2011

Roxette’ten Tarkan yorumu

Müzik dünyasının efsane gruplarından Roxette, Türkiye’deki ilk konserini Maçka Küçükçiftlik Park’ta verdi. Grubun baş gitaristi Christoffer Lundquist, Türk hayranlarına sürpriz yaparak Tarkan’ın “Şımarık” şarkısını çaldı.

“Listen to Your Heart”, “It Must Have Been Love”, “Joyride” gibi hit şarkılarıyla dünya çapında tanınan İsveçli grup Roxette, önceki akşam Maçka Küçükçiftlik Park’ta unutulmaz bir konser verdi. Müzik listelerini altüst eden 33 single ve 75 milyonluk rekor albüm satışına imza atan grup, ilk kez sahne aldığı Türkiye’de yaklaşık 5 bin müziksevere en sevilen şarkılarını seslendirdi.
Unilife’ın organize ettiği konser, alternatif müziğin başarılı isimlerinden Aydilge’nin performansıyla başladı. Aydilge’nin ardından sahneye, “Charm School” albümlerinin dünya turnesi kapsamında ülkemize gelen Roxette çıktı.

COŞKU ZİRVE YAPTI

Grubun gitaristi Per Gessle, konsere “Türkiye’ye ilk defa geliyoruz, bu yüzden repertuvarımızda eski şarkılarımıza ağırlık verdik. Ama ‘Charm School’dan da parçalarımız olacak” sözleriyle başladı. Konseri izlemeye gelenler eski albümlerden çalınan “Dressed
for Success”, “Sleeping in My Car”, “Big L”, “Wish I Could Fly”, “Perfect Day”, “Things Will Never Be the Same” şarkılarıyla kendinden geçti. Alandaki coşku “It Must Have Been Love” ve “Listen to Your Heart” ile doruk noktaya ulaştı. İngilizce şarkılar hep bir ağızdan söylenirken, Roxette bir an sustu ve şarkı söyleme işini seyircisine bıraktı. Grup, “Charm School” isimli sekizinci albümlerinden ise “Only When I Dream”, “She’s Got Nothing On” ve “Watercolors in the Rain” şarkılarını seslendirdi.

TRAFİĞE TAKILDIM!

Per Gessle, konserin sonunda “Joyride”ı seslendirmeden hemen önce ekibini tek tek tanıttı. Sıra bas’çıya geldiğinde ise grup arkadaşına “Bütün gün alışveriş yaptın, nerelere gittin” diye sordu. Bas’çıdan gelen yanıt, üzücüydü: “Taksiye bindim, tüm gün trafikteydim. Hiçbir yere gidemedim.” Gessle, arkadaşını “Merak etme, yarın gideriz” diye teselli etti ve “Joyride”ın ardından
müzikseverler ilginç bir sürprizle karşılaştı. Grubun baş gitaristi Christoffer Lundquist, Tarkan’ın “Şımarık” şarkısını kendi tarzıyla çaldı. Lundquist bu sürprizle uzun süre alkışlandı. Maçka’daki trafik ve park sorunu, Roxette’i dinlemeye gelenleri konser bitmeden alandan çıkmaya mecbur bıraktı. Alan yavaş yavaş boşalırken, Roxette ikinci kez bis’e çıktı. Kapıya yığılan kalabalık
grubun sahneye döndüğünü görünce alana koşarak geri döndü. Dönenler şanslıydı, çünkü finalde onları “Listen to Your Heart” ve “Church of Your Heart” bekliyordu. Ekip bir kez daha gelme sözü vererek İstanbul sahnesinden ayrıldı.

Sinem VURAL

hurriyet.com.tr

error: Content is protected !!