Müzik dünyasını buluşturan gece

KRAL TV’nin bu yıl 4’üncüsünü düzenlediği ‘‘Video Müzik Ödülleri’’ önceki gece Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı törende, 18 kategorinin birincileri İnternet, faks ve telefon aracılığıyla toplanan halk oylarının değerlendirilmesi sonucu belirlendi.

Murat Başoğlu’yla Pınar Altuğ’un sunuculuk yaptığı gecede Tarkan hem ‘‘En İyi Erkek Pop Sanatçısı’’ hem de ‘‘En Çok Satış Yapan Albüm’’ dallarında iki ödül aldı. ‘‘En İyi Kadın Pop Sanatçısı’’ dalında Nilüfer; Zerrin Özer, Candan Erçetin ve İzel gibi rakiplerini geride bırakırken, rock dalında ödül alan Haluk Levent cezaevinde olduğu için törene katılamadı. Levent’in ödülünü onun adına Yılmaz Erdoğan aldı. Gecede ayrıca kaybettiğimiz sanatçılarımız Safiye Ayla, Yaşar Güvenir, Esin Engin ve Gökhan Semiz video gösterileriyle anıldılar.

Gecenin en duygulu anı ise, Murat Göğebakan’ın ‘‘En İyi Çıkış Yapan Erkek’’ ödülünü aldığı andı. Göğebakan ödülü kazandığını duyunca büyük bir coşkuyla yerinden sıçradı. Gözleri dolan Göğebakan davetlilere oldukça duygusal anlar yaşattı. Video Müzik Ödüllerinin finalinde ise tüm ödüllü sanatçılar sahneye çıkarak, 1997’nin en iyi şarkısı seçilen ‘‘Mavilim’’i seslendirdi. Çok sayıda ünlü ismin katıldığı gecede bayanlar güzellikleri ve dekolte giysileriyle göz doldurdu.

’97’NİN EN İYİLERİ

Yılın şarkısı Mavilim
En İyi Pop Kadın Nilüfer
En İyi Pop Erkek Tarkan
En İyi Çıkış Yapan Kadın Reyhan Karaca
En İyi Çıkış Yapan Erkek Murat Göğebakan
En İyi Grup AF
Türk Sanat Müziği Erkek Adnan Şenses
Türk Sanat Müziği Kadın Sibel Can
Türk Halk Müziği Erkek Kubat
Türk Halk Müziği Kadın Songül Karlı
Rock Haluk Levent
En İyi Beste Kayahan (Mavilim)
En İyi Söz Yazarı Mete Özgencil (Yalan)
Arabesk Fantezi Kadın Seda Sayan
Arabesk Fantezi Erkek Özcan Deniz
En Çok Satan Albüm Tarkan
En İyi Klip Ezel Akay (Karnaval)
Yekta Okur Onur Ödülü Şehrazat
hurriyet.com.tr

error: Content is protected !!