM ÇOK İYİ

* Gönlünüzce olsun… Başka bir soru, Alman TV’lerindeki röportajlarında Almanca konuşmaman merak ediliyor.

– Almancam çok iyi… Çocukluğumdan beri Almanca konuşuyorum gerçi, ama aradan 15 yıl geçti. Her şeyi çok iyi anlıyorum, ama yine de İngilizcem,
Almancamdan iyi. Bir de Alman TV’sindeki sunucu ısrarla Almanca diye tutturunca, ben de kendi duygularımda ısrar ettim. Hepsi bu!

Bir de vatandaşlıktan atılma durumun sözkonusu.

– 17 Nisana kadar vaktim var. Olasılıklar üzerine konuşmak istemiyorum. Sağduyunun ağır basacağına inanıyorum. Aklı başında, mantıklı insanlara güveniyorum. Kaldı ki bu konuda, yani vatandaşlıktan çıkarılma için bakanlar kurulu kararı gerekiyor. Böyle bir kararın bakanlar kurulundan çıkacağına inanmıyorum. Bir başka vatandaşlık düşünmüyorum. Eğer böyle şeyler düşünsem, bundan menfaat umsam, buralara yatırım yapardım.

Askerlikten kaçmadım

Çok yazılıp çizilmesine rağmen, askerlik konusunu da yeniden sorduk:

– Askerliğimle ilgili bazı kararlar alınıyor. Dilerim bu kararları alacak olanlar, vazgeçerler. Çünkü doğru değil. Kurban edilmemi adil bulmuyorum. Askerlik görevini yerine getirmeyen çok insan var, yüz binlerce insan var Türkiye’de. Bunların içinde bir tek Tarkan kurban edilirse haksızlık olur. Askerlikten kaçmıyorum ki! Bir ayrıcalık beklemedim, yapmayacağım da demedim. Bunlar hep anlattığım şeyler. Dilerim ki acilen anlarlar, destek olurlar. Türkiye’de ne olursa olsun, ben burada yine de Türkiyemi, insanımı, kültürümü göğsümü gere gere savunuyorum.

Top of The Pops nedir?

Bu organizasyonunu doğum yeri İngiltere. Yaklaşak 35 yıldan beri bu ülkede yapılan organizasyonlarda plak şirketleri ve diğer yan müzik kuruluşları, her hafta müzik listelerine giren ve üst sıralara tırmanan sanatçıları tanıtıyorlar. Son bir yıldan beri de Berlin’de gerçekleştiriliyor bu etkinlik. RTL televizyonu ve MME şirketiyle beraber yapılan organizasyonda bu hafta Türk pop sanatçısı Tarkan da yer aldı. Tüm Avrupa listelerinin taranıp değerlendirildiği Top of The Pops’ta Tarkan, ilk 30’da yer alıyor. Ancak müzik otoriteleri ‘‘Şımarık’’ adlı parçasıyla seçilen Tarkan’ın rahatlıkla ilk beşe gireceğini vurguluyorlar.

hurriyet.com.tr

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!