Megastar Tarkan serbest bırakıldı

ttUyuşturucu kullandığı iddiasıyla gözaltına alınan ünlü sanatçı Tarkan Tevetoğlu, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Savcıya 45 dakika boyunca ifade veren Tarkan bakın neler söyledi…

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince geçtiğimiz hafta perşembe akşamı gözaltına alınan Tarkan, sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Savcının tutuklama talep etmemesi nedeniyle ünlü sanatçı serbest bırakıldı. Savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılan Tarkan, adliyeden ayrıldı.

Gazetecilerin arasında güçlükle aracına ilerleyen, ünlü sanatçı, aracına binmeden önce adliye önündeki hayranlarını el sallayarak selamladı; cipine bindikten sonra da ağladı. Uyuşturucu operasyonu ile ilgili olarak mahkemeye sevk edilen 8 kişiden 2’si tutuklandı.

TEMİN ETMEDİM!

Yaklaşık 45 dakika boyunca savcı ile görüşen Tarkan’ın ifadesi 2,5 sayfa sürdü. Savcının ünlü sanatçıya uyuşturucu madde içip içmediği sorduğu Tarkan’ın uyuşturucu madde kullandığını belirterek, ‘Pişmanım’ dediği ifade edildi. Tarkan’ın savcının, “Arkadaşlarına uyuşturucu temin ettin mi” sorusuna ise “Temin etmedim” yanıtını verdiği öğrenildi.

POLİS SOHBETİNDE ANLATTI

Polislerle sohbetinde ise, kokain kullandığını itiraf eden Tarkan, 8 saat süren resmi ifadesinde de uyuşturucu kullandığını söyledi. Cuma gecesi alınan ifadesinde Tarkan, “Uyuşturucuya 6 yıl önce arkadaş ortamında başladım. Kokain ve değişik uyuşturucu maddeler kullandım. Kendi başıma bırakmak istedim ancak başaramadım. Yurt dışına çıktığım zamanlarda da uyuşturucu kullandım. Hayranlarımı üzdüğümü biliyorum. Onlar beni bu yönümle örnek almasınlar. Tedavi olarak bırakacağım. Kimse uyuşturucu kullanmasın” dedi.
hurriyet.com.tr

error: Content is protected !!