PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acele star aranıyor..!

x_y_z
06-08-08, 14:09
Acele star aranıyor
BİLMEM farkında mısınız, müzik sektöründen son 20 yıldır star çıkmıyor. Gençlerin dört elle sarıldığı Tarkan, Kenan Doğulu, Mustafa Sandal, Teoman, Yaşar ve Serdar Ortaç gibi yıldızların nüfus cüzdanlarına bir bakın. Hepsinin yaşı 40 civarında. Fanta sözde Gençlik Festivali düzenliyor. Turnedeki isimler Beyaz ile Sertab Erener... Biraz Gökhan Özen, biraz Keremcem, biraz Yalın, azcıcık da Murat Boz ile Hepsi grubu... Ya gerisi? Müzik piyasası hâlâ Sezen, Ajda ve Nükhet'in ağzının içine bakıyor... 20 yılda bir tane genç yıldız çıkmaz mı şu 70 milyonluk coğrafyadan? Çıkmaz. Çünkü makbul olan yetenek değil, sansasyon. Bir de gençlerin "performans sergileyeceği" alan yok. Son imparator Günay da teslim bayrağını çektikten sonra 20 milyonluk megakent İstanbul'da milletin "program" izleyeceği bir tane gazino, müzikhol, gece kulübü kalmadı. İki şarkı tutturan kendini bir anda dizi setinde bulur oldu. Oyunculuk, kasetten daha fazla kazandırır olunca da televizyon, müziğin önüne "set" çekti. Önce korsana, sonra da MP 3'e teslim olan Unkapanı Plakçılar Çarşısı'nı Ramazan'dan sonra çok zor günler bekliyor. Sanırım Türkiye'de popüler müziğin sonunu getiren, "haddinden fazla popüler" olmasıydı. Bu cıvık "doz aşımı" en sonunda gelip, sektörün temelini çürüttü... Ben bu umutsuz yazıyı kaleme alırken, odadan içeri Gönen adlı genç şarkıcı girdi. Onu bir süredir katıldığı televizyon programlarında yakından takip ediyordum. İlk albümü Hayal Bile Edemezsin'deki farklı nağmeleri, kulağımda hoş bir tortu bırakmıştı. Gönen, New York'ta müzik eğitimi almış. Kentteki bazı müzikhollerde çalıp, söylemiş. Aynı zamanda Klasik Türk Sanat Müziği altyapısına da sahip. Beste yapıyor, söz yazıyor. Donanımı, vizyonu ve hedefleri var. Genç, heyecanlı ve tutkulu. Karşımda deneyimli ellerin mücevhere dönüştürebileceği değerde bir cevher oturuyordu. İçeriye tam zamanında girdiğine hükmettim. Zira Türk Pop Müziği'nin geleceği adına tüm umutlarım tükenmek üzereydi...

http://arsiv.sabah.com.tr/2008/08/06/gny/haber,9005E3BAC7A74D8088846C1BDEA50C43.html

szr67
06-08-08, 15:24
1.70 boyunda cüce kıvrak dansları olan desti izdivaçını yapmamış helal sütü emmiş popstar adayları aranıyor.adaylar 3550 ye özgeçmişlerini anne kızlık soyadlarıyla başvurabilirler:18:

bounce
06-08-08, 20:47
tarkanın da dediği gibi müziğin iyiyse performansın iyiyse yaş önemsiz....ama adamlar da haklı tarkan musti kenan doğulu dan başka kimse yok belki tan la yalın aralarına girebilir o da...kerem cem kim yaa...dizisi olmasa kendisi de olmayacak....

MEGASTAR
06-08-08, 20:56
tamam da cogu ulke boyledir 2 3 tane sitardan baska olmaz mesale Colombia shakira dan kac tane var veya shakiradan sonra kac tane dunya capinda sarkicilari var 3 ten fazla deil

HURRICANE
07-08-08, 01:36
Bu yazıyı kim yazmış?:))çok güldüm yazıda bazı noktalara tam hak verırken bır isimi ön plana çıkartmaya çalışması çok komik olmuş.Resmen gönen her kımse reklamını yapmış yazık ya acıdım !!

Blg
07-08-08, 01:42
Bu yazıyı kim yazmış?:))çok güldüm yazıda bazı noktalara tam hak verırken bır isimi ön plana çıkartmaya çalışması çok komik olmuş.Resmen gönen her kımse reklamını yapmış yazık ya acıdım !!

katılıyorum. ayrıca bence Türkiye'deki asıl eksik shakira, jennifer lopez, rihanna veya madonna (artık aklınıza kim gelirse) gibi bir kadın popstar. Demet Akalın, Bengü vs. bu klasmana girmiyor bence. Dans yetenekleri yok, koreografileri zayıf, müzik kültürleri eh işte diyelim.

Zamanında İzel bunu denedi ama , İzel için çok geçti tabii. Sertab Erener maalesef çekici bi kadın değil, Hande Yener de çok cesur olmasına rağmen üzerine oturmayan bir kıyafeti giymeye çalışıyormuş gibi... Umarım yakın zamanda bu alandaki eksik gerçekten yetenekli bir kadın vokal ile kapanır.

denizmavisi
07-08-08, 02:03
Tarkan varken bana göre başka popstara ihtiyaç yok bu piyasayı bi 40 sene daha götürür çünkü Tarkan gibi kimse işine dört elle sarılıp sadece işiyle ilgilenmiyor bir de doğuştan gelen yetenekleri şu ana kadar çıkmış hiç kimsede yok tabi sesinin güzelliği,yakışıklılığı,besteciliği ve daha birçok özellik kısacası Tarkan doğuştan megastar:20:

ezel1710
07-08-08, 12:18
1.70 boyunda cüce kıvrak dansları olan desti izdivaçını yapmamış helal sütü emmiş popstar adayları aranıyor.adaylar 3550 ye özgeçmişlerini anne kızlık soyadlarıyla başvurabilirler:18:

bir alemsin nediyim :20: :18:

herseyim
07-08-08, 12:46
haklisinn aslinda;) star yok ;) olmasi lazim aslinda;)

ezel1710
07-08-08, 13:41
aa olmazmi bakin murat boz olmus bile kendini star ilan etmis

cristiano_16
07-08-08, 19:01
evet bu ülkede star denilecek müzik sanatçısı yok doğru söylemiş. ama sadece 1 tane megastarımız var o kadar (o kişi de malum megasTARKAN) :D ;)

tarkaseksüel
07-08-08, 23:35
başvuruda annekızlık soyadı istenio benım annem yok da.....:18: :18: :18: :18: :18:

ellow
08-08-08, 04:01
halihazirda var iste...