PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ah Tarkan ah! - Mehmet Tez...

dogan
20-10-08, 01:28
Yine beceremedin. Son 10 yıldır yaptığın gibi yine yanlış karar verdin. Yanlış insanlara güvendin, yanlış insanlarla takıldın. Üstüne gelen basından intikam almak için Dilli Düdük diye bir şarkı yazdın. Sözler sayfa sayfa deyimler sözlüğünden alınma falan, onu geçtik. Bir de masrafa girip klip çektirdin. Ne güzel ağızlarının payını verecektin seni köşeye sıkıştıranların. Ama olmadı, yine olmadı. Basına ağzının payını vereyim derken oldun yine malzeme. Bir klip ki neresinden tutsan elinde kalıyor.
Önce kalça sallayan kızların çalıntı çıktı Tarkan.
Üstlerindeki giysiye, popolarını gösteren kameranın açısına kadar çalıntı. Peki esinlenme diyelim de kimse üzülmesin. Sonra da klibin sadece kızları değil, tamamı 'esinlenme' çıktı. Bir cep telefonu reklamının aynısı. Şimdi diyeceksin ki ben mi çektim? Hayır elbet, ama yanlış insanlarla çalışmanın sonucu işte bu. Bunca yıllık pop yıldızısın, Türkiye ve dünyanın tanıdığı bir isimsin ama kendine çalıntı klip çekmeyecek bir yönetmen bile bulamıyorsun. Hem de basını eleştirmek için yaptığın hamlede işi yüzüne gözüne bulaştırıyorsun.
Ah Tarkan ah! Ne olur kızma. Vur ama dinle.
Sonra ne istersen düşün...
Türkiye'nin en büyük, en umut vadeden starıyken 10 yılda sıradan bir şarkıcıya dönüştün.
Gelecektin, bir günde geçmiş oldun. Kariyerinin en tatlı, en verimli geçmesi gereken olgunluk yıllarında tüm biriktirdiğin tecrübeyi bize aktaracakken olduğun yerde çakıldın kaldın. İlk iki albümünden, ne müzikalite ne ruh, ne de kafa olarak bir adım öteye geçemedin.
Bak Elvis Costello diye bir adam var, tanır mısın bilmem. Ne diyor biliyor musun Amerika'nın genç süper yıldızları Jonas Brothers'ın beyni Nick Jonas'a, tavsiye olarak... "Şu gerçeği kabul et. Şimdi senin için deli olan, kapında yatan hayranlar, bir gün büyüyecek ve zamanında seni dinlediklerini belki utanarak ya da gülerek hatırlayacaklar. O yüzden dikkatli ol, müzik yap. Önemli olan bu..." Costello 50 küsur. Ona hayran olan Nick Jonas 16.
Ben öğüt diye buna derim.
Seni ilk dinleyenler kazık kadar oldu Tarkan, sen onlara yeni bir şey veremedin. Onlarla yürüyemedin.
Hep 16 yaşında kalacaklar sandın ama olmadı. Yeni gelenler de seni demode buldu, başka şeyler dinliyor artık onlar, başka kafalardalar...
Bana albümün satışlarından da söz etme.
Sponsorlu bedava halk konserlerinden de, ne olur.
Cepten yediğini herkes biliyor. TTNet'le yaptığın anlaşma olmasa halin niceydi diye düşünmeden edemiyorum...
Peki her şey bitti mi? Elbette hayır. Dünyanın sonu değil. Sen yine şarkılarını yap, anlaşmalarını yap o ayrı. Benim derdim başka.
Karton karakter gibi davranmaktan vazgeçmek ve gerçek bir insan olmak için hayatta hep bir şans vardır. Ve müzik tarihini bilen herkes senin için her şeye sıfırdan başlamaktan başka şans olmadığını görebilir.
Ben bunları niye mi yazıyorum? Çünkü ben çoğu zaman insanların canını sıkan yazılar yazan adamım.
Çünkü yazdıklarım acımasız gerçektir.

