2018

Tarkan’ın bu ölçülü halleri onu Tarkan yapıyor

Sahnede çılgınca dans eden, kliplerinde trend belirleyen bir popstarın yaşadığı ölçülü hayat, hepimize örnek olmayı hak edecek cinsten. Günümüz sosyal medya ebeveynlerinin yaşadığı hayattan çok daha farklı ve imrenilesi.

Çılgın fikirler ortaya koydu
Çılgın fikirler ortaya koydu

Tarkan yeni trendleri, sınırları iterek ve duvarları yıkarak belirleyen bir popstar. Bunun karşılığını da her zaman gördüğü ilgi ile aldı. Çektiği klipler dev prodüksiyonlu ve ilgi çekiciydi, dansları hep iddialıydı, konserleri gösterişliydi ve Tarkan, uçları uç olmaktan çıkarıp trend haline getirmenin kralıydı her zaman.

Sahnede bambaşka biri oldu

Sahnede bambaşka biri oldu

Sahnede büyük performanslar sergiledi örneğin. Danslarıyla adından söz ettirdi hep. Yakışıklılığı ve sesi bir yana, adam pop müziğin doğal sınırlarına ulaşmasını sağladı bu ülkede. Trendsetter unvanını hiç kaybetmedi. Bu kadar doruklarda yaşayan bir kişinin sosyal hayatında da sınırsız olmasını, dev falsolar yapmasını, görünür ve büyük hatalar yapmasını beklersiniz normalde. Fakat Tarkan, dozunda yaşamayı da bildi.

Fakat hep dozunda yaşadı

Fakat hep dozunda yaşadı

Hakkında çıkan birkaç küçük tartışma dışında Tarkan hep mesafeli yaşadı. ‘Mesafeli’ derken dinleyicisine yakınlaşmadı demiyorum. Aksine, sevenine kendisini daha çok sevdirecek dozda yaşadı her şeyi. Çılgınlar gibi popüler olma çabası içine girmedi. Sere serpe aşk yaşasa da gözümüzün içine sokmadı. Evliliğini biz konuşturduk ancak o bizi konuşturmaya çalışmadı yahut.

Evliliği de dozunda yaşıyor

Evliliği de dozunda yaşıyor

Tamam, “Beni Çok Sev” kötü bir şarkıydı ve kabul ediyorum klibi korkunçtu. Yine de Tarkan’ın en büyük hatası bu klip bile olabilir. O derece temiz yaşadı ünlülüğünü. Gösterişten uzak kalmaya çalıştı. Bunun karşılığında gördüğü saygı da onu her yönden besledi. 

Günümüz ebeveynlerinden olmayacak

Günümüz ebeveynlerinden olmayacak

Tarkan boyutunda bir ünlü olsaydınız, çocuğunuzun her halini paylaşır, hatta muhtemelen onun için bir Instagram hesabı açar ve onun ağzından paylaşımlar yapardınız.“Yapmazdık” demeyin, Instagram’da 300 takipçiniz varken bile çığrından çıkıyorsunuz. O bunu yapmadığı gibi, kızına karşı olan sevgisini bile takipçilerinin önünde ölçülü yaşamayı seçti. “Baba oluyorum” videosunu heyecanına verelim, şu paylaşımın zarafetine ve içtenliğine bakalım.

“Ben de seni seviyorum”

"Ben de seni seviyorum"

Tarkan’ın kızı dört aylık. İsmi Liya. Dört aylık Liya’nın henüz yüzünü görmedik. “Annem ve babam çok iyiymiş ya” yazan storyler paylaşmadı Liya -gerçi istese de paylaşamaz, garibim daha Instagram’ın ne olduğunu bilmiyor- ve en önemlisi Tarkan Liya’nın üzerinden ‘takipçi kasmadı.’ Dört ay içerisinde kızıyla ilgili yaptığı tek paylaşım, yukarıdaki görsel. Kızının çoraplarındaki “Babamı seviyorum” yazısının fotoğrafını çekip, onu sevdiğini söylüyor Tarkan. Bu kadar.

Çocuğunu bile severken duruşundaki o güzel ifadeyi kaybetmemek en önemlisi. Tarkan bunu başaralı çok oldu, artık etrafındakilere tur bindiriyor. 

Andaç Üzel

milliyet.com.tr

error: Content is protected !!