2013

EREĞLİ’DE TARKAN VE ATHENA COŞKUSU

ZONGULDAK’ın Ereğli İlçesi’nde düzenlenen Uluslararası Sevgi Barış Dostluk Kültür ve Sanat Festivali’nde arka arkaya konser veren Tarkan ve Athena, hayranlarını coşturdu. Gecede Tarkan’a, ’Sevgi Barış Dostluk’ ödülü verildi.

Ereğli Belediyesi’nin bu yıl 20’ncisini düzenlediği festivalin son akşamında, ’Yetenek Sizsiniz’ yarışması finalisti Baha, bateri şovuyla beğeni topladı. Sunuculuğunu Ece Erken’in yaptığı gecede daha sonra Athena grubu sahneye çıktı. Athena, şarkılarıyla alanı dolduran binlerce kişiyi coşturdu. Üzerinde ay yıldız bulunan tişörtle dikkat çeken grubun solisti Gökhan Özoğuz, ülkesini çok sevdiğini söylemesinin ardından, ’Yaşamak lazım iki günlük dünyada, değer mi dalaşmaya, anlaşmak lazım’ sözlerinin yer aldığı ’Her şey güzel olacak’ adlı şarkısını söyleyerek barış mesajı verdi.

Athena’nın ardından ünlü sanatçı Tarkan sahneye çıktı. Hayranlarının çığlıkları arasında asansörle sahneye gelen Tarkan, şarkılarıyla kalabalığı coşturdu. Özellikle genç kızların büyük ilgi gösterdiği Tarkan, dansıyla da hayranlarını büyüledi. Genç kızlar, sahne performansı ile göz dolduran sanatçıyı cep telefonlarıyla görüntülemeye çalıştı. Tarkan’ın konseri sırasında basın mensuplarıyla güvenlik görevlileri arasında tartışma yaşanırken, kalabalık arasında kalan genç bır kız da baygınlık geçirdi. Alanın diğer noktalarında da kalabalık nedeniyle baygınlık geçirenler oldu. Fenalaşan Tarkan hayranlarından bazıları ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

Ereğli Belediye Başkanı CHP’li Halil Posbıyık, Ereğli’de 4’üncü defa konser vermesi nedeniyle Tarkan’a, ’Sevgi Barış Dostluk’ ödülü verdi. Başkan Posbıyık’ın eşi Neriman Posbıyık da Tarkan’a şal hediye etti. Tarkan, ödül töreninin ardından konserine devam etti. Konser, havai fişek gösterisiyle sona erdi.
hurriyet.com.tr

error: Content is protected !!