Hard disk uçmadı ama Tarkan’ın şarkıları uçuyor!

imagesYapmıştı, yine yapıyor; Tarkan müzik dünyasına bir kere daha bomba gibi düşmeye hazırlanıyor. Eee dedim size sevgili okurlar. “Cumaları köşemde müzik var, sinema var, kitap var, sanat dünyasından haberler var” dedim. (Bkz; Tarkan haberini kapan köşe yazarının havaya girmesi.)
İşte karşınızda bu hafta kulislerden aldığım en güzel müzik haberi. Pop müziğimizin kralı Tarkan; şu sıralar Muazzez Ersoy’un meşhur nostalji serisinin müzik yönetmeni, bestekar Ali İhsan Kısaç ve her zamanki yol arkadaşı Ozan Çolakoğlu ile harıl harıl çalışıyor.
Çünkü bir ay sonra Türk sanat müziği albümüyle huzurlarımıza çıkacak. Belki siz de çıkan haberleri okumuşsunuzdur ama okumadığınız kısmı Tarkan’ın Türk sanat müziğinin en güzel eserlerini klasik halleriyle değil, kendi tarzıyla yorumluyor olması.
Peki, bu sürpriz projenin sır gibi saklanan şarkıları hangileri?

MÜNİR NURETTİN ŞARKILARI
Dört tanesini öğrenmeyi başardım.
Münir Nurettin Selçuk’tan ‘Kalamış’ ve ‘Dönülmez Akşamın Ufkundayız’, Selahattin Altınbaş’tan ‘Dilimi Bağlasalar Anmasam Hiç Adını’ ve Arif Sami Toker’den ‘Unuttun Beni Zalim’.
Şimdiden içimde Tarkan’ın olağanüstü yorumuyla çalıp duruyor bu şarkılar. İnşallah Ali İhsan Kısaç’ın gönül telimizi titreten ‘Kader Diyemezsin Sen Kendin Ettin’ adlı damarlar damarı eseri de repertuvarda vardır.
Ha bu arada iki gün önce çıkan ‘Tarkan’ın kayıtlarının bulunduğu hard disk uçtu’ haberi doğru değil, uçan bi’şey varsa o da Tarkan’ın şarkıları.
A acayip bir insan işte.
Ayşe Özyılmazer
sabah.com.tr

error: Content is protected !!