PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Burhan Ayeri: Emre Aydın, Tarkan’ı Silip Süpürür

nofear1158
08-08-08, 19:19
Akşam Gazetesi TV eleştirmeni Burhan Ayeri, Özcan Deniz’in programına konuk olan Emre Aydın’ı izlemiş (TarkanPLUS’ta programın duyurusunu yapmıştık) ve çok beğenmiş. Biz de beğeniyoruz. Ancak yazarın karşılaştırmasına ne gerek vardı demekten kendimizi alamıyoruz: “2 Renk’teki Emre Aydın’ın besteleri olağanüstü. İyi bir menajerle, Tarkan’ı silip süpürür. Özcan Deniz’in dediği gibi ‘Bir albümdeki tüm parçaların zirve yaptığı çalışma’yı ilk defa yaşıyoruz.” dedi.

Bilmiyorum daha önce eklenmiş miydi?ama eklense bile eklemeden geçemezdim bunu...Bu konu hakkındaki fikirlerinizi alıyım arkadaşlar

İZMİRLİ
08-08-08, 19:27
Emre aydının yaptıgı işi bende çok begeniyorum ama karşılaştırma çok yanlış olmuş, hem TARKAN silinse yada nebiliyim yok olsa bu insanların eline ne gececek neden bu kadar insanlar ugraşıyor bu adamla...Yeni yetme çıkan sidikli şarkıcılara verdikleri destegi bu ülkenin son 15 yılına damga vurmuş ismine neden vermiyorlar...Büyük haksızlık yapıyorlar, adaletleri hiç yok...:16:

nokta
08-08-08, 20:11
bence abartılıyor tarkan la kıyaslanması haksızlık tarkan kim o kim

x_y_z
08-08-08, 20:29
yine saçma sapan bir karşılaştırma..Tarkan'ın tarzı Emre Aydın'ın tarzına bir mi..!Hem Emre Aydın'da Tarkan'ın üstün olduğunu bir röportajında söylemişti. :20:

tarkantutkunu
08-08-08, 20:40
süpürsünde görelim öyle demekle olmuyo...
dün neydilerde bu piyasaya girer girmez tarkan gibi biriyle kıyaslanıyolar.
başımızda ki okumuş insanlar gerçekten cahiller..

trkntrkn89
08-08-08, 21:51
gidin teomanla karşılaştırın(ki teoman kat kat üstün),tamam son albümü gerçekten güzel ama o kadarda uçuk bi başarı yokk yanii...

asd1234
08-08-08, 22:58
Akşam akşam güldüm yine ya :) Şu "Tüm şarkıları zirve yapan albüm" meselesine gelince,A-Acayipsin'den,eğer o kadar uzağa gitmek istemiyorlarsa Karma'dan örnek verebilirlerdi..Tarkan hafife alınacak biri değildir,ve bu ülkenin en büyük Megastar'ıdır,kendisi "Birçok megastar var bu ülkede" deyip tevazuu gösterse de..Emre Aydın kendi dalında gerçekten iyi,ama Tarkan neree Emre Aydın nere..

denizmavisi
08-08-08, 23:01
ne kadar saçma bir karşılaştırma ya Emre Aydın daha dün piyasaya girmiş bir insan ve Tarkan gibi olması da çok zor hem megastarlık sonradan değil doğuştan olunuyor daha bunu anlayamadılar mı:13:

gülcan
08-08-08, 23:10
Tarkan'ı kimlerle kıyaslıyorlar ..
bu haberler sinir bozucu ama en iyisi gülüp geçmek..

herseyim
08-08-08, 23:14
emre aydin rockcu, tarkan megastar;) bence karsilastirilamazz;)

dudu
08-08-08, 23:20
bu adam kim ya hergün birileri bişi söylüyo çok biliyosa ikisinin karşılaştırılamayacığını anlaması lazım hepsi boş lafff

bounce
09-08-08, 00:52
ben yazara katılmıyorum emre aydın tarkan ı süpüremez ki musti ve kenan doğulu süpüremedi bu piyasadan....ama şöyle bişey var o da tarkan gibi ilk albümüyle çok ses getirdi bence tarkandan sonra ilk albümüyle bu kadar ses getiren 2.müzik adamı...çok iyi yerlere gelecek emre aydın ...o zaman kendisine de rock müziğin tarkanı diyecekler.....olay sadece bu bence...

