PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Come Closer" (New Edition)

badboyserkan
12-09-08, 17:21
Yeni Düzenleme Süreci

http://img502.imageshack.us/img502/1232/200pxcomeol9.jpg (http://imageshack.us)

- Tarkan, Hollanda'daki konseri öncesi 22 Şubat'ta FunX Radyosu'na verdiği röportajda Come Closer'ı ABD dahil olmak üzere tüm Amerika kıtası ve albümün henüz çıkmadığı diğer Asya ve Avrupa ülkelerinde çıkarmaya hazırlandığını söylemisti. Tarkan, bazı şarkıları yeniden düzenlediklerini, biri "Nothing Like You" olmak üzere 3 yeni şarkı eklediklerini söylerken yeni versiyonda bazı sürpriz düetlerinin olduğunu da eklemisti.

- Yaklaşık 2 hafta sonra albümün prodüktörlerinden Boxsta kendi internet sitesinde, Come Closer'ın yeni düzenlemesinde Snoop Dogg, Wyclef Jean, Kid Rock, Miri Ben-Ari ve Malverdenin yer alacağını yazdı.

- Tarkan, Makedonya konseri öncesi 17 Haziran'da bir televizyon kanalına verdiği röportajda, söylenen düetlerden Wyclef Jean, Miri Ben-Ari ve Malverdeyi doğruladı. Snoop Dogg düetinin ise henüz kesinleşmediğini, fakat Snoop Dogg'la buluşup, şarkılarını dinlediklerini, Snoopun şarkıları beğendini dile getirmisti.

- 2 Ekim'de prodüktör Boxsta, internet sitesine albümle ilgili bir haber ekledi. Haberde Tarkan'ın 2 yeni şarkı eklenen albümü çıkarmaya hazır olduğu söyleniyor. Ayrıca albümün hangi stüdyolarda kayıt edildiği de haberde yer alıyor.

- Aynı sitenin diskografi bölümünde ise yeni düzenlemenin şarkı listesinin bir bölümü yer alıyor. Listede yeni şarkılardan "Who's Gonna Love You Now?" bulunuyor. Ayrıca albümde düet yapan isimler ise Wyclef Jean, Miri Ben-Ari, Malverde, Filly ve Verbz olarak belirtilmiş.

- Tarkan, Türkiye'de konuyla ilgili hic bir sekilde bilgi vermiyor.

- Albüm 2009 yilinda başta ABD ve İngiltere olmak üzere tüm dünyada piyasaya çıkarilacak.

Pete boxsta martin kimdir ?

http://img239.imageshack.us/img239/9246/peteboxstamartinpn9.gif (http://imageshack.us)

Tarkan'ın come closer albümünde bulunan 9 şarkının prodüktörlüğünü yapan ayrıca yakında amerikada piyasaya çıkıcak olan, tarkan'ın come closer albümünde bulunan bir çok şarkının yeni düzenlenmiş versiyonlarından oluşan yeni albümünde de beraber çalıştığı ingiliz ses mühendisi ve prodüktördur.

- Amerika tabanlı olarak yeniden yayınlanması düşünülen albümdeki Boxsta tarafından açıklanan remixlenmiş parçalar (Confirmed tracks by Boxsta who is remixer) ; Why Don't We (ft. Wyclef Jean & Filly), In Your Eyes, Just Like That, Start the Fire, Come Closer, Over, Bounce (ft. Malverde & Filly)

- Eklenen 2 yeni parça(Added 2 new tracks aswell) ; Nothing Like You, Who's Gonna Love You Now (ft. Miri Ben Ari)

- Myspace'de UK-Hip Hop dalında 1 Numara olan yeni artist Verbz 'ün doğruladığına göre 2 parçada düeti bulunuyor.Daha öncesinde Tarkan'ın Snoop Dogg'a parçalarını dinlettiğini,kendisinin beğendiğini ama düet teklifine yanıt vermediği söylendi. Kendisine email yoluyla ulaşılan Pete Boxsta Martin'in düşüncesine göre bu albüm 2 ay içerisinde piyasada olmalı idi. 2008'de Pete "Boxsta" Martin'le yapılmış olan bir röportajda albümün tamamlandığı ve yazıp-aranjesini yaptığı 11 parçayı remixlediği belirtilmiş.