http://arsiv.sabah.com.tr/2008/10/19/pz/haber,10327A414ED1405BA58FD46DD1544B67.html

bounce
20-10-08, 01:44
klip dışında hiç bir dediğine katılmıyorum kuzu kuzu hüp ay dudu gibi şarkıları acaba kimler dinlemiş 2001 yılında sadece kim konuşuldu sezen aksu o yıllarda çatır çatır çatlamadı mı aynı yaz kenan doğulu da albüm çıkardı ama kimse ilgilenmedi sadece tarkan dinleniyordu
klip çalıntıysa bazı arkadaşlarımızın OZİNGA nickli arkadaşımızdan özür dilemesi gerek ......çünkü kendisi klibin çalıntı olduğunu iddia etmiş bir çok üye de OZİNGA nın üzerine gitmişti.....

**MegaStarkan**
20-10-08, 01:54
Sizinde Tarkani bitirme cabalariniz ve bunu basaramamaniz aci gercektir.
Mehmet Tez aklimda kalmis... önceden de galiba kötü yazmisti.
Nedense hep kötüler aklimda kaliyor... bi' care lazim.

klip çalıntıysa bazı arkadaşlarımızın OZİNGA nickli arkadaşımızdan özür dilemesi gerek ......çünkü kendisi klibin çalıntı olduğunu iddia etmiş bir çok üye de OZİNGA nın üzerine gitmişti.....
Ozinga Destination Calabria klibinden calinti oldugunu idda etmisti.
Cogu üye ve ben dahil buna tepkiliydi... ve magazin bunu yazdi diye fikrim de bu konu hakkinda degismez.

Reklam konusu tabii ki farkli. Kanit olarak bunu verseydi kimse tepki göstermezdi o kadar sanirim...

tarkantutkunu
20-10-08, 02:06
milyonlar'ın sesi gibi ön yargılar'ını kaleme almaları yıllardır en çok sinir olduğum nokta'dır.
ben bir birey olarak o klipten umdugumu buldum
benim adıma konuşma memet tez.

Yakisikli89
20-10-08, 02:13
Seni ilk dinleyenler kazık kadar oldu Tarkan, sen onlara yeni bir şey veremedin. Onlarla yürüyemedin.
Hep 16 yaşında kalacaklar sandın ama olmadı. Yeni gelenler de seni demode buldu, başka şeyler dinliyor artık onlar, başka kafalardalar...
http://arsiv.sabah.com.tr/2008/10/19/pz/haber,10327A414ED1405BA58FD46DD1544B67.html

yooo ben nedense demode bulmuyorum
siz buluyormusunuz arkadaslar?
ne komikki tarkani münih de izlemeye gelen hayranlari 85%: 14 -20 yas hayranlari ile doluydu

üstne üstün kaynak istiyorsa yazar burda: http://haber.lpghaber.com/Tarkan-Munih-te-Hayranlarini-Costurdu--haberi-124558.html

ben tarkani 12 yasimda dinlemeye basladim ve o yasta hayrani oldum
su an 19 yasindayim halen dinliyorum
cevremden, tanidigim sahislar arasinda 8-11 yasinda olanlar var
gelecegin tarkan fanatikleri bunu söyliyebilirim

klip olayina yorum vermiyecegim belirtmistim cünkü.
ama tarkanin demode oldugunu söylemek, ileriye gitmislik olur:13:

