PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yüksel Aytuğ-Remix Albüm Yorumu...

devilscream
01-08-08, 21:46
http://img.sabah.com.tr/2008/08/01/gny/im/8FF55C6CD681B24FBC3B9891y.jpg

Tarkan albümünü sattırmak için soyunup, dökündü mü? "Rafta" kalan albümler, "rasta" ile satılabilir miydi? Megastar'ın son halini gören bazı kişiler durumu böyle yorumluyorlar. Peki rastalı saçları, seksi pozları, düşük bel pantolonu ve poşusuyla "Yeni Tarkan" eskisinden daha fazla iş yapar mı? Bence yapar. Bu kanaate varmam için ünlü menajer Özgür Aras ile Tarkan konusu üzerine 15 dakika sohbet etmem yetti. Özgür, "yıldız pazarlama" işinin profesyonel anlamda eğitimini almış biri. Türk müzik dinleyicisinin karakteristik özelliklerini ve tüketim alışkanlıklarını da yılların tecrübesi ile iyi analiz etmiş nitelikli bir sektör insanı. Söze girerken "Tarkan bir trendsetter (moda belirleyici) olarak pazarlanmak zorunda" dedi. Son albümünde Tarkan'ın sade ve iddiasız imajı bizim tüketiciyi hiç gıdıklamamıştı. Zira onlar, yıllardır Tarkan saçını nasıl kestirirse öyle kestirmiş, nasıl giyinirse öyle giyinmişlerdi. Ama "kısa saçlı, gömlekli, kravatlı Tarkan" onlara model oluşturamamıştı. Zira Nihat Doğan'ın imajı ile Tarkan'ın imajı arasında neredeyse bir fark yoktu. Özgür Aras iddialı konuştu. Dedi ki, "Şimdi remiks yapılan şarkıları daha bir dikkatle ve istekle dinleyecekler. Gözlerinde Tarkan'ın yeni halini canlandıracaklar. Bir süre sonra sokakta saçları rastalı gençlerin fazlalaştığını göreceksin. Yüksel Ağabey, istersen seninle 10 gün sonra Taksim'deki mağazalara bakalım. Emin ol Tarkan'ın pantolonu ve poşusu peynir ekmek gibi satılıyor olacak..." Şov dünyasında günümüz gerçekleri çok kesin ve katıydı: Şarkı söylemek tek başına yeterli olmuyordu. Ünlü gazoz reklamının sloganını müzik sektörü için tam tersine çevirmek gerekiyordu: Susuzluk hiçbir şey, imaj her şeydir!..

KAYNAK:http://www.sabah.com.tr/gny/aytug.html

tarkantutkunu
01-08-08, 21:58
metamorfoz tutmadı diye her yere manşet ata ata bıkmadılar ..sene sonunda bi baksınlar bakalım kim ne kadar satmış...allah akıl fikir versin

ozinga
01-08-08, 22:05
metamorfoz tutmadı diye her yere manşet ata ata bıkmadılar ..sene sonunda bi baksınlar bakalım kim ne kadar satmış...allah akıl fikir versin

tuttu demek için satışlara bakmak ne kadar gerçekçi olur ki.....

tarkantutkunu
01-08-08, 22:12
tuttu demek için satışlara bakmak ne kadar gerçekçi olur ki.....

bi albüm türkiyede 500 bini geçmişse tutmadı diyenin aklına şaşarım ayrıca konser fiyatlarınada bi göz gezdirsinler..

birde bu albümde çok hitt var remix albümünü icene dinle bak görüceksin...

sarıpapatya
01-08-08, 23:00
tarkanın şu hali takım elbiseli halinden daha çok konuşulucak bu kesin çünkü tarkan şu halıyle daha seksi gözüküyo eee böyle olunca da konuşmalar yorumlar tabiki daha fazla olucaktır faka bu metamorfoz tutmadı anlamına gelmez şuda bir gerçek ama albümün bu hali daha çok dinlenicek yaz ayları insanlar eğlenmek istiyo ve şarkılar kıpır kıpır çok güzel hadi tarkan yık ortalığı da görsünler...:4: :4:

ozinga
01-08-08, 23:40
bi albüm türkiyede 500 bini geçmişse tutmadı diyenin aklına şaşarım ayrıca konser fiyatlarınada bi göz gezdirsinler..

birde bu albümde çok hitt var remix albümünü icene dinle bak görüceksin...

sence radyolada metamorfoz diğer tarkan albümleri gibi bangır bangır çalındı mı ...
hayır....

500 bin eee tarkan bu o kadarda satsın artık o sayı zaten kemik kitle sayısıdır extra bişey yok...

xmenon
02-08-08, 00:20
sence radyolada metamorfoz diğer tarkan albümleri gibi bangır bangır çalındı mı ...
hayır....