- Tarkan Mart 2008'de Dj Ritu ile yaptığı BBC röportajında ise 4-5 parçanın çıkarıldığı yerine yenilerinin eklendiğini söylemişti. Billboard Türkiye'nin Tarkan hakkında 2008 yılı içerisinde en yüksek çıkışı yapan sanatçı ünvanını verdiği haberde ise albümün 2009 yılında çıkacağı,tamamlandığı belirtilmiş.

- Tarkan'ın 2008 yılı içerisinde Türkiye-Avrupa-Amerika turnesindeki Türkiye ayağının hemen hemen sonlandığını düşünürsek Amerika'da turne yapmadan önce albümün çıkması gerektiğini düşünebiliriz.

Kaynakça

^ Hollanda FunX Radyosu Röportajı
^ Makedonya Televizyonu Röportajı
^ Boxsta resmi internet sitesi - Haberler
^ Boxsta resmi internet sitesi - Diskografi

Inge
12-09-08, 17:37
wow Serkan! gercekten arastirma yaptin. verdigin bilgi icin tesekkürler. yeni versiyona merakla belkiyorum :)

İZMİRLİ
12-09-08, 17:47
bence yeni bir ingilizce albümü unutun, ayrıca bu sene sözde güney america turu yapacaktı ama oda yalan oldu... Zaten tarkan yurt dışı turu düzenledimi rusya-azerbeycan-bulgaristan-romanya-almanya-hollanda hep bunlar, allahtan bu sene bi londra konserini eklediler her sene hep aynı yerde hele bazılarına senede 2 defa gidiyor...Bence tarkan bu senede almanyaya tur düzenlemese ne olurdu yani bi şey eksilirmiydi ona ayırcagın zamanı yeni albüme ayırsa daha ii olmazmı.... Ayrıca avrupa tanıyor diyorsak italya-ispanya-yunanistan-ingiltere ve fransa gibi ülkelerde sıkca konserler vermesi gerekmiyor mu ?

eskalen
12-09-08, 17:49
Come closer 2'nin onceden de cikacaginin sinyalleri vardi....Simdi tam dogrulandi gibi...Yeni parcalari sabirsizlikla bekliyoruz....Insallah 2009 da cikar album....Iyi arastirma yapmissin serkan tesekkurler;)

devilscream
12-09-08, 17:52
Yeni come closer daha güzel olacak
Güzel arastirma,teşekkürler;)

szr67
12-09-08, 17:59
ingilizce albüm yok unutun bunu

Ozz
12-09-08, 18:00
Bekliyoruz....

sarıpapatya
12-09-08, 18:17
unutmuyorum ve bekliyorum artık ingilizce albüm konusunda tarkandan ciddi bir atak bekliyorum ...

love_speak
12-09-08, 18:26
inş haber gerçekleşir eer çıkarsa gerçekten süper olur.
inş çıkar yaaa

x_y_z
12-09-08, 18:32
umarım yeni ingilizce albümde güzel olacak mearkla bekliyoruz:)

MassConfusion
12-09-08, 19:36
inş bu albüm patlama yapar da Türkiye den kötü yorumlar gelmez çünkü Come Closer da herkez yurtdışında bişiler elde edemedi die yorum yapıyo saçma ama malesef böyle....

gülcan
12-09-08, 21:15
Ne diyelim hayırlısı olsun merakla bekliyoruz;)

firelord
12-09-08, 22:39
hem türkçe hem ing albüm nasıl oluck acaba.bi haberde tarkan 8 ay sonra türkçe albümü çıkaracağını söylüyordu ama bakalm 2 sidemi yoksa 1 tanesimi çıkacak piyasaya.bekleyip görücez

StaR
12-09-08, 22:53
İyi bir hazırlanma olmuş eskisine nazaran..
Merakla bekliyoruz..
Güzel paylaşım teşekkürler ;)

szr67
12-09-08, 23:10
ingilizce albüm çıkarmak tarkan'a yaramadı türkiyedeki izleyicisiyle dinleyicisiyle uzun bir süre uzak kaldı tarkan ve sürekli amerikaya giden tarkan come closer albümünün beklenen ilgiyi görememesi onu yıldırdı ve türkiye hem müzik olarak hemde yaşantı olarak kesin dönüş yaptı tarkan bundan sonra yurt dışı atılımı konser haricinde şarkı mixlemek için gider gelir...

arjen22-tarkan
12-09-08, 23:11
İnşallah Doğrudur Come Closer Kötü Albüm Değildi Pisi Pisine Öyle Yandı Telafisi Olur Umarım ...

