PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan dünya starı değil

gülcan
25-11-08, 23:41
Yonca Evcimik neden böyle konuştu?

Pop müziğin ünlü isimlerinden Yonca Evcimik, Türkiye'nin neden dünya starı çıkartamadığına değinirken, Tarkan'ın da bir dünya starı olamadığını söyledi.

Televizyon gazetesinin haberine göre, tv8'de ekrana gelen Bunu Konuşalım programının konuğu olan Yonca Evcimik, 1994'te albümünde yaptığı bir sound'un bugünkü sound'lardan daha iyi olduğunu ifade etti. Evcimik, "Bizim daha dünya standartlarında bir şey yapabilme yolunda gitmemiz lazımdı. Eğer biz büyüyorsak, gelişiyorsak bu sektörde hakikaten oraya yakın şeyler yapmalıyız. Sonra diyoruz ki, 'Niye biz biz star çıkaramadık?'. Çıkaramayız, çünkü müzikal anlamda gelişemeyiz" şeklinde konuştu.

TARKAN DÜNYA STARI OLAMADI

Kendisinin de 1995 yılında yurt dışına açıldığını ancak gerisinin gelmediğini anlatan Yonca Evcimik, "Daha sonra Tarkan denedi. O istenilen, hayal ettiğimiz patlamayı yaşayamıyoruz. Çünkü bizim yaptığımız müzik, bizim tınılarımız onlara uymuyor. Biz gelişemiyoruz o anlamda" dedi.

"Tarkan'ı kesinlikle star olarak görüyorum. Çok starımız var Türkiye'de. Dünya starı olarak göremiyorum" diyen Yonca Evcimik, Tarkan'ı çok beğendiğini ancak dünya starlığı konusunda kendimizi kandırmamamız gerektiğini sözlerine ekledi.

Herkesin kendi fikri tabii ama Tarkan bence sağlam adımlarla ilerliyor işinin en iyisini yapmaya çalışıyor..O bir Megastar.. Türkiye'nin!!
Dünya starı olma yolunda da hızla ilerliyor..:20:

devilscream
25-11-08, 23:46
Biraz gerçekçi olmakta fayda var
Bi dönem büyük bi patlama yapti Tarkan(Şımarık,Şıkıdım)
ama malesef gerisi gelmedi
Yaptığı albümler iyi aslinda ama...
Ama Tarkan bir İngiliz,bir amerikan olsaydi;
simdi "Madonna,George Michael,Michael Jackson" gibi isimlerle birlikte gerçek bir dünya yildizi olarak anilirdi...
Haber için teşekkürler

eskalen
26-11-08, 00:05
Türkiye'de dünya starı olarak, sadece sanatçı olarak değil, potansiyel ve o gücü bulunduran tek isim Tarkan... Yani görünüş, dans ve kıvam hepsi var. Günümüzde bence sanatçılar çok var....Ama star kavramı çok çok farklı birşey bir türlü bu anlaşılmıyor bence....Türkiye'de gerçekten çok iyi sanatçılar, besteciler, söz yazarları var ama star konusuna gelince besteci, şarkıcı, söz yazarı gibi şeylerde sırf kabiliyetli olmak yetmiyor...Biraz doğuştan, birazda tabi ki şans faktörü de olması lazım....Enes de demiş, Tarkan Amerikada doğsaydı durum çok farklı olurdu işte bu durum şans, kaderdir...Tarkan şu an Madonna gibi bir dünya turnesi yapıyor desinler inanırım çünkü o duruş o ışık var, diğer O dünyaca ünlü yıldızlar gibi tek temsil edecek kendini onlarla yarıştıracak isim Tarkandır Türkiye'de, albümleri,şarkıları güzel ama işte şans kaderde söz konusu dediğim gibi bu durumda....Haber için teşekkürler....