Tar-Khan
09-08-08, 01:02
Emre aydının yaptıgı işi bende çok begeniyorum ama karşılaştırma çok yanlış olmuş, hem TARKAN silinse yada nebiliyim yok olsa bu insanların eline ne gececek neden bu kadar insanlar ugraşıyor bu adamla...Yeni yetme çıkan sidikli şarkıcılara verdikleri destegi bu ülkenin son 15 yılına damga vurmuş ismine neden vermiyorlar...Büyük haksızlık yapıyorlar, adaletleri hiç yok...:16:

iste bazi insanlarin ne kadar komplexli olduguna dair bir isarettir...
gurur duyacagi yerde...
insan derki tarknla birlikte zirvelere tasinicak veya tarkanin aldigi yol veya basarilarinin aynisni yaoabilecek gücte olma demesi gerekirdi...
ama bu imkansiz!!!devir degisti artik...

sengibisidünyayagelmez
09-08-08, 01:23
yaw bi kere yaptıkları müzik farklı.. nasıl kıyaslayabiliyorsunuz?? TARKAN'ın yeteneklerine bi baksınlar

bounce
09-08-08, 01:35
pardon emre aydın kim?
hadi canım cidden mi bilmiyorsun?

ekrem
09-08-08, 01:37
özcan denizin ben taaaaa...şimdi kötü konuşturcak beni yaa ilk defa tüm şarkıların zirve yapmasını yaşıyomuş ölürüm sana diye bi albumden haberi yok heralde yada karmadan

onursamed
09-08-08, 02:31
emre aydın ın dediği Tarkan dünya piyasasında ünlü olanlarda bir kaç gömlek üstün demişti.ara bozuyorlar ,dedikodu

Blg
09-08-08, 02:34
Lütfen silsin, lütfen :) Hani word programında dil bilgisi / imla kontrol açık oldugu zaman , yanlış yazdıgınızda uyarı veriyor ya, bu gazetecilerin word programlarına da TARKAN yazınca "Öneri : DESTUR?" şeklinde uyarı verecek bir ayar çekmek lazım :)

megastar_mert
09-08-08, 03:10
Öncelikle şunu söyleyeyim, Emre Aydın dünkü şarkıcı değil. Sağlam bir altyapısı ve geçmişi var.. Besteleri, albümü çok güzel doğrudur.. Ama TARZ.. o kadar farklı yerdeler ki Emre Aydın - Tarkan kıyaslaması yapmak. Elmayla Armutu kıyaslamak gibi birşey .. ikisi ayrı tatlarda, ikisi de kaliteli müzisyenler.. illa ki kıyaslamak istiyorlarsa Emre'yi kendi tarzındakilerele Tarkan ı da POP müzik camiasındaki kaliteli insanlarla kıyaslamalılar bence.. Dikkat çekmek için bu kadar düşmeye gerek yok .. çok komik oluyorlar :)

Ozz
09-08-08, 03:23
Lütfen silsin, lütfen :) Hani word programında dil bilgisi / imla kontrol açık oldugu zaman , yanlış yazdıgınızda uyarı veriyor ya, bu gazetecilerin word programlarına da TARKAN yazınca "Öneri : DESTUR?" şeklinde uyarı verecek bir ayar çekmek lazım :)

Süper fikir....:20: :20: :18:

ebuschcuk
09-08-08, 19:32
tarkan asla silinemez

robertjordan
09-08-08, 20:04
Emre Aydın henüz bir tane solo albüm çıkardı ve tüm parçaları gerçekten zirve yaptı. Takdir edilmesi gerekir ki sık rastlanan bir durum değil. Ben Emre Aydın`ı müzikal açıdan da kişilik açısından da çok beğenirim ve şu ana kadar çok akıllı gidiyor. Hatta stratejisini Tarkan`ınki ile aynı götürmesini çok istiyorum. Yani her sene bir albüm değilde bir kaç sene de bir ve hakkını vererek. Emre Aydın bu şekilde giderse Türk Rock müziği gerçek anlamda bir yıldıza kavuşacak. Ama Türk Rock müziği (Mesele de burda). Kıyaslama ölesiye saçma. Ayrıca illaki kıyaslanacaksa, evet Emre Aydın Türkiye standartlarının çok üstünde bir albüme imza attı, ama sahne performansını konuşacaksak Tarkan`ın tartışmasız çok altında. Kendini geliştirse bile ilerde (umarım başarır) Rock müziğin talep ettiği konser performansı ile Popun talebi ve normları çok ayrı. Hangi açıdan bakarsak bakalım aynı noktaya ulaşırız. Benim özetle fikrim şudur:

Emre Aydın başarılımıdır?

Çok başarılıdır.

Tarkan mı daha iyidir Emre Aydın mı?

Alakaya çay demle üstüne kahve iç...

eLiF
09-08-08, 20:09
emre aydın kim ya tarkanın yanında pehhh

ellow
09-08-08, 21:10
emre aydın da basarılı,bir kıs boyunca dinlemistim!!

gülcan
09-08-08, 21:38
emre aydın'ın başarısı ortada zaten..
ama ne demek Tarkanı silip süpürür bu insanları anlamak çok zor bırakın herkes kendi işini yapsın niye kıyaslama yapıyorlarki..:13:

tarkaseksüel
09-08-08, 21:42
bence turkıyede kı en buyuk ısım tarkan olduğu ıvcın kıyaslama yapıolar
ama çelişiyor tabıı en buyuk issimle baskalarını kıyaslıolar

MEGASTAR
10-08-08, 02:28
Yeminle bu ismi daha yeni duydum Emre Aydin???