Tarkan’la yola devam

bnTürk narenciyecisinin dünya pazarındaki payının artırılmasına yönelik çalışmalar kapsamında, geçen yıl olduğu gibi dünya genelinde tanınan şarkıcı Tarkan’ın da yer aldığı tanıtım filminin kullanılacağı açıklandı.

Geçen sezon sadece Rusya’da yapılan reklam çalışmalarına, bu sezon Ukrayna ve Azerbaycan da ekleniyor.
Narenciye Tanıtım Grubu (NTG) Başkan Vekili Ali Kavak, narenciye ürünlerinin yurt içinde tüketimini artırmak ve Türk narenciyesinin yurt dışında bir marka haline gelmesini sağlamaya yönelik yapılan çalışmaların sürdürüldüğünü söyledi.

Türk narenciyesinin kalitesini “bir marka olarak” öne çıkarabilmek adına, Tarkan’ın yer aldığı tanıtım filmi ve afişlerle Rusya’da geçen yıl reklam kampanyası başlatıldığını hatırlatan Kavak, “Tarkan Rusya’da çok seviliyor. Geçen yıl ki kampanyadan çok olumlu tepkiler aldık. Bu kampanya ihracat rakamlarımızın artmasında önemli rol oynadı. O nedenle bu yıl da kampanyalarımıza Tarkan’lı tanıtım filmi ile devam etme kararı aldık” dedi.

Tarkan’ın birçok dünya ülkesi gibi, kuzey ülkelerinde de çok sevildiğini anlatan Kavak, kampanyanın etkili olmasında Tarkan’ın önemli bir misyon üstlendiğini vurguladı.Bu yıl ki kampanyalarda ise hem geçen yılın avantajını değerlendirmek hem de tanıtım için ayrılan bütçeyi daha tasarruflu kullanmayı tercih ettiklerini ifade eden Kavak, şöyle devam etti:

“Geçen yıl hazırlanan film ve afişler sadece Rusya’da kullanılmıştı. O nedenle filmlerimiz henüz eskimemişti ve halen kullanılabilir nitelikteydi. Bu yüzden kampanyamızın sınırlarını genişleterek çalışmalarımızı devam ettirmek istedik. Bunun üzerine Tarkan ile tekrar görüşerek, yeni bir anlaşma imzaladık, hazır şekilde bekleyen tanıtım çalışmalarımızı yeniden Tarkan’la sürdüreceğiz.”

Filmlerin Kasım ayının ilk günlerinde Rusya’da gösterime gireceğini bildiren Kavak, ardından çalışmaların Ukrayna ve Azerbaycan’da da devam edeceğini kaydetti.

error: Content is protected !!