500 bin eee tarkan bu o kadarda satsın artık o sayı zaten kemik kitle sayısıdır extra bişey yok...
Ozingacım medyanın tarkana karşı tavır aldığını diğer sanatçıları nasıl torpilli olarak çaldığını anlatmama gerek yok heralde lütfen düşünerek yaz:13: medya oldu kenya sen daha ne radyosundan bahsediyon...

ozinga
02-08-08, 00:22
dostum dudu döneminde medya yok muydu allah için yaww :D

bangır bangır millet dudu dinledi ve o kriz döneminde 1 milyonu aştı albüm...

xmenon
02-08-08, 00:24
dostum dudu döneminde medya yok muydu allah için yaww :D

bangır bangır millet dudu dinledi ve o kriz döneminde 1 milyonu aştı albüm...
O zaman ki eleştirilerin acımasızlığın unutmuşun anlaşılan (Unutma olumlu bakarsan olumlu gelişir olaylar):1:

ozinga
02-08-08, 00:28
O zaman ki eleştirilerin acımasızlığın unutmuşun anlaşılan (Unutma olumlu bakarsan olumlu gelişir olaylar):1:

evet her dönemde eleştri olur dostum hele ki tarkan için daha fazla ama doğru her zaman doğrudur değiştiremezsin demekki dudu eleştrileri aşacak kapasitedeydi diorum ve uzatmak ta istemiorum....sonra forumun kötü çocuğu oluorum yaww:SS

HURRICANE
02-08-08, 05:17
evet her dönemde eleştri olur dostum hele ki tarkan için daha fazla ama doğru her zaman doğrudur değiştiremezsin demekki dudu eleştrileri aşacak kapasitedeydi diorum ve uzatmak ta istemiorum....sonra forumun kötü çocuğu oluorum yaww:SS

Canım kardeşim bana deki ben musti hayranıyım seni anlarım ama yazdıkların inan bana sırıtıyor;)Bas bas bagırıyor ben önyargıyla yazıyorum diye;)O yuzden bırak TARKAN severler Metamorfozu doya doya yaşasınlar;)Albüm satışıyla Sanatçıları değerlendirmeyın artık;)Konsere gelen insan sayısıyla ve konser basına alınan ucretlerle degerlendırın;)bır dunya mp3 sitesi varken satışlar azmıs vs ler objektıf olmuyor cunkı;)TARKAN Metamorfoz albumunden en az 10 albumluk bır meblagı aldımı olay bıtmıstır;)sımdı TARKAN ı elstırenlere sunu soruyorum Türkiyede hangi sanatcı 1 albumden en az 15 mılyon dolar hasılat elde etti?:))Bunu popularıtesı devam eden bırı basarabılır demi;)o yuzden at gozluguyle bakmamayı onerıyorum hersey apacık ortada...Son birşey daha yazayım bu remix albumunden sonra emın olabılırsın o 15 mılyon dolarlık hasılat en az 25 mılyon dolara cıkacaktır;)Bekleyip hepberaber gorelım yaz boyunca TARKAN ın 1 gunu boş geçecekmi!Herşeyi geçtimde sitenin en üstünde konser tarihleri ve yerleri var hiç dikkat etmiyormusunuz kaçtane yurt dışı konseri verildi ve hala verilmeyi bekliyor?Yapmayın Allah Aşkına ya objektif olun bıraz

SEA
08-08-08, 15:49
Başka söze ne gerek ....

Canım kardeşim bana deki ben musti hayranıyım seni anlarım ama yazdıkların inan bana sırıtıyor;)Bas bas bagırıyor ben önyargıyla yazıyorum diye;)O yuzden bırak TARKAN severler Metamorfozu doya doya yaşasınlar;)Albüm satışıyla Sanatçıları değerlendirmeyın artık;)Konsere gelen insan sayısıyla ve konser basına alınan ucretlerle degerlendırın;)bır dunya mp3 sitesi varken satışlar azmıs vs ler objektıf olmuyor cunkı;)TARKAN Metamorfoz albumunden en az 10 albumluk bır meblagı aldımı olay bıtmıstır;)sımdı TARKAN ı elstırenlere sunu soruyorum Türkiyede hangi sanatcı 1 albumden en az 15 mılyon dolar hasılat elde etti?:))Bunu popularıtesı devam eden bırı basarabılır demi;)o yuzden at gozluguyle bakmamayı onerıyorum hersey apacık ortada...Son birşey daha yazayım bu remix albumunden sonra emın olabılırsın o 15 mılyon dolarlık hasılat en az 25 mılyon dolara cıkacaktır;)Bekleyip hepberaber gorelım yaz boyunca TARKAN ın 1 gunu boş geçecekmi!Herşeyi geçtimde sitenin en üstünde konser tarihleri ve yerleri var hiç dikkat etmiyormusunuz kaçtane yurt dışı konseri verildi ve hala verilmeyi bekliyor?Yapmayın Allah Aşkına ya objektif olun bıraz
bravo bravo bravo

ezel1710
08-08-08, 16:00
yakismis iste. bazilari tarkan hep ayni diyor ama deil o herzaman yeni birseyler getiriyor.

Blg
08-08-08, 21:53
tarkan rasta yapmadı ki :) nedir bu rasta muhabbeti ya :) Tarkan'ın saç şekline rasta demek için aptal olmak gerekir, bi kere saçları kısa :D hadi onu geçtim de, rastayı yapan da Tarkan değil miydi bundan kaç sene önce, Milli Takım için yaptığı "Bir oluruz" şarkısının klibinde ? Dandik Medya