PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Metamorfoz remix album

Tarkan2006
29-07-08, 14:44
FLAŞ!... MEGASTAR TARKAN’IN “METAMORFOZ” ALBÜMÜNDE YER ALAN 8 ŞARKI DÜNYANIN BİR NUMARALI DJ’Yİ TIESTO TARAFINDAN MİXLENDİ!... TARKAN’IN YENİ İMAJI DA ÇOK KONUŞULACAK!... PEKİ ALBÜM NE ZAMAN ÇIKACAK? HABERİN DETAYLARI VE FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN!..

29/7/2008 11:10

Tarkan’ın geçtiğimiz yıl sonu çıkardığı Metamorfoz albümü şarkılarından sekiz tanesi;

Türkiye’nin birbirinden ünlü DJ ve aranjörlerinin yanı sıra Avrupa ve Amerika Top Ten DJ’s listelerinde uzun yıllardır bir numarada yer alan Tiesto tarafından mixlendi.

Her biri farklı sound’ larda mixlenen sekiz şarkıya ait toplam on üç versiyonun yer aldığı albüm 1 Ağustos’un itibariyle, 2 CD (Metamorfoz+Metamorfoz Remixes) olarak tüm müzik marketlerde yerini alacak.

1-Pare Pare/ Tiësto Mix / Tiësto

2- Vay Anam Vay/ Electrofied Mıx / Kıvanç K & Omar Basaad

3-Arada Bir/ Be Funkee Mix / Levent Gündüz

4-İstanbul Ağlıyor / Hökenek Mix / Serkan Hökenek

5-Dilli Düdük /Suat Ateşdağlı-Yalçın Aşan Mix

6-Vay Anam Vay/ Erdem Kınay Mıx / Erdem Kınay

7-Dedikodu/ Ozan Doğulu Mix / Ozan Doğulu

8-Arada Bir / Ozinga Mix / Ozan Çolakoğlu

9-Vay Anam Vay/Gürcell Mix / Gürsel Çelik

10-Çat Kapı/Hökenek Mix / Serkan Hökenek

11- Hop Hop/Kıvanç K Gangsta Mıx / Kıvanç K

12- Vay Anam Vay / Elektherock Mix / Hüseyin Karadayı

13- İstanbul Ağlıyor / M.Matthew Erdem Mix / Murat Matthew Erdem

Iste Tarkanin yeni imaji:
http://c.imagehost.org/0941/tarkan_alb_m_kapak.jpg

http://c.imagehost.org/0949/tarkan_alb_m_kapak1.jpg

kaynak:ucankus

x_y_z
29-07-08, 14:59
remix iyi güzel de,resimdeki adam tarkan değil ki..Tarkanin resmine koca bir photoshop yaptiklari ortada.. :P

özge
29-07-08, 15:04
çok seksii çıkmışş:10: :10: :10:

szr67
29-07-08, 15:06
xyz gözünmü kör arkadaşım tarkanı başkasına nasıl benzetebilirsin şahane olmuş bu proje tarkan kuzu kuzu dönemine geri dönüş sinyallerini veriyor yavaş yavaş..tiesto gibi bir adamla çalışmak tarkanı çok iyi yerlere taşıyacaktır.1ağustosu bekliyorum alıcam albümü

Nası Yaaaaaa? :9:

Blg
29-07-08, 15:19
wow :) inanamadım gözlerime

ekrem
29-07-08, 15:19
bu arada tarkan kilomu vermiş yoksa karnını içinemi çekiyo :D

scorpioness
29-07-08, 15:20
Arkadaşlar Metamorfoz işte şimdi yerini buldu :D

devilscream
29-07-08, 15:25
"1 Ağustos",bekleyelim ve görelim:)

Resım 100% photoshoplu Erdek konserınde kolları bu kadar kaslı degıldı, göbek ıcıne cekılmıs olabılır ona bı yorum yapamam ama kollara garantı verıyorum kı photoshoplu.
Pestemal le sahneye cıkarsa yer yerınden oynar vallahı:28: ama ben kesınlıkle hamamlı bı klıp beklıorum bu ımaja:18:

trkntrkn89
29-07-08, 15:33
film yıldızı gibi çıkmış,merakla beklioruz...ayrıca bence böyle iyi olmuş...

trkntrkn89
29-07-08, 15:40
Tarkan bu albüm için bambaşka bir imaja büründü. Albüm fotoğraflarını ünlü fotoğraf sanatçısı Koray Kasap çekti.
Tarkan fotoğraflarda 'Uzakdoğulu balıkçı' oldu. Tarkan'ın giydiği kostüm aslında Taylandlı balıkçıların pantolonu. 'Thaitant' olarak biliniyor.
gazeteport...