x_y_z
26-11-08, 00:09
üzgünüm ama maalesef dogru..Tarkanîn dünya stari oldugu tek yil 1998-1999..devami olmadi hic bir zaman.. sadece Rusya ve Almanya stari Tarkan..dünya stari degil.dogru hatta bende 100 de 100 katiliyorum

tarkaseksüel
26-11-08, 00:19
bencehakılı evet tarkan bi aralar dünya starıydı ama modanna shakıra beyonce mıcheal jacson birer dünya starıysa tarkan onların yanında bir dünya starı değill... ama dersenızkı tarkan da o potansiyel yokmu tabıkı var hemde sadece onda var.ama bir de sorunumuz var daha kımsenın çözemediği tını konusundaa....

hilfa
26-11-08, 02:37
evet bence de doğru sözler ama şunu da belirtmekte fayda var Tarkanım dünya starı olma yolunda ilerliyor ve şu an bence bir çok stardan daha başarılı fakat unutmayalım ki biz Türk'üz(Allahıma binlerce şükürler olsssunnn)biraz içlerine almama sebepleri politik olabilir.Kim ne derse desin Tarkanım megastarımız gönlümüzün star:10: :20:

TOLGA
26-11-08, 04:48
ya bence turkiye de konusan insanlar biraz art niyetli konuşuyolar.. yonca evcımık demiş ; tarkan dünya starı değil... böle demesi kolay tabii.. şunuda söylesene tarkan türkiyede kimsenın rüyasında göremiyecegi başarılara imza atmıştır destek olmamız gerek diye... ama yok taş atcaklar ya gündeme gelicekler tabii ee zaten yeni albümü çıkmamışmıydı bu kişinin.. tarkan bugun dünyanın 5 cografyasında tanınan bilinen bi isimdir ... biri birgün türkıyeden çıkıp bunu başarırsa çıksın konuşsun tarkan hakkında...

günışığım
26-11-08, 07:19
Tarkanın Dunta Starı Olamamsındaki Tek Neden Turk Olusu ..

MassConfusion
26-11-08, 08:08
Tarkan Nolur eski günlerine geri dön burdaki bütün fanların uğrunda emek vermeye hazır...

İZMİRLİ
26-11-08, 13:12
dogru söylemiş, katılıyorum !

Sans, kader demissiniz...
Bence insan sansinida, kaderinide kendi çizer. Secimleriyle kendi yolunu santim santim cizer. Tarkan'in calistigi insanlarla, kurdugu stratejilerle, yaptigi promosyonlarla bir yerlere gelebilecegini hic sanmiyorum. Hemde hiç !
Come Closer albümünü kaç kere konustuk, kaç kere tartistik. Ordaki hatalar bariz ortada. Re-release cikacakmis, ordada hangi ünlü isimlerle calisiyo acaba? Kendiside taninmayan 2. sinif (hatta belki 3. sinif) RnB sarkicilariyla calismis, bazi sitelerde görebildigimiz kadariyla, ne kadari dogru bilinmez tabi ama, yinede ben yanlis bisey oldugunu dusunuyorum.

Tarkanin ilgi cekmesini saglayacak tek sey, ünlü bi prodüktörle beraber calismasidir. Ünlü ve popüler bi sarkiciyla düet yapmasidir.
Hatta iddia ediyorumki, dünyaca ünlü bi sarkiyi, evirip cevirip öyle bi sekile getirmeli ki, tekrar seslendirip insanlari sasirtmali.

Ama tabi söyle biseyde var, ben artik Tarkan'in yurt disi hayalinin bittigini düsünüyorum. Kendimide patlama filan olcak yalanindan uzak tutuyorum, umidimi yitirdim.