Pamela_beyazgul
13-09-08, 21:19
insallah cikar album
haber icin tesekkurler

SiyaNur
14-09-08, 03:49
wow Serkan! gercekten arastirma yaptin. verdigin bilgi icin tesekkürler. yeni versiyona merakla belkiyorum :)

No he stole:13: Actual Sources: Wikipedia/Tarkan - Come Closer Page and MegaSTarkaN/Gorkie

tarkaseksüel
14-09-08, 14:53
ingilzce albumm cok gusel olacakk duetler falann ohhhh

sengibisidünyayagelmez
14-09-08, 16:29
waayy serkan:) sen neymişsin böyle yaa:)) tebri kederim kim bilir bu haberi çıkarmak için kaç saat uğraştın çok sağol :) come closer 2'yi de çıkaracağı tüm yeni albümleride sabırsızlıkla bekliyorum. wyclef jean ve snoop dogg dışında çalışacağı sanatçıları tanımıyorum ama TARKAN yanında çalışmaya layık gördüyse eminim başarılı insanlardır ve beraber iyi iş çıakrırlar ;)

Artik patlama filan olmaz bence, kendimi bos ümitlere kaptirmak istemem:1:

Alexa_20
14-09-08, 19:17
Coming new album Tarkan?? This will happen in 2009?? Seriously ?!!!!

tarkaseksüel
14-09-08, 19:50
inş bu albüm patlama yapar da Türkiye den kötü yorumlar gelmez çünkü Come Closer da herkez yurtdışında bişiler elde edemedi die yorum yapıyo saçma ama malesef böyle....
yok patlama yapmazda gusel olur diyelımm:20:

erdem
14-09-08, 20:02
teşş yanii yenii albümm

SiyaNur
14-09-08, 21:02
No he stole:13: Actual Sources: Wikipedia/Tarkan - Come Closer Page and MegaSTarkaN/Gorkie

İngilizce bilmeyenler için ; Hayır araştırmadı çaldı. Asıl kaynaklar : Vikipedia /Tarkan - Come Closer sayfası ve MegaSTarkaN/Gorkie nickli arkadaş.

badboyserkan
14-09-08, 21:09
İngilizce bilmeyenler için ; Hayır araştırmadı çaldı. Asıl kaynaklar : Vikipedia /Tarkan - Come Closer sayfası ve MegaSTarkaN/Gorkie nickli arkadaş.

Calma durumu soz konusu degil ben gerekli kaynaklardan arastirdim..Kaynakca zaten yaziyor..Ayrica google'dan da arastirma yaptim, ve arastirdigim kesin bilgi kaynaklarini burda yani Tarkancoll sitesi forumunda paylastim.. Cesitli varsayim ve belirsiz ongorulerle konuyu dagitmayalim lutfen ! :41:

HURRICANE
14-09-08, 22:38
Come Closer çok beğendiğim ve ilgi görmeyincede bir okadar şaşırdığım bir albümdür!Umuyorum ve kalben istiyorum ki bu albüm Abd başta olmak üzre tüm dünyada patlama yapsın;)

karma_elcin
14-09-08, 23:35
ben bu yurt dışıyla alakalı şeylerin olacağını sanmıyorum artık, Tarkan MTV'ye aday bile olmak istemiyo, bu işler çaba ister daha aktif olmak gerek ama Tarkan hep çekiyo kendini, ingilizce albüm için Tarkan'da bi çaba görmüyorum malesef, cok hırslı görmüorm..
Tarkan her şeyi kenara bırakıp bi şeyler yapmak istiyosa sadece buna yani ingilizce albüme odaklanmalı...
artık Tarkan'ın baştan aşağı yenilenmesi lazım her yönden diye düşünüorm cok mu şey istiorz diyorum bazen ama Tarkan farklı olmassa başkalarından farkı ne olacak? diye düşünüorm, Tarkan hakkında hep olumsuz şeyler duyuyorum insanlardan ve sinir oluyorum ve buna bi tek Tarkan dur diyebilir diye düşünüorm ve bunun için de cok azimli olmak gerektiğini düşünüyorum...