MassConfusion
20-10-08, 02:14
hep aynı hikaye ya bune ya sıkıyor artık bu tür muhabbetler sen önce git Türkiye den bi star çıkar ondan sonra Megastar ımızla kıyasla yok çünkü öyle başka sanatçı ancak böyle sanatçı çıkarsa yazın yazılarınızı

dudu
20-10-08, 02:14
zaten böyle diye diye yıprattılar tarkanı.bugüne kadar dubaiyisinide coşturdu wembley arenasınıda hangi biri bu konserlere gidipte tarkana olan sevgi selini gördü çok merak ediyorum

herseyim
20-10-08, 02:17
hala daha klip konusuluyorrr wallaaa pes yanii :)

drjbeckham
20-10-08, 03:22
klasık tarkan dusmanı ınsanlar ıste ne denırkı bunlara

x_y_z
20-10-08, 03:34
klip konusunda katiliyorum..begendigim bir klip dilli düdük ama ne yapsam etsem yakistiramiyorum Tarkana calinti bir klibi..her neyse..Tarkan hala star ama..bu gercek..türkiyenin tek stari..

özge
20-10-08, 05:04
Pireyi deve yaptı DİLLİ DÜDÜK,ateşe bile bile körükle gidiyor..kendi kuyusunu kazıyor enayi cırr cırr ötüyorr...:18: :18: :28: :18:

en iyi cvp bu fazla söze bile gerek yok...söz gümüşse sükut altındırr:18:

Ozz
20-10-08, 05:28
mehmet amcam uçmuşş yaaaa.....sallaaaaaa........

sEçİl
20-10-08, 11:17
hızla yıpratıyorsunuz tarkan gıbı bır adamı dewam edın o yazdıgınız yorumlarda bır TARKAN yok hayal dünyanız çok genış ne yazıkkı sizin için üzülüyorum mehmet tez we digerleri....

HURRICANE
20-10-08, 15:37
Dilli Düdük klibini çeken arkadaş hatalı!TARKAN ın üstüne gelinmesi yanlış.Ki o klip çalıntıda olsa hala hoş geliyor bana:))umurumda bile değil yani!Neymiş TARKAN cepten yiyormus:))bu yaz kaç tane konser verdiğini biliyormu acaba bu arkadas?konser basına kaç para aldıgını?niye cepten yesin ki....TARKAN ın METAMORFOZ albümünün çıkmasıyla birlikte kazandığı parayı Tr de hangi sanatçı kazanmış?

eastanbul
20-10-08, 17:20
Tarkan'a bence en büyük darbeyi fanları vuruyor...Yani bizler!
Metamorfoz albümünü tartışmaya bile gerek yokken.Fanları savunucusu oldu...
Tarkan'ın son 4 yıldır süregelen imaj sıkıntısı herkesçe malum... ama fanların duruşu yine aynı...
Kısacası Tarkan artık özgün işler yapmıyor...bunu anlamak için 2002 gazete ve dergi arşivlerini gözden geçirmeniz yetecek...evet o zamanda sevmeyenleri vardı ama onların yaptıkları eleştirilere tarkan performansıyla cvp veriyordu...şimdi ise durum malum...bayağı alay konusu oldu
(sadece klip için değil bu yorum)

ezel1710
20-10-08, 18:37
kusura bak yada bakma bir kac cümleni okudum devamini hic okumadim
okumayada niyetim yok .cünkü yazdiklarini tahmin edebiliyoum.

ve gereksiz buluyorum tarkan simdi yeni birseyler yapti
keske konu uyan la alakali olsaydi .

günışığım
20-10-08, 20:00
Dıllı Duduk Mehmet Tez Konus Dur Zavallaı ınsancık

TARKANFREAK
22-10-08, 07:45
offf yaaaa cok sacmalamis bu arkadas.yarisina gelmeden kestim okumayi..hep taslayin siz..degerini bilmeyin biricik gercek megastarimizin..yazik hemde cok yazik size..

ayrilik_zor
27-10-08, 09:26
SIKILDIK artik böyle sacma sapan seyleri okumaktan tarkan demode falan olmadi Tarkan'i her yastan insan dinliyor bunu Düsseldorf konserindede gördüm

arjen22-tarkan
29-10-08, 22:56
Şu Sıralar Tarkan'ı en acımasız eleştirenlerden ...