Türkiye’nin Michael’ıyım

“Magazin D” programına verdiği röportajda Michael Jackson hayranı olduğunu belirten Tarkan, “Ben de Türkiye’de onunkine benzer bir hayat yaşıyorum” dedi.

Bir süredir ortalarda görünmüyordunuz, yine yurtdışında mıydınız?

– Evet, tatil yaptım biraz. Yüzmek için Kızıldeniz’e gittim. Çok keyifliydi, sudan çıkmadım. Resmen balıkadam gibiydim.

Bu arada yeni saç şekliniz dikkatimizden kaçmadı. ımaj değişimi konusunda kimse sizin hızınıza yetişemez.

– İmaj olsun diye değil, ben sıkılıyorum kendimden. O yüzden de iki haftada bir kesim yaptırıyorum. Yenilik, değişim şart!

Hayranlarınız sabırsızlıkla yeni albümünüzü bekliyor, ama o konuda hâlâ bir ses seda yok. Ne zaman duyacağız yeni şarkıları?

– Maalesef yazı kaçırdı, yetiştiremedik. Gerçi ben de çok zorlamadım yetişsin diye… Önemli olan yaza yetişmesi değil, içime sinen bir albüm olması.

BENDEN ŞARKI ALMAK İSTEYEN BAĞIŞ YAPMALI

Kimlerle çalışıyorsunuz?

– Sezen Aksu’yla çalışıyorum. Gerçekten çok güzel bir albüm oluyor.

Kendi albünüzü yaza yetiştiremediniz, ama Sibel Can, Tarkan imzalı şarkısıyla çoktan çıkış yaptı…

– Aslında “Çantada Keklik”i kendime yazmıştım, sonra Sibel Can’a kısmet oldu. Onun sesine çok yakışacağını düşünüp hediye ettim. Her zamanki gibi çok da güzel söyledi, beni yanıltmadı…

Bu ilk işbirliğiniz değil zaten, daha önce düet yapmışlığınız da var. şarkılarınızı ondan esirgemiyorsunuz…

– Sibel çok tatlı bir insan, çok iyi bir yorumcu. Basın mensuplarına benim hakkımda söyledikleri de çok hoşuma gitti, sağ olsun, var olsun. şarkılarım her zaman ona feda olsun, hak ediyor çünkü…

CEM’İN DEĞERİNİ BİLMEMİZ GEREK

“Çantada Keklik” karşılığında gerçekten de hiçbir ücret talep etmediniz mi?

– Sibel’den para almak içimden gelmedi, ben de “Çok istiyorsanız benim adıma bir yere bağış yapın” dedim. Bundan sonra benden şarkı almak isteyenler, vakıflara ya da derneklere bağış yapacak.

Bu arada, Cem Yılmaz’ın okuduğu Türk sanat müziği şarkısı internette tıklanma rekorları kırdı. Siz nasıl buldunuz?

– Gayet güzel okumuş. Ben onu çok seviyorum. Bu ülke için çok önemli biri. Değerini bilelim, üzmeyelim, kırmayalım derim…

Son olarak Michael Jackson konusuna değinmemek olmaz… Popun kralının beklenmedik ölümüyle ilgili siz neler söyleyeceksiniz?

– Onun gerçek hayranlarından biriyim. Michael Jackson şarkılarıyla büyüdüm, onu taklit ettim. Müzik kariyeriyle, sahne şovlarıyla, duruşuyla, profesyonelliğiyle hep bana örnek oldu. Öldüğüne hâlâ inanamıyorum. Çok üzüldüm, çok etkilendim. Daha yeni yeni atlatıyorum acısını… Keşke daha mutlu bir sonu olsaydı…

“Onu örnek aldım” dediniz, hangi yönleriniz benziyor peki?

– Aslında ben de Türkiye’de Michael Jackson’ınkine benzer bir hayat yaşıyorum. Ama onun aksine ben çok mutluyum. Her yerde büyük bir sevgi seliyle karşılaşıyorum, insanlar beni bağırlarına basıyor. Bundan başka da bir şey istemiyorum zaten. Dünya malı dünyada kalacak. ınsanların kalbinde sevgi adına bir iz bırakabilirsem, bu bana yeter.
hurriyet.com.tr

error: Content is protected !!