Tarkan konserinde neler oluyor

Onur BAŞTÜRK

Tam beş gece Harbiye Açıkhava’da konser verdi Tarkan.

Her gece de tıklım tıklım doldurdu konser alanını. Hatta birkaç tane daha konser verse yine gelirdi insanlar. Peki nedir Tarkan konserlerinin sırrı? İnsanların asıl haz aldığı nedir bu konserlerde? Kafamda bu deli dolu sorularla cumartesi gecesi Açıkhava’nın her yerinde dolandım durdum ve işte biriktirdiğim “Tarkan konserinde neler oluyor” notları:

ÇIĞLIKLAR ESİRGENMİYOR

Açıkhava’daki konserin başlamasına saniyeler kala arka sıramda oturan bir kadın seyirci, “Ay heyecandan bayılacağım” diyor. O bunu söyler söylemez de Tarkan sahnede beliriyor ve çığlıklar eşliğinde konser başlıyor. Çığlıklar farklı farklı: Kimisi “Tarkan” diye bağırıyor, kimisi sesini sonuna kadar öylesine koyveriyor. Bizim konser seyircimiz usludur aslında. Böyle gürültülü karşılamaları esirger şarkıcıdan. Demek ki seyirci Tarkan konserinde hâlâ heyecanlanabiliyor, onun sahneye çıkmasından haz alıyor…

ERKEKLER DE FIKIR FIKIR

Çığlıklar bir süre sonra yerini ayağa kalkıp göbek atmalara bırakıyor. Sadece kadınlar değil, erkekler de oynuyor. Ki Tarkan’ın bu ülkedeki erkeklere yaptığı en iyi şey bu: Kimselere aldırmadan rahat rahat göbek atmalarını sağlamak. Nitekim protokoldeki sosyetik de, orta sıralarda oturan sevgilisiyle konsere gelmiş ağır abi de gayet fıkır fıkır oynuyor. Tarkan’ın en iyi şarkılarından biri olan “Kır Zincirlerini” bu duruma en güzel fon müziği aslında: “Kır zincirlerini gel aşka kanalım seninle. Yum gözlerini soluksuz uçalım göklerde.”

TOPLU KUDURMA SEANSI

Bu arada Tarkan yerinde duramıyor. Sahnenin bir ucundan öteki ucuna koşturuyor, arada ortaya gelip çılgınca dans ediyor. Klasik Tarkan tipi figürlerinin yanı sıra yeni bir hareketiyle daha tanıştırıyor seyircisini:
Sık sık çömelip kalkıyor… Hoparlörlere yaslanıp az biraz kendini okşamaya başladığında ise seyirci tekrar çığlıklara boğuluyor. Çünkü Tarkan bedenini seviyor, hatta onunla resmen aşk yaşıyor. Seyirci de kendi bedenini böyle aşkla sevmek istiyor, kenpTopluca bir kudurma seansı aslında Tarkan konserleri. Seyirci rahatlamak, dans etmek, deşarj olmak istiyor. Tarkan da onlara bu ortamı sağlıyor. Hatta kendisi de deşarj oluyor, rahatlıyor. Sanki bütün bir sene bu konser serisini beklemiş gibi biriktirdiği tüm enerjiyi seyirciye saçıyor. Bazen kendini öyle kaptırıyor ki bu enerji saçma haline, vokalisti Altay sürüklemek zorunda kalabiliyor şarkıların yükünü… Sonuç olarak, hızlı akıyor Tarkan konseri. Ne zaman başlayıp bitti anlamıyorsun. Seyircinin konuşmalarına bakılırsa da herkes memnun ayrılıyor Açıkhava’dan. Özellikle “Bu sene çok daha enerjikti” cümlesi en fazla dile dolanan cümle oluyor.

Hürriyet.com.tr

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!