Tarkan’a benzemeye çalışmadım

ttTarkan’ın müzik piyasasına kazandırdığı Emir, hem kariyeri hem de özel hayatı hakkında konuştu. Genç şarkıcı, Tarkan’a olan benzerliği hakkında şu ilginç yorumu yaptı: “Fiziki benzerlik derseniz yapacak bir şey yok. Ben de kumralım, renkli gözlüyüm, orta boyluyum… Yani benzemek için özel bir şey yapmadım.”

Pop müzikte yeni isimlere ihtiyaç vardı

“Tarkan kendini klonladı… ” gibi haberler çıktı seninle ilgili. Bu seni huzursuz etti mi?

– Hazırlıklıydım bu tip haberlere. Tarkan’ın iş disiplini, çalışma tarzı, samimiyeti öyle özel ki, ona bu anlamda benzemek bana gurur verir. Fiziki benzerlik derseniz yapacak bir şey yok ben de kumralım, ben de renkli gözlüyüm, orta boyluyum yani benzemek için ekstradan bir şey yapmadım.

Müzik piyasasında senin yerin ne olacak ne düşünüyorsun?

– Artık pop müzikte yeni isimlerin yetişmesi gerekiyor. Kim bilir belki geleceğin starları bizler olacağız.

Basın bülteninden biliyoruz. Albümün uzun çalışmaların sonucu ortaya çıktı…

– Albüm yapmaya Şen Ajans’ın sahibi Haluk Şentürk’le birlikte karar verdik. İsterseniz en başa dönelim. Benim hakkımda bir sürü şey söylendi, yazıldı. Bir de benim ağzımdan dinleyin. Ben çalışma hayatına Dormen Tiyatrosu’nda başladım. Daha sonra A Takımı’nda ve “Hülya Avşar Show”da editör grubunda görev aldım. O dönemde herkes bana “Sen kamera arkasında değil önünde olmalısın” diyordu ama ben her işimde çok titiz davrandığım için daha zamanı gelmediğini biliyor ve söylüyordum. Birkaç yıl sonra Haluk’la tanıştım ve çalışmaya başladım o dönem birçok şarkıcıyla tanışma fırsatım oldu. Sanırım samimiyetim ve sevimliliğimle onları da etkilemiş olmalıyım ki, albüm çıkarmayı düşündüğüm zaman çoğundan şarkı almak için söz aldım. İki şarkının düzenlemesi için Ozan Çolakoğlu’na gittik ve gidiş o gidiş.

Peki, olay Tarkan’a kadar nasıl uzandı?

– Ben albüm yapmaya karar verdiğimde aklımdaki tüm isimleri tek tek listeledim. Birlikte çalışmaktan zevk alacağım, gurur duyacağım ve bir şeyler öğreneceğim tüm isimler aklımdaki çekmecelerde yerini aldı. İlk adım, ilk çekmece Ozan Çolakoğlu’ydu iki şarkı düzenlemesi için stüdyosuna adım attığımda o stüdyodan albümümle çıkacağımı biliyordum. Ozan Çolakoğlu iki şarkıyı ve aldığım diğer şarkıları dinledi ona bu işe ne kadar önem verdiğimi hissettirmiş olmalıyım ki, tüm albümün müzik direktörü oldu. Şarkıları Tarkan’a dinlettiğini söylediğinde kendisiyle görüşmek istediğimi söyledim. Stüdyoda buluştuğumuzda Tarkan “Her şey çok güzel ama bir şey eksik” dedi. O sözü dediği anda eksik olanı Tarkan’ın tamamlayacağını hissetmiştim. Sanırım benim duyarlılığım, çalışkanlığım ve dürüstlüğüm Tarkan’ı da etkiledi. Bana inandı ve böylece Şen Ajans’la ortak bir yapımda olmayı istedi.
DEMİRHAN HARARLI
hurriyet.com.tr

error: Content is protected !!