Gecenin kralı Tarkan

untitled17’nci Kral Müzik Ödülleri’ne damgasını vuran isim Tarkan oldu. Tam yedi kategoride ismi anons edilen sanatçı, etkileyici sahne şovuyla salonu coşturdu.

17’nci Kral Müzik Ödülleri, önceki akşam Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen, yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı törenle sahiplerini buldu. Gecenin en flaş ismi, tam yedi kategoride ödül kazanan Tarkan’dı. Sanatçı, ödüllerini almak için sahneye çıkmadı. Törene katılmadığı düşünülürken, en son “en iyi erkek sanatçı” ödülünü kazandığı açıklandı. Anonsun ardından sürpriz yaparak sahneye çıkan Tarkan, etkileyici bir sahne şovu sundu.
Belgeselde başarılı
“Yılın Albümü” ödülünün kazananını anons etmek üzere Ata Demirer sahneye çıktı. Ünlü komedyenin “Ödülü benim de çok sevdiğim ve belgesel seslendirmedeki başarısıyla kalbimizde taht kuran Tarkan alıyor” sözleri, salonu kahkahaya boğdu. Demirer sahnedeyken Nihat Doğan’ı da diline doladı: “Size büyük Türk düşünürü Nihat Doğan’ın ‘Kral TV Müzik Ödülleri bizim namusumuzdur’ sözünü hatırlatmak isterim.”

Manidar teşekkür    “Radyolarda en çok çalınan şarkı” olan “Rüya”ya verilen ödülü almak için sahneye çıkan Sinan Akçıl, Tarkan’a teşekkür etti: “Öncelikle Tarkan’a teşekkür ediyorum, bu ödülü bize verdiği için. ‘Bıraktığı’ için diyeyim.”

DMC’den rekor
17. Kral TV Ödülleri’nde onur ödülleri dışında 19 kategoride ödül dağıtıldı. 19 ödülün 15’i Doğan Müzik Company (DMC) sanatçılarına, şarkılarına ve projelerine gitti.

İŞTE ÖDÜLLER

Kadın sanatçı: Sertab Erener
Erkek sanatçı: Tarkan
Albüm: Adımı Kalbine Yaz (Tarkan)
Şarkı: Sevdanın Son Vuruşu (Tarkan)
Grup: Gripin
En iyi çıkış yapan şarkıcı: Berkay
Film müziği: Çok Filim Hareketler Bunlar
Özgün dizi müziği: Öyle Bir Geçer Zaman ki
Klip yönetmeni: Nadir Bekar (Tarkan’ın “Öp” klibi)
Meslek onur ödülü: Orhan Gencebay
Yaşam boyu onur ödülü: İbrahim Tatlıses
MÜYAP ödülü (En çok satan): Adımı Kalbine Yaz (Tarkan)
MÜYAP ödülü (Dijital satış): Dön (Mustafa Ceceli)
Remiks: O Kız (Suat Ateşdağlı)
Düet: Eksik (Mustafa Ceceli&Elvan Günaydın)
Türk sanat müziği özel ödülü: Nev
Türk halk müziği özel ödülü: Kubat
Şarkı sözü: Sevdanın Son Vuruşu
Beste: Sevdanın Son Vuruşu
Aranjör: Ozan Çolakoğlu (Sevdanın Son Vuruşu)
Proje: 130 bpm (Ozan Doğulu)
Radyolarda en çok çalınan şarkı: Rüya (Ziynet Sali&Sinan Akçıl)
Pırlanta sesli sanatçı: Sezen Aksu
Radyolarda şarkıları en çok çalınan sanatçı: Tarkan

Twitter’da ödül töreni
Kemal Doğulu: 17. Tarkan Ödülleri töreni de sona erdi! 🙂 (Severim o ayrı)
Demet Akalın: Bravooo! Bir daha rüyanızda görürsünüz kliplerimi. Mesajlarınızı okuyorum arkadaşlar. Merak etmeyin benim de tepkim olacak ‘Samsun Demir Ödülleri’ne!
Armağan Çağlayan: Beğenirsiniz beğenmezsiniz, kaliteli bulursunuz bulmazsınız ama hiç kimse Demet Akalın gerçeğini bu kadar kör gözüne göz ardı etmemeli.
Hande Yener: Sıla da mutlaka bir ödül almalıydı bence! Teşekkürler Tarkan, sana da tebrikler! 🙂
Neslihan Yargıcı: Tarkannn geldiiiii! Ha ha ha ha dışarı çıkanlar, fareler gibi birbirini ezerek içeri girmeye çalışıyorlar. Kuliste sakladılar, Sezen’in yanına gittiğimde öğrendim.
Ferda Anıl Yarkın: Kusura bakma Onno abi sözde aranjör, besteci, yorumcu dolu güzel ülkem. Kırmızı halıyla olmaz! Kadın sahnede Fransız besteciye ait şarkının sözde bestecisini anons ediyor! (Sinan Akçıl’dan bahsediyor)
Gülben Ergen: Babasını saygıyla anan, anneciğini selamlayan, eşine canım deyip, minik kızına minnetle el sallayan, içi titreyen Ozan Doğulu’nun teşekkürü çok içtendi.
Sinan Akçıl: Benim için en anlamlı ödül, yılın radyo şarkısını aldık. Başka bir rüyam yoktu bu gece.
hurriyet.com.tr

error: Content is protected !!