Sezen’le Tarkan barışının içyüzü

Bir Türk şarkıcısı olarak yurtdışında büyük başarı kazanan Tarkan’ la Türk pop müziğinin ‘‘Minik Serçe’’si Sezen Aksu arasında ‘‘Şımarık’’ şarkısı yüzünden çıkan dargınlığın nasıl giderildiği öğrenildi.

Fransa’da single’ının satışı 400 bine, albümününki ise 60 bine ulaşan Tarkan’la Sezen Aksu’nun arası ‘‘Şımarık’’ şarkısının bestesi yüzünden açılmıştı. MESAM’da ‘‘Şımarık’’ın bestecileri olarak Sezen Aksu’yla birlikte Tarkan ve Ozan Çolakoğlu da kayıtlıydı. Ancak Aksu, bu şarkının bestesi de dahil tüm haklarının kendisine ait olduğunu söyleyip bu yanlışlığın düzeltilmesini istedi.

Fransa’da yakaladığı başarının devamı açısından yine bir Sezen Aksu şarkısı olan ‘‘Şıkıdım’’a çok güvenen Tarkan, bunun üzerine geri adım attı. MESAM’a bir yazı yollayarak Şımarık’ın söz ve bestesi üzerindeki hak iddialarından vazgeçti. Sezen Aksu da bunun üzerine kartonetleri basılmasına rağmen çıkarılmasına izin vermediği ‘‘Şıkıdım’’ single’ının Fransa’da yayınlanmasına izin verdi. Tarkan’ın yeni single’ı geçtiğimiz cuma günü Fransa’da piyasaya çıktı. Bu arada Polgram Podin’e bağlı olarak çalışmalarını sürdüren Tarkan’ın Sezen Aksu’ya 118 milyar lira da verdiği öğrenildi. Tarkan’ın ikinci single’ı olarak piyasaya sürülen ‘‘Şıkıdım’’ın telifi ise daha önce Sezen Aksu’nun arzu ettiği gibi Lösemili Çocuklar Vakfı’nın hesabına yatırılarak ödendi.
hurriyet.com.tr

error: Content is protected !!