Tarkan Shakira’yı solladı

untitledMuhtaç çocuklar için para toplayan United Charity Vakfı Tarkan’ın deri ceketini satışa çıkardı. 7 bin Euro fiyat biçilen ceketiyle Tarkan, Shakira’nın da aralarında olduğu pek çok dünya starını geride bıraktı.

Almanya’da Eylül 2009’da Dagmar ve Karlheinz Kögel tarafından kurulan United Charity Vakfı, dünya çapındaki ünlülerle işbirliği yapıp yardıma muhtaç çocuklar için çalışıyor. Aralarında da Bill Clinton’un da olduğu isimlerden destek gören vakıf, bu kez Tarkan’ın deri ceketi aracılığıyla bağış topluyor. www.unitedcharity.de sitesinde açılan açık artırmada Tarkan’ın 2010 Avrupa Kültür Başkenti Etkinlikleri’nin açılışında giydiği ceketine 7 bin Euro değer biçildi. Daha önce aynı site aracılığıyla Shakira’nın hediyesine 5 bin Euro, Bona’ya 4 bin Euro en yüksek fiyat verilmişti.

Şimdiye kadar U2’nun solisti Bono, futbolcu Mesut Özil, genç kızların sevgilisi Justin Bieber gibi pek çok isimle ‘en yüksek fiyatı veren’ hayranıyla buluşma ayarlanırken, Tina Turner’ın yüksek topuklu kırmızı ayakkabıları, Bill Clinton’ın kol düğmeleri satıldı. Toplanan bağış Haiti, Afrika ya da Japonya’daki depremde etkilenen çocuklara gönderildi. 2009’da kurulan vakfın 2010 sonunda yaptığı bağışın miktarı yarım milyon Euro’yu aştı.

Daha önce hayranlarını ünlü futbolcu Mesut Özil’le tanıştırarak ihtiyacı olan çocuklara yardım gönderen vakıf, ilk kez bir Türk sanatçıdan destek görüyor.

SATIŞ DEVAM EDİYOR

‘Şımarık’, yabancıların deyimiyle ‘Kiss Kiss’ şarkısıyla adını dünyaya duyuran megastar Tarkan, şu sıralar Avrupa turnesinde. En önemli ayaklarından biri de 29 Nisan’daki Frankfurt konseri. Çünkü United Charity aracılığıyla şanslı bir kişi hem onun deri ceketine sahip olacak, hem de kendisiyle tanışma fırsatını yakalayacak. Tarkan’ın İstanbul’un 2010 Avrupa Kültür Başkenti kutlamalarında giydiği, üzeri değerli taşlarla dolu, tam 20 kilo ağırlığındaki ceket 26 Nisan’a kadar www.unitedcharity.de sitesinde devam edecek açık artırmada yeni sahibini bekliyor olacak.
Deniz İNCEOĞLU
hurriyet.com.tr

error: Content is protected !!