Karakolda yuhalandı korktu

13
görünümler

Tarkan şubeye getirilirken, bazı gençler damlara çıkarak ‘‘Asker ölmez, vatan bölünmez. Allahuekber… Yuh olsun sana’’ şeklinde bağırdı. Bu gelişme üzerine askerlik şubesinin ışıkları karartıldı ve polisler Tarkan’ın gönderildiğini açıkladı.

TARKAN’ın uçağı 3,5 saat rötarlı olarak saat 16.20’de Atatürk Havalimanı’na indi. Tarkan, pasaport kontrolünden geçtikten sonra gazetecilerin karşısına geçerek, onlarla basın toplantısı yapmayı planlıyordu. Ancak pasaport kontrolünden sonra polis nezaretinde havalimanına en yakın askerlik şubesi olarak Bakırköy Askerlik Şubesi’ne götürülen sanatçı, iki saat boyunca stres yaşadı.

Polis minibüsüyle geldiği askerlik şubesinden arkadaşının Mercedes marka otomobiliyle kaçmak zorunda kalan Tarkan, annesinin Suadiye’deki evini ziyaret ettikten sonra Conrad Oteli Kral Dairesi’nde kaldı.

200 Hayranı karşıladı
Müzik kariyerine Fransa ve Amerika’daki çalışmalarıyla devam eden ve 1,5 yıldır askerlik sorunu yüzünden ülkesine dönemeyen Tarkan’ı havalimanında annesi Neşe Kahraman, kardeşi Hakan Tevetoğlu, menajeri Uygar Ataç, 6 bodyguard’ı, 200 kadar fanatik hayranı ve 100’e yakın yazılı ve görsel medya mensubu bekledi. Havalimanının 2’inci katına basın toplantısı yapılmak üzere stand kuruldu. Ancak canlı yayın ekiplerinin ve gazetecilerin 45 dakika kadar beklemesine rağmen Tarkan gelmedi ve bir anda genç sanatçının polisler tarafından Bakırköy Askerlik Şubesi’ne götürüldüğü öğrenildi.

Uçaktan plakçısı Mehmet Söğütoğlu ile birlikte inen Tarkan, polisler tarafından şubeye götürüldü. Askerlik şubesinin önü, sanatçıyı hayranlarından ve basından uzak tutabilmek için polisler tarafından kordon altına alındı. Tarkan’şubeye getirilirken, bazı gençler damlara çıkarak ‘‘Asker ölmez, vatan bölünmez. Allahuekber… Yuh olsun sana’’ şeklinde tezahürat yaptı. Bu gelişme üzerine askerlik şubesinin ışıkları karartıldı ve polisler Tarkan’ın gönderildiğini açıkladı.

Ancak basın mensuplarının ve hayranlarının ısrarlı bekleyişi devam etti. Tarkan, 2,5 saat şubede kaldı ve annesi Neşe Kahraman’la da ilk kez orada görüştü. Tarkan’ın fotoğraflarını elinde tutan hayranları soğukta saatlerce bekledi. Şubeden önce Hakan Tevetoğlu çıktı. Tarkan’a benzediği için hayranları kardeşini Tarkan sanıp, bağırmaya başladı. Saat 20.00 civarında da Tarkan, jeep’i ön tarafta dururken, yan kapıdan çıktı.

KÖŞE KAPMACA
Tarkan, 6 korumasının güvenlik çemberinin ortasında plakçısı Mehmet Söğütoğlu’nun mercedes arabasına bindi. Sanatçı şube çıkışı herkese öpücük yolladı, basın mensuplarına asker selamı verdi ve ‘‘En büyük Türkiye’’ dedi. Tarkan’ın korumaları arabasının etrafını sararak, basından ve hayranlarından sanatçıyı korumaya çalıştı.

Ancak bütün basın mensupları, Tarkan’ı görüntülemek için arabanın etrafını ablukaya aldı. 15 dakika süren bu mücadelede sırasında kimi basın mensupları ve hayranlar hafif yaralandı. Tarkan, 15 dakikada ancak şubenin bulunduğu sokaktan çıkarak trafiğe karıştı. Tarkan bu sırada arabanın içinden öpücük yolladı ve Suadiye’deki annesinin evine gitti. Tarkan’ın annesi, kardeşi ve menajeri minibüsle sanatçıyı takip etti.
hurriyet.com.tr