szr67
14-09-08, 23:47
come closer projesi güzel bir projeydi ama tarkanın da türk müzik piyasasından yok oluşuydu 2005 ile 2007 nin kasım sonuna kadar tarkan müzik piyasasında yerini kaybetmiş yerine kenan doğulu ve sertar ortaç tayfası yerini aldı.come closer ayağına tarkan a öngörüşlü negatif insanlar çoğaldı ''karma elçin e'' katılıyorum zaten bundan önceki mesajımda bunu demek istedim artık türk müzik piyasası bebekden çıktım yola seni alırım son durakda gibi sözlere alıştı.tarkan şuan metamorfoz ile çıkış yapmaya çalışsada o öngörüşlü insanlar çoğalmaya kat ve kat artma ya başlıyor..tarkan yurt dışında iyi işler yapamaz bundan sonra geçti artık o tren 40 yaşına geldi artık türk müzikiğini bir yerlere taşıyıp türkçe albümlerle avrupa da ve dünyada yarışmalara katılıp derece alması gerek bu nasıl megastar niye eurovisiona girmiyo diye insan çok var lanet olsun ki eurovision hep ön planda kalmış..grammy i kim biliyor türkiyede eurovision da eurovision tarkanın kendi kitlesi var ama sadece kendi kitlesi tüm müzik piyasasına yayması şart come closer 2 onun için hüsrana neden olur

x_y_z
14-09-08, 23:58
ben bu yurt dışıyla alakalı şeylerin olacağını sanmıyorum artık, Tarkan MTV'ye aday bile olmak istemiyo, bu işler çaba ister daha aktif olmak gerek ama Tarkan hep çekiyo kendini, ingilizce albüm için Tarkan'da bi çaba görmüyorum malesef, cok hırslı görmüorm..
Tarkan her şeyi kenara bırakıp bi şeyler yapmak istiyosa sadece buna yani ingilizce albüme odaklanmalı...
artık Tarkan'ın baştan aşağı yenilenmesi lazım her yönden diye düşünüorm cok mu şey istiorz diyorum bazen ama Tarkan farklı olmassa başkalarından farkı ne olacak? diye düşünüorm, Tarkan hakkında hep olumsuz şeyler duyuyorum insanlardan ve sinir oluyorum ve buna bi tek Tarkan dur diyebilir diye düşünüorm ve bunun için de cok azimli olmak gerektiğini düşünüyorum...

Tarkanın Mtv,Eurovision vs.gibi yarışmalara katilmamasinin sebebini söyle yorumluyorum..bence Tarkan söyle düsünüyor : "Ben dünyanin en büyük
ödülü olan dünya müzik ödüllerini aldim. artik nereye aday gösterilsem ben
ödülü alirim"..o yüzden katilmiyor..tabi bir de şu uygar ataş yüzünden de
olabilir..menajer menajer de tarkandan daha çok karışıyor konulara...
"tarkan bey olmaz efendim,bunlar size göre değil"..diyor kestirip atıyorlar..
hadi eurvoisyon saçma sapan bir siyasi yarşma peki ya sen Mtv gibi üst düzey
bir programı nasil red edersin abi ya ? ... ayrica 1999 da ki dünya müzik
ödülerinden sonra Tarkan türkiyede 15 tane ödül aldi ancak hic birine katilmadi..kral tvye de,dmg ye de...altin kelebeklerede hep "amerikadayim"
dedi gelemedi..son aldigi 200 bini gecenler de platin ödülünü de tanidik birisi
aldi bakarsaniz..artik tarkanin ödüllere olan etkisi kalkmis bence..come closer
ile de gramy alacagina inanmiyorum acikcasi..artık tarkan come closer perdesini
kapayip bence seneye ki Mtv müzik ödüllerine katilmali..

merwik
15-09-08, 01:57
x_y_z ye katılıorum...