RaSKaS
26-11-08, 19:55
arjantinden meksikaya , rusyadan avrupaya uzak doğuya kadar dünyanın dört bir yanında hayranları olan , onun için yapılmış onlarca forum , fan sitesi vs varken , yurtdışı konserlerine en az Türkler kadar ilgi gösteren yabancı fanları varken dünya starı değil :) komik geldi bana biraz

tarkantutkunu
26-11-08, 23:36
bir veya bir kaç kişinin söylediği cümleleri gerçek olarak görmemize gerek yok
herkezin bir görüşü var insanlar neyi nasıl görmek isterlerse öyle görürler.

tarkan bir justin değil!
justin'de bir m.jackson değil!

aradaki mesafeleri iyi görmek lazım

tarkan türkiyede tek başına 2 saat sahneye çıkabilecek kadar cesaret gösterebilen belkide tek sanatcı onda bu kapasite var
eğer art niyetli izlemezsek ne kadar büyük bir adam oldugunu zaten görebiliriz.

dünya starı değil denip duruyor peki sizin dediğini olsun
bana ondan başka iyi olan birini gösterin türkiye!

dünya standartlarında üst düzey sahne ses dans görsellik
yenilik liderlik bunların hepsi tarkan'da var

türkiye ile alakasız bir ülke koskoca rusya topraklarında
michael jackson kadar tanınan biri

ilk başta dediğim gibi insanlar görmek istedikleri gibi görürler.

eLiF
27-11-08, 00:41
türkiye denince akla ilk gelenlerden birisi tarkansa, tarkan dünya starı olmuştur... o bi numaradır:20: gündeme gelmek için yine aynı konuyu açmış bu kadın :19:

siboss1992
27-11-08, 00:45
türkiyenin megastarii bikere...
dünyastari olmadi henüz belki ama coguu
devlettinndee megastar.. eminim ilerleyen senelerdede kendini
daha cok gelistircekk... yaa istersee dünya starii olmasin..
o bizim kalbimizin starii benim yanii..:10:

Bamboo
27-11-08, 18:20
tarkan bencede bi dünya starı değil ama bu yokluk içinde tarkan bu kadarını bile başarabilmesi alkışlancak bi olay aşağılancak bi olay değil ayrıca bugün dünya starı dediğimiz kişilerin kaderi america ve ingiltereden geçiyor ilk önce oraları feth etmek lazım malasef tarkan bunu başaramadı kısmet değilmiş napalım zaten bu saatten sonrada özellilkle bu yaştan sonra bunu başarabilmesi bi mucize olur bize yeni sisimler de lazım ama bakıyorum ki oda olmuyo artık böle gelmiş böle gitçek sanırım....

Solist
27-11-08, 18:38
kim diyosa bunu yuzunu yikamamis herhalde yikasinda kendine gelsin bi sevgiler

ellow
27-11-08, 20:25
dogru yada yanlis ama neden haber olmak icin onun ismini kullaniyor bu zati sahane,
adam basarili ki haber olmak icin isminin yanina baska isim katarak ona buna sallayarak var olmaya calismiyor,kendisi, ismi haber degeri tasiyor,adam bilincinde...
hala en cok taninan isimlerin basinda ki kisi Tarkan, Turkiye muhabbeti gecerse yabancilar arasinda sayacaklari bir kac isim arasindadir her zaman...
dunya stari olmak, ben dunya stariyim lafi cok iddiali,adam cikip kendini mega ilan etmedi sanirim,basinin yakistirmasi galiba bu...
nasip diyelim,hersey mumkun eger inanirsan mottosu ile bu yaziya son verelim:)):1:

TARKANFREAK
27-11-08, 21:21
arjantinden meksikaya , rusyadan avrupaya uzak doğuya kadar dünyanın dört bir yanında hayranları olan , onun için yapılmış onlarca forum , fan sitesi vs varken , yurtdışı konserlerine en az Türkler kadar ilgi gösteren yabancı fanları varken dünya starı değil :) komik geldi bana biraz

aynen katiliyorum sana.eger tarkan dünya stari degilse bu dünyada yuvarlak degil o zaman arkadaslar.. yonca evcimik yeni albüm cikaracak heralde yakinda bana öyle geldi..

