2000

Aslanlar gibi yaptılar

Her Türk erkeği gibi askerliklerini yaparak vatan borcunu ödeyen ünlü popçular terhis oldu. Tarkan, Mustafa Sandal, Beyaz, Soner Arıca ve Çelik 28 günlük bedelli askerlik sonrası evlerine döndü.

BEDELLİ askerliklerini tamamlayan pop sanatçıları terhis oldu. 28 günlük askerliklerini Malatya’da yapan Tarkan ve Mustafa Sandal ile Ege kentlerinde yapan Çelik, Soner Arıca ve Beyaz tezkerelerini aldı.

Askerliklerini Malatya’da aynı kışlada farklı birliklerde yapan Tarkan Tevetoğlu ve Mustafa Sandal dün tezkerelerini aldıktan sonra ayrı ayrı özel uçaklarla İstanbul’a döndüler.

Malatya kent merkezine 10 kilometre uzaklıktaki 2’nci Ordu Komutanlığı Altay Kışlası Ulaştırma Er Eğitim Alayı’nda bedelli vatani görevlerini yapan Tarkan ve Musti saat 05.30 sıralarında tezkerelerini aldılar.

ŞEREFLİCE BİTİRDİM
Kışla kapısında sırt çantasıyla sevinç içerisinde çıkan ve sürekli yüzü gülen Tarkan’ı gazeteci ordusu karşıladı. Gazetecilere çok kısa bir açıklama yapan Tarkan, her Türk genci gibi şereflice vatani görevini yaptığını belirterek, ‘‘Aslanlar gibi askerliğimi yaptım. Çok mutluyum. Asker ocağında güzel dostluklar edindim. Askerliğimi bitirdiğim için çok sevinçliyim. Güzel günler beni bekliyor’’ dedi. Daha sonra kendisini bekleyen minİbüse binen Tarkan, korumalarının eşliğinde havalimanına hareket etti. Havalimanında direkt yolcu salonuna geçen Tarkan, kendisini bekleyen çift motorlu 8 kişilik And Air’e ait Falcon 10 tipi uçakla İstanbul’a gitti.

Tarkan’ın havalimanından ayrılmasından 15 dakika sonra da Mustafa Sandal geldi. Musti de Tarkan gibi kendisini bekleyen Metro Air’e ait Kingair B200 tipi pervaneli özel uçağa binerek İstanbul’a doğru yola çıktı.
hurriyet.com.tr

error: Content is protected !!