Uygar Atas koskoca bir "Promosyon Fiyaskosudur" diyorum.

tarkaseksüel
15-09-08, 02:44
"Ben dünyanin en büyük
ödülü olan dünya müzik ödüllerini aldim. artik nereye aday gösterilsem ben
ödülü alirim"..o yüzden katilmiyor.. .. ben buna gulerım eger ole dusunuosaa:18: :18: :18:

tarkaseksüel
15-09-08, 02:45
Uygar Atas koskoca bir "Promosyon Fiyaskosudur" diyorum.
peki tarkan bunun farkına varmıo mu ???çocuk değilki şeker verip kandırsınlarr nasıl oluo bu işş merak edıorumm

blanket
15-09-08, 03:30
yüzeysel düşünüyosunuz arkadaşlar...

tarkan henüz yola yeni çıkmış bir şarkıcı değil, belli oranlarda dünya çapında populariteye ulaşmış bir sanatçı, mtv türkiye'nin adaylık teklifini reddetmesi gayet doğal, türkiye'den kazanan aday olarak gösterilse bile avrupadaki yeni yetme starlarla europe best newcomer ödülü alması çok komik ve saçma olur, aynı şey eurovision içinde geçerli allah aşkına her yarışmada komşular birbirine oy veriyo diyosunuz e hala bu tarkan çıksın sevdası neden, tarkan'a orda çıkmak (kazanacağı şüphesiz) gereksiz bi eurovision etiketini üzerine yapıştırırki buna ihtiyacı yok... zaten başarılı bi ingilizce albüm yaparsa ve official chart'lara girerse doğrudan mtv europe ve amerika tabanlı hareket etiiği içinde mtv us ödüllerine aday olucaktır, ayrıca amerikada popüler olmak çok zor bi iştir, avrupada popularitesi tavan yapmış robbie williams, kylie minogue gibileri bile halen usa'de albüm satamayan sanatçılar...

bence şuan tarkanın ihtiyacı olan tek şey iyi aranje edilmiş çok iyi şarkılar, tarkan come closer'da fazlaca r&b/hip-hop bi sound oluşturmuştu, ama şu geçtiğimiz 2 senede müzik yönelimi çok çok değişti ki come closer çıktığında bile r&b sound amerikada çoktan evrim geçirmeye başlamıştı, bi kere yeni albümde şarkılar kesinlikle elektronik öğeler içermeli, come closer'ın sound'u çoktan eskidi umarım tarkan onu güzel bi şekilde tekrardan rafine eder ardından yine çok iyi görsellerle (come closer'in album artwork'u bence başarılı değildi) destekleyerek istediği çıkışı yakalar başarılı olabilir dünya çapında

szr67
15-09-08, 12:38
come closer 2 ye inananlar boşuna kendinizi kandırmayın tarkan yurt dışında sürekli hüsran yaşıyacaktır.konser verip gelmek den başka bişey yapamaz..yurt dışı demek orda yaşayıp orda çevre edinmek,orananın havasını tenefüs etmek orada hayatını idame etmektir.Tarkan amerikada 15 yıl yaşadı ama kendi sabırsızlığı onun zararına oldu.gerçek müzik adamlarıyla çalışmadı.Türkiye de şuan yaptığı müzikle yurt dşında işler yapıp açılması gerek yoksa gerisi yalan

tarkaseksüel
15-09-08, 12:45
yüzeysel düşünüyosunuz arkadaşlar...

tarkan henüz yola yeni çıkmış bir şarkıcı değil, belli oranlarda dünya çapında populariteye ulaşmış bir sanatçı, mtv türkiye'nin adaylık teklifini reddetmesi gayet doğal, türkiye'den kazanan aday olarak gösterilse bile avrupadaki yeni yetme starlarla europe best newcomer ödülü alması çok komik ve saçma olur, aynı şey eurovision içinde geçerli allah aşkına her yarışmada komşular birbirine oy veriyo diyosunuz e hala bu tarkan çıksın sevdası neden, tarkan'a orda çıkmak (kazanacağı şüphesiz) gereksiz bi eurovision etiketini üzerine yapıştırırki buna ihtiyacı yok... zaten başarılı bi ingilizce albüm yaparsa ve official chart'lara girerse doğrudan mtv europe ve amerika tabanlı hareket etiiği içinde mtv us ödüllerine aday olucaktır, ayrıca amerikada popüler olmak çok zor bi iştir, avrupada popularitesi tavan yapmış robbie williams, kylie minogue gibileri bile halen usa'de albüm satamayan sanatçılar...

