2010

Uyuşturucudan gözaltına alındı

Narkotik polisinin düzenlediği ve sanatçı Tarkan Tevetoğlu’nun da aralarında bulunduğu 10 kişinin sorgusu devam ediyor.

Tarkan, arkadaşlarına uyuşturucu madde temin etmekle suçlanıyor.

Bu kişilerden 2’sinin torbacı denilen uyuşturucu satıcısı diğer 8’inin ise, içici olduğu öğrenildi. Operasyonda kokain içicisi olduğu iddiasıyla gözaltına alınan Tarkan’ın evinde 12.5 gram esrar ele geçirildiği öğrenildi.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 6 ay süren teknik takibin ardından dün gece tespit ettiği adreslere operasyon düzenledi. Baskınlarda aralarında ünlü isimlerin de bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı. Emniyete götürülen Tarkan Tevetoğlu, iki magazinci, ünlü bir işadamının oğlulları Tarık ve Ömer Faruk M. kardeşler, işadamı Gökhan Y., ünlü bir tekstil firmasının sahiplerinden Murat E., Güler E.’ sorguya alındı. Bu isimlerin dışındaki Selman Güngör Ş, ile Abdülmelik G.’nin torbacı diye tabir edilen uyuşturucu satıcıları olduğu belirtildi. Bu iki kişinin daha önce de aynı suçtan kayıtlarının bulunduğu, kokain ve esrar sattıkları belirtildi. Operasyonlar sırasında Tarkan Tevetoğlu’nun evinde yapılan aramada 12.5 gram esrar ele geçirildiği öğrenildi.

Teknik takip sırasında uyuşturucu satıcılarının telefon görüşmelerinde Tarkan’ın adını net bir şekilde kullandığı öğrenildi. Tarkan’ın da bu kişilerle iletişimi olduğu ve kokain kullandığı öne sürüldü. Ancak operasyonda evde kokain yerine, esrar çıkması şaşırttı. Gözaltındaki Tarkan ve diğerlerinin ifadelerinin tamamlanmasının ardından savcılığın talimatı doğrultusunda Beşiktaş’taki İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’ne sevk edileceği belirtildi.
Bu arada ünlü işadamı F.M’ın oğlu Ömer Faruk M, iki ay önce de 300 gram esrarla yakalanmıştı.

İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRÜ ÇAPKIN’DAN AÇIKLAMA

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, sanatçı Tarkan Tevetoğlu’nun da aralarında bulunduğu bazı kişilere yönelik uyuşturucu operasyonunun, polisin planlı bir operasyonu olduğunu belirterek, “Adliyeye intikal edecek bir konu” dedi.

Çapkın, gazeteci Ahmet Vardar’ın Fatih Camisi’ndeki cenaze töreni sonrasında gazetecilerin sorusu üzerine, sanatçı Tarkan’ın da aralarında bulunduğu bazı kişilere yönelik uyuşturucu operasyonunun, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı planlı bir operasyon olduğunu kaydetti.

Operasyonu “Polisin yaptığı herhangi bir çalışma” diye niteleyen Çapkın, “Söyleyebileceğim şey şimdilik bu kadar. Adliyeye intikal edecek bir konu” diye konuştu.

Bir gazetecinin “Tarkan’ın ismine nasıl ulaşıldı? İsmi, bulunan bir listede mi vardı?” sorusunu Çapkın, “Hayır, ayrıntıya girmiyoruz. Özeti, polisin planlı bir operasyonu” diye yanıtladı.

Çapkın, operasyonların devam edip etmeyeceğine yönelik soru üzerine “Hayır. Ne zaman düğmeye basma zamanı gelirse o zaman basılıyor” dedi.

VALİ GÜLER: “SORUŞTURMA SÜRÜYOR”

Şarkıcı Tarkan’ın İstanbul Narkotik Şube Müdürlüğünün yaptığı operasyonda gözaltına alınmasıyla ilgili olarak İstanbul Valisi Muammer Güler basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Operasyonla ilgili bilgi veren Güler, “Narkotik Şube Müdürlüğünün yaptığı bir operasyon var projeli bir operasyon daha önce teknik ve fiziki takip yapılmış. Bir kısım kişilerin bu işin içinde satıcılığını veya içiciliğini yaptıkları yurt dışıyla irtibatları oldukları bilgisi var. Tabiki şahıslar bazında söylemiyorum şahıslar bazında ne olup olmadığı soruşturma sonunda ortaya çıkacak” dedi.

Tarkan’ın soruşturmasının sürdüğünü belirten Vali Güler “Şu anda gözaltına alındı savcılık talimatıyla. Soruşturması sürdürülüyor savcının talimatıyla mahkemeye çıkarılacak. Adli bir işlemdir bundan sonra söyleyeceğim bir şey yoktur, adli safha olduğu içinde yetkililer bakacak’ diye konuştu.

AĞABEYİ EMNİYET’TE

Tarkan’ın ağabeyi Hakan Tevetoğlu, bilgi alabilmek için emniyete geldi. Hakan Tevetoğlu basın mensuplarının sorularına, “Şu an ifadesi alınıyor. Konuyla ilgili açıklama yapmak istemiyorum” dedi.
hurriyet.com.tr

error: Content is protected !!