Tarkan konserine ‘Gezi Parkı’ damgasını vurdu

fft64_mf1631471Tarkan, Harbiye Açıkhava’daki konser maratonunun son gecesinde şarkılarını doğa için seslendirdi. Konserin teması doğa olunca, Açıkhava’ya gelen 7 bin kişi, hep bir ağızdan “Her yer Taksim, her yer direniş’ sloganları attı.

Harbiye Açıkhava’da bir konser maratonuna imza atan megastar Tarkan, dün akşam gerçekleşen son konserinde şarkılarını doğa için seslendirdi. Binlerce hayranıyla hep bir ağızdan söylediği şarkıların yanı sıra verdiği doğa mesajlarıyla da büyük alkış alan sanatçı, “Bu akşam tüm şarkılarım doğa için. Doğamızı acımasızca yok ediyoruz, içim kan ağlıyor. Yol yakınken dönmek lazım. Ancak el ele verirsek başarılı oluruz. Bu yüzden bize katılın çünkü doğa sizsiniz, doğa sensin” dedi.

TUNÇ SOYER’E TEŞEKKÜR

Tarkan bu gecede onu yalnız bırakmayan Anadolu ‘nun dört bir yanından gelen Doğa Derneği gönüllülerine ve ‘sessiz şehir’ Seferihisar’ın Belediye Başkanı Tunç Soyer’e de teşekkür etti. Konserine Aysel Gürel imzalı ‘Firuze’ ve ‘Sevdanın Son Vuruşu’ ile başlayan Tarkan, ekranlarda yer alan doğa görüntülerinin ardından bu geceye özel ‘Uyan’ ve Aşık Veysel’in ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ şarkısını da söyledi. Sanatçı, gece boyunca açılan ve doğa sevgisini gösteren pankartlarla da seyirciden büyük destek gördü.

‘HER YER TAKSİM’ SLOGANLARI
Bu gece için başlatılan “#DogaSensin” hashtag’i ile de sosyal medyada büyük ilgi gören doğa konseri Twitter gündeminde ilk sıralara yerleşirken, Tarkan, kendi çektiği doğa fotoğraflarını da sevenleriyle dev ekranlarda paylaştı. Tam bu esnada ‘ Gezi Parkı ‘nın da yer aldığı fotoğraflar ekrana gelince, 7 bin kişi hep bir ağızdan “Her Yer Taksim, Her Yer Direniş ‘ sloganları attı. Sloganlar, uzun bir süre devam etti.

KONSERİN GELİRİ SEFERİHİSAR DOĞA OKULU’NA
Beş gün boyunca yaklaşık 35 bin kişiyle Açıkhava’yı inleten Tarkan, “Bu beş gün bana çok iyi geldi. Eve gittiğimde mutluluktan uyuyamıyorum” dedi. Megastar, ‘Seferihisar Doğa Okulu’ yararına gerçekleştirdiği konserlerinin ikincisini Seferihisar Belediyesi’nin organizasyonuyla 11 Eylül’de okulun bulunduğu Seferihisar’da verecek.
radikal.com.tr

error: Content is protected !!