bence şuan tarkanın ihtiyacı olan tek şey iyi aranje edilmiş çok iyi şarkılar, tarkan come closer'da fazlaca r&b/hip-hop bi sound oluşturmuştu, ama şu geçtiğimiz 2 senede müzik yönelimi çok çok değişti ki come closer çıktığında bile r&b sound amerikada çoktan evrim geçirmeye başlamıştı, bi kere yeni albümde şarkılar kesinlikle elektronik öğeler içermeli, come closer'ın sound'u çoktan eskidi umarım tarkan onu güzel bi şekilde tekrardan rafine eder ardından yine çok iyi görsellerle (come closer'in album artwork'u bence başarılı değildi) destekleyerek istediği çıkışı yakalar başarılı olabilir dünya çapındabi yandanda sana hak verıorum aslında ve eurovision kesınlıkle olmazzzz

eskalen
15-09-08, 14:22
Bazi kisiler herhalde bu haberin olmasiyla cok buyuk bi heyecan oldu, sahlandik gibi durumlari saniyorlar..."Bu sadece bir haber ongorusu!" come closer 2 cikar ya da cikmaz biz onu bilemeyiz.....Kimse de bu konuda come closer kotu iyi cikar ya da cikmaz konusunda sanki ekiptenmis gibi ya da come closer 2 calismasini ben yapiyormusun gibi ahkam kesmesin...Zaman herseyi gosterir. kimsede bir seyi ispat etmeye calismasin, yersiz olur yani!!

bounce
15-09-08, 18:59
bence gerek yok come closer 2 ye .....tarkan türkçe şarkılarıyla avrupada tanındı..müziğin iyiyse oturaklıysa gerek yok ingilizce olmasına...afrikalı bi adam yeke yeke şarkısıyla avrupa da patlama yaptı....shanteli de örnek verebiliriz...yeni albümünü bekliyoruz ama türkçe olanını ama adam gibi çalışılsın üzerinde 2 sene 3 sene bekleyebilirz.....en azından ben beklerim...
hem come closer 2 yapılsa ne olacakki yine promosyon yapılmayacak...2 klip çekilecek sadece....

TOLGA
15-09-08, 19:21
arkadaşlar tarkan 40 yaşına gelmis diyenler var... tarkan ingilizce albüm yapmasın diyenler var... tarkan eurovsıon a katılsın diyenler var... herkes kendince bir şey söylüyor... siz tarkansevermisniz gerçekten??? yada ölemi gözüküyosunuz.. madonna kaç yaşındada dünyayı peşinden sürüklüyor... dünyada kim tarkan dan başka turkçe sarkılarla ismini duyurdu ama ingilizce olmadan dünyaya adınızı yazdıramazsınız... ahmet ertegün niye tarkan a ingilizce öğren dedi ?? keyfindenmi sizce yoksa bu işi bilmiyomuydu?? amerika da ingilizce şarkı söylemeden başarılı olunma imkanı sıfır bunu bilin bi kere... olsaydı şımarık yapardı bunu meksika da şımarık fırtına gibi eserken amerikada ınsanların haberı bıle yoktu... nedenide malum... ingilizcesiz bir şey olmaz amerıkada.... tarkan ingilizce şarkı yapmaya devam etmeli peşini bırakmamalı... ben tarkan ın come closer da yakalayamadıgı basarıyı come closer 2 de yakalayacagına ınanıyorum... olmadı üçüncü ingilizce albümde yakalayacagına inanıyorum... ama bu inadından vazgeçmemeli ve kendini devamlı gelistırmeli...bizde onu sonuna kadar destekliyelim.... tarkan dakı ses görüntü dünyada bence baska bı sanatcıda yok... çok yetenekli... bundan 10 sene önce turkce sarkılarla nasıl dünyayı salladıysa yine yapıcak.... BAŞARICAK O