asd1234
29-07-08, 15:42
O ne yaa :D Resim kesinlikle photoshop bence,ama eğer gerçekten böyle bir imajı olacaksa yer yerinden oynar gibime geliyor..Şarkılara gelince,Tiesto'nun iyi bir iş çıkaracağını düşündüm,Metamorfoz tam anlamıyla gerçekleşecek sanırım bu remix albümü ile.Bakalım,bekleyip göreceğiz :)

eLiF
29-07-08, 15:58
bu ne yaa :10: çoookkk güsel bu imajı....:20:

onursamed
29-07-08, 16:28
harika haber ben facebookta grubumu oluşturdum herkesi bekliyorum.:=)

Olya TnUnited
29-07-08, 16:29
wow wow wow!!! good boy gone bad! and where can you get the album??

devilscream
29-07-08, 16:39
where can you get the album??
firstly we can get in Turkey

fenerbahçe
29-07-08, 16:46
remixleri dinleyebileceğimiz bir site yok mu ayrıca bu albümü alırken eskisinide almak zorundamıyız

mordum
29-07-08, 16:55
arkadaslar tanıtım tarkan'ın kendi resmi sitesindede yapılmıs zaten...

Ozz
29-07-08, 17:02
Açıkçası, photoshop olması beni hiç mi hiç rahatsız etmiyor. Hayal gücü yeter beeeeeeeeeeee :10: :10: amanınnn amanınn bayıldım yaaaaa:36: :36:

szr67
29-07-08, 17:06
bu albüm sanırım yaz'a damgasını vuracak kapakdaki giyim tarzı gıravat cekettden sonra çok değişik gelicek basına eleştirler çoğalıcak

megastar_mert
29-07-08, 17:10
Öldümi Bittim Taptım. Bu ne Böyle ? İşte bu yaaaaaaaa.. Harika olmuş ! :D

**MegaStarkan**
29-07-08, 17:12
Resım manyak bısı olmus. Sasdım, süper.

aliyaşar
29-07-08, 17:21
işte metamorfoz budur,tarkan budur.müthişsin tarkan.inşallah şarkıların bu değişik versiyonları da imaj gibi ii olmuştur da yaza damgasını vurur ;)

x_y_z
29-07-08, 17:27
resimde önce Tarkanin olduguna inanmadim ama tarkan.com da da yayinlanmis bu resimler..bence güzel olmuş..inşallah doritos konserleriine böyle çıkar da bize süpriz olur :28:

İZMİRLİ
29-07-08, 17:43
işte TARKAN budur !

ösgee
29-07-08, 18:05
:10: muhteşemm oLckkk sanKii..xDxD

trkntrkn89
29-07-08, 18:14
konserlere bööle çıksa olur mu acaba...yoksa çok mu iddialı olur..

ashi101
29-07-08, 18:15
he looks so yummyyy :10: :29:

sarıpapatya
29-07-08, 18:59
allaaaahhhhhhhhhhhhhhhhh oneeeeeeee beeehhhh vavvv:) süper dayanamıcam ben :)şimdi 1 ağustosu beklıcez tamam az var zaten bugün aklımdan gaçıodu yaa nezaman çıkıcak diye süperrrrrrrrrrr

Bamboo
29-07-08, 19:24
aaa çooook hoşş olmuş çok sexy aaaaaa pazartesi harbiye konserindeyim sabırszlıkla bekliom....

maog
29-07-08, 19:28
Ohh super super super http://i210.photobucket.com/albums/bb291/ironbetty/thud.gif

serkoy
29-07-08, 19:59
vayyy anammm vay........

HakanÇelik
29-07-08, 20:15
Çok güzel resimler, müthiş bir grafik çalışma olmuş. Remixleride çok usta isimler
yapmış. Müthiş olacağından eminim. Zaten mixlenen şarkıların hepsi birbirinden güzel.

karma_elcin
29-07-08, 20:24
super yaa son zamanlar tarkan zaten cok fitti bu fotolarla da kanıtlanmış oldu iyice :)

gokhan003
29-07-08, 20:27
oleyy be 1 ağustos bursa da konseri war mükemmel bir eğlence beklior bisi :D:D

karma_elcin
29-07-08, 20:32
bu albüm yaza damgasını vuracak hehehehe :)

MEGAFUN
29-07-08, 20:34
çok tatlı olmuşş

aliyaşar
29-07-08, 20:36
oleyy be 1 ağustos bursa da konseri war mükemmel bir eğlence beklior bisi :D:D
aynen valla sabah gidip albümle beraber posteri alıcam konsede de elimde sallıyıp durcam :28:

xmenon
29-07-08, 21:05
En hoşuman giden Hüseyin Karadayı'nın da remix yapmış olması yalnız ben uyuyamayacağım bu gece orası kesin uffffffffff gelsin şu 1 Ağustos

HURRICANE
29-07-08, 21:08
Ya abi neler oluıyor:)şimdi daha yeni fark ettim remix albümümü geliyor vaww;)Süper ya karadayıda remix yapmış çok bomba olucak besbelli...Yeni imajda muthış tek kelimeyle metamorfoz oldu işte şimdi...1 ağustostamı çıkıyomus albüm?Yeni imaja baktıkça Mısır Tanrısı göruntusu şekilleniyor hafızamda..Çok hoş olmuş valla ya

asd1234
29-07-08, 21:09
Remix albüm metamorfoz'la beraber 2 cd halinde satışa sürülecekmiş,metamorfozu ikinciye alıcaz sanırım :) Çok merak ettim şarkıları şimdi,ve gittikçe imajı daha çok beğeniyorum :)

