1998

Tarkan’ın turnesini 150 bin kişi izledi

3 otobüs ve 2 TIR’la gezdi

Turne 24 gün sürdü. Tarkan bu süre içinde Avrupa’nın 17 büyük kentinde konserler verdi.

Tarkan’ın konserlerini toplam 150 bin müziksever izledi.

Tarkan, konserlerinde yaklaşık üç saat sahnede kaldı ve beş kostüm değiştirdi.

Tarkan’a asistanlar ve teknisyenlerden oluşan elli kişilik bir ekip eşlik etti.

Turne süresince Tarkan’a üç otobüs ve iki tırla birlikte seyahat etti.

Tarkan’ın konserlerinde, 14 kişilik bir orkestra görev aldı.

Yılın son günü Avrupa turnesini tamamlayarak İstanbul’a dönen Tarkan, kısa bir tatilden sonra tekrar yoğun bir iş temposuna girdi. Aralık ayında 24 gün süren ve 150 bin kişiye seslendiği turnesini başarıyla tamamlayan sanatçı, turnenin ortalarında ciddi bir şekilde gribe yakalandı. Zürih’te sahne öncesi hastalandığı halde konsere çıkan ve programını tamamlayan Tarkan, ertesi gün Nürnberg’te vereceği konseri iptal etmek zorunda kaldı. Bir günlük dinlenmeden sonra turnesini sürdüren Tarkan, konser dizisini son gününde Nürnberg’e giderek buradaki sevenleriyle geçikmiş olan buluşmasını gerçekleştirdi.

‘‘Ölürüm Sana’’ adlı son albümünde yer alan şarkıların dışında eski şarkılarına da repertuarında yer veren genç sanatçı, programındaki alaturka bölümüyle de büyük ilgi gördü. Pürüzsüz geçen turnede Paris’teki konser sırasında bomba ihbarı heyecan yarattı ve sanatçının konserini 2,5 saat geçikmeyle vermesine sebep oldu.

SEKİZ BAVULLUK OYUNCAK
Genç şarkıcı bu yüzden turne sonunda sekiz bavula ulaşan bu oyuncakları taşırken büyük problemler yaşamış. Turne bitiminde kısa bir tatil için Amsterdam’a geçen ve Yılbaşı’nı da burada geçiren Tarkan önceki gün Türkiye’ye döndü. 16 Ocak’ta ‘‘Herkül’’ adlı çizgi filmin galasına katılacak olan sanatçı, bu çalışmadan büyük keyif aldığını vurguluyor. Herkül’ün dublaj çalışmasının sonucunda çok memnun olduğunu belirten Tarkan filmde şarkı da söyleyecek ve bu çalışmanın müziklerinin yer alacağı albüm Türk müzik marketlerine de yine Tarkan’ın sesiyle girecek. Önümüzdeki günlerde üçüncü klibinin hazırlıklarına başlayacak olan Tarkan, ‘‘Unut Beni’’ isimli şarkının klip çekimlerini Venedik’te gerçekleştirmeyi planlıyor.
Lale BARÇIN İMER 08.01.1998
hurriyet.com.tr

error: Content is protected !!