http://s2b.directupload.net/images/081026/cupzve3a.jpg (http://www.directupload.net)

gülcan
27-11-08, 22:52
Arkadaşlar yapmayın eylemeyin Türkiyede kaç isim yurt dışında konser veriyor kaç kişinin şarkıları Avrupa da dinleniyor kim ingilzce albüm çıkardı Avrupada 300 bine yakın(tam hatırlamıyorum)kim sattı? kim? kim? ..ve daha bir çok ilklere imza atan sonu gelmeyen sorular ve başarılar ödüller ..
sırf reklam yapmak için Tarkan'a laf atmak,üzerinden sesinizi duyurmaya çalışmayın...:16:

Yakisikli89
28-11-08, 18:57
dogru sözler söylemis
tarkan bir zamanlar büyük patlama yasadi avrupada, ama ne yazikki gerisi gelmedi
ama gelin bilin ki tarkanin shikidim sarkisi halen heryerde söyleniyor.okulumda bile almanlarin agzindan durduk yere duyuyorum bazen ve sasiriyorum..
yasi ilerledikce olgunlasiyor tarkan ama *gercek* dünya stari olma yolundada biraz engeller koyuluyor yoluna diye düsünüyorum.
ama hic birsey icin daha gec degil...
tarkan icin en iyisini istiyorum.
yolu acik olsun

denizmavisi
29-11-08, 18:17
evet doğru söylemiş Yonca şımarık döneminde yurt dışında ismi epey anıldı ama şu aralar o dönemlerinden iz yok umarım toparlanır ve eski dönemlerine geri döner çünkü gerçekten çok değerli bir cevher araya gitmemeli

dudu
29-11-08, 18:56
aslında olduğu zamanda var olmadığı zamanda var bence zamana yenildi tarkan artık dünyada hiç bişey eskisi gibi değil onunda bundan etkilenmesi doğal ama bence dünya starı

kevser
30-11-08, 15:50
dünya starı olmak sadece Tarkanla biten bi olay değil ki çalıştığı kişilerinde en az Tarkan kadar bunu önemseyen profesyonel kişiler olması lazım şu an da böyle bi durum olmadığından Tarkanın dünya starı olması biraz zorr

xenophia
30-11-08, 16:17
Bence Türkiyede Tarkan Kadar İyi Bir Müzisyen yok.Tabi Daha Tam Anlamıyla Dünya Starı Olmuş Değil,Ama Dünya Starı Olma Yolunda Hızla İlerliyor ;)

popstareyup
02-12-08, 01:18
Ben burada yonca evcimik e katılıyorum.
bu konuşmasını radyo tatlıseste yaptı.
turkiyede pop iconu olarak bwnce 2 isim var.birisi yonca idi zmaanında diğer ise tarkan.
ancak sınırları sadece bolgesel olabildi.
Amerikan Hot 100 ile ingiltere single listesine giremeyen birisi dunya starı olamaz.

tarkaseksüel
02-12-08, 02:09
albüm satışları pekii??? dünyaca ünlüher srtarın albümü 1 milyon satıyor :16: ben hala kendimi haklı buluyorummm 1 milyon satan bir sanatçı varsa dünyada tarkan onun yanında megastar deildirr.ama türkiye sınırlarında konuşursak o bir megastar!!!!hemde hızla ilerleyen ayrıca konserlerının çoğu türklerden olusuyorrr

seco39
03-12-08, 18:43
arkadaşlar albüm konusnda tarkan fanalrının da suçu var.Türkiyede milyonlarca tarkan fanı var ama bazıları bencil albüm almıyor.Eğer metamorfoz ve come closer gibi albümleri sadece Türkiyede 3 milyona yakın bi satışa ulaşabilirdi.ama napıyolar halen internetten indirmeye devam.eğer bu albümler çok satsa emeğe saygı olsa inanın tarkan da buna karşılık verecek adam come closerı çıkarttı harika soundalar avrupayı anladımda Türkiyede bile ilgi görmedi.Albüm alalım lütfen