szr67
15-09-08, 19:44
arkadaşlar tarkan 40 yaşına gelmis diyenler var... tarkan ingilizce albüm yapmasın diyenler var... tarkan eurovsıon a katılsın diyenler var... herkes kendince bir şey söylüyor... siz tarkansevermisniz gerçekten??? yada ölemi gözüküyosunuz.. madonna kaç yaşındada dünyayı peşinden sürüklüyor... dünyada kim tarkan dan başka turkçe sarkılarla ismini duyurdu ama ingilizce olmadan dünyaya adınızı yazdıramazsınız... ahmet ertegün niye tarkan a ingilizce öğren dedi ?? keyfindenmi sizce yoksa bu işi bilmiyomuydu?? amerika da ingilizce şarkı söylemeden başarılı olunma imkanı sıfır bunu bilin bi kere... olsaydı şımarık yapardı bunu meksika da şımarık fırtına gibi eserken amerikada ınsanların haberı bıle yoktu... nedenide malum... ingilizcesiz bir şey olmaz amerıkada.... tarkan ingilizce şarkı yapmaya devam etmeli peşini bırakmamalı... ben tarkan ın come closer da yakalayamadıgı basarıyı come closer 2 de yakalayacagına ınanıyorum... olmadı üçüncü ingilizce albümde yakalayacagına inanıyorum... ama bu inadından vazgeçmemeli ve kendini devamlı gelistırmeli...bizde onu sonuna kadar destekliyelim.... tarkan dakı ses görüntü dünyada bence baska bı sanatcıda yok... çok yetenekli... bundan 10 sene önce turkce sarkılarla nasıl dünyayı salladıysa yine yapıcak.... BAŞARICAK O

arkadaşım tarkan 40 yaşına geldi ama madonna gibi dünya turnesi yapmıyo görsel show yapmıyo senin anlattığın şeyler eskide kaldı biz şuan daki tarkanı tartışalım lütfen..tarkan dünya starı olmak istemedi ertügün zorladı olamadı..bu gerçeği neden kabul edemiyosunuz.anlamıyorum kendi ne göre alman ya çeşitli avrupa ülkerinde konser vermek le dünyastarı olunmuyo..tarkan geç kaldı

TOLGA
15-09-08, 23:41
tarkan koltuga oturup sarki soylemesi bile görsel bir show dur... ve madonna nın milyonlarca dolarlık görsel showlarına tercih ederim... kulak meselesi diyelim biz şuna... biir tarkan dünyaca ünlü bir sanatçı olmak için 15 yıldan beri uğraşıyor... iki ahmet ertegün tarkana profosyenel bir gözle baktı tarkan çok yetenekli bir sanatçı olduğu için ona belirli seviyede yardımcı oldu ertegün sırf tarkan türk diye duygusal yaklaşsaydı olaya tarkan şu anda amerika da bir ikondu... üç tarkan hiç bir şeye geç kalmadı eğer azimli çalışmaya devam ederse yine dünya da başarılı olucak .... 4 tarkan şu anda bile sahip olduğu ün ve şöhretle bir dünya starıdır ..... buda beş

tarkaseksüel
16-09-08, 00:48
tarkan koltuga oturup sarki soylemesi bile görsel bir show dur... ve madonna nın milyonlarca dolarlık görsel showlarına tercih ederim... kulak meselesi diyelim biz şuna... biir tarkan dünyaca ünlü bir sanatçı olmak için 15 yıldan beri uğraşıyor... iki ahmet ertegün tarkana profosyenel bir gözle baktı tarkan çok yetenekli bir sanatçı olduğu için ona belirli seviyede yardımcı oldu ertegün sırf tarkan türk diye duygusal yaklaşsaydı olaya tarkan şu anda amerika da bir ikondu... üç tarkan hiç bir şeye geç kalmadı eğer azimli çalışmaya devam ederse yine dünya da başarılı olucak .... 4 tarkan şu anda bile sahip olduğu ün ve şöhretle bir dünya starıdır ..... buda beş
6 yı sabırsızlıkla beklıorummm :18: :18: :18:

Miracle
16-09-08, 08:54
Coming new album Tarkan?? This will happen in 2009?? Seriously ?!!!!

Same here ?????