Tarkan İsveç’te radyoların gözdesi

İsveç radyolarının tüm kanallarında Tarkan’ın ‘‘Şımarık’’ adlı parçası, vazgeçilmez hale geldi. Her gün müzik programlarında sık sık çalınan şarkı, Tarkan’a İsveç’te büyük ün kazandırdı. Tarkan’ın albümü, İsveç’de en çok satan yabancı CD’lerin başında gelirken, şarkı, diskotek ve eğlence yerlerinin dışında alışveriş merkezlerinde de çalınıyor.

‘‘Expressen’’ gazetesinin müzik eleştirmeni Per Andersson, bu şarkının bu kadar çok tutulmasının, İsveç’in çok kültürlülüğe açıldığının göstergesi olduğunu dile getirdi ve bunun büyük bir gelişme olduğunu belirtti. Andersson, ‘‘Tarkan, İsveç radyolarının Anglosakson müzik kültürünün hakimiyetini deldi. Tarkan’ın kendi saundunu İsveç kanallarında dinletmesi, büyük bir başarıdır’’ şeklinde konuştu.

İsveç radyosunda Tarkan’ın yarım saatlik bir röportajı da yayınlandı. Tarkan röportajda, yurtdışında nasıl şöhret olduğunu anlatırken, herşeyin Fransa’da başladığını, Fransız piyasasının yeni akımlara açık olduğunu ve şarkı, orada beğenildikten sonra diğer Avrupa ülkelerine yayıldığını dile getirdi. ‘‘Türkçe parçayla başarılı olacağımı inanmıyordum. Kendimi değiştirmek zorunda kalmadım’’ şeklinde konuşan Tarkan, Türk dinleyicilerin ‘‘İlk göz ağrısı’’ olduğunu kaydetti.
hurriyet.com.tr

error: Content is protected !!