Pamela_beyazgul
29-07-08, 21:20
Super haber!!!! cok sevindim sabirsizlikla bekliyorum!!!
1 agustosta benim sinavlar vardi demek iyi gececek cunku Tarkan
sans gitiroyor bana !!!!! :))))
tesekkurler!!!

erkan er
29-07-08, 22:00
tarkan yine her zamanki gibi çok yakışıklı ve idaalı merakla beklioruz albümü

TarkanColl
29-07-08, 22:08
Resimleri görünce çok heyecanlandım. Options dergisindeki pozlarını anımsattı bana.

İşte Tarkan diyorum. Hayata geri döndü, özüne döndü... :1: :17: :17: :17:

sally
29-07-08, 22:12
Tarkanin Imaji cok güzel olmus remixler yaza damgasini vurur

aliyaşar
29-07-08, 22:12
Resimleri görünce çok heyecanlandım. Options dergisindeki pozlarını anımsattı bana.

İşte Tarkan diyorum. Hayata geri döndü, özüne döndü... :1: :17: :17: :17:
aynen yaaa özüne döndü sonunda:36: imajına karşı yapılan eleştirilere de ii bi cevap olucak bu :)

Tar-Khan
29-07-08, 22:29
Kivanch.K,OzanDogulu,Ozinga,Murat Matthew üfff olaamaz ya en iyi atranjörler türkiyenin bunlar

denizmavisi
29-07-08, 22:48
süper ya remix albüm nihayet çıkıyor yeni imajı da çok seksi olmuş

uniqe
29-07-08, 22:49
fotoğraflarda vücut üstündekiler photoshop değil, bilakis vücut üzerine boyama.
tiesto nun pare pare remixi fiyasko, albumun 1. şarkısı ve 11. dakika bitsin diye beklemeden ileri tusuna basmamak zor. tiesto zaten elektronık muzıgın serdar ortacı kıvamında bı adam gereksız olmus.

Albumun en degısık en oynak en bızden şarkısı dilli düdük, shantel şarkıları kıvamına gelmiş çok hoş olmuş.

serkan hökenek remixi, çat kapı yeni haliyle cok tatlı olmus.

erdem kınay remixi vay anam vay guzel bır yenıden duzenleme.

kıvanç k nın vay anam vayının şarkıyla pek ılgısı yok, guzel bı elektronık calısma ama şarkıyla cok baglantılı degıl, şarkı sozlerı de pek yok ıcınde zaten.

son şarkı istanbul aglıyor, orjınal versıyonundan cok farklı degıl, ritmler bıraz daha kuvvetlendırılmıs. aynı agır tonda ılerlıyor.

ozan dogulu nun yaptıgı hakkında kararsızım.

ozan colakoglu ımzalı arada bır guzel bır dans parcası olmus. daha hareketlı.

gürsel çelik ımzalı vay anam vay da yenıden duzenleme konusunda gayet ıyı.

StaR
29-07-08, 22:50
Tek keLimeyLe mükemmeL oLmus yaa.. Cok sevindirici bir haber bu!

caspian
29-07-08, 23:00
inanılmaz orjinal olmuş kapak...10 NUMARA...!!!

RaSKaS
29-07-08, 23:13
come closer re-relase çıkacak diye umut ederken bu remix albüm çok sevindirdi beni
kapak çok güzel olmuş
keşke tiesto vay anam vay a da yeni bir düzenleme yapsaydı :)

Rumeli59
30-07-08, 00:17
ay vallahhhhhh cok heycanladim yaaaa resime görünce:10: :10:
harikaaaaaaaaa:10: :9:

kujo
30-07-08, 00:35
fotoğraflarda vücut üstündekiler photoshop değil, bilakis vücut üzerine boyama.
tiesto nun pare pare remixi fiyasko, albumun 1. şarkısı ve 11. dakika bitsin diye beklemeden ileri tusuna basmamak zor. tiesto zaten elektronık muzıgın serdar ortacı kıvamında bı adam gereksız olmus.

Albumun en degısık en oynak en bızden şarkısı dilli düdük, shantel şarkıları kıvamına gelmiş çok hoş olmuş.

serkan hökenek remixi, çat kapı yeni haliyle cok tatlı olmus.

erdem kınay remixi vay anam vay guzel bır yenıden duzenleme.

kıvanç k nın vay anam vayının şarkıyla pek ılgısı yok, guzel bı elektronık calısma ama şarkıyla cok baglantılı degıl, şarkı sozlerı de pek yok ıcınde zaten.

son şarkı istanbul aglıyor, orjınal versıyonundan cok farklı degıl, ritmler bıraz daha kuvvetlendırılmıs. aynı agır tonda ılerlıyor.

ozan dogulu nun yaptıgı hakkında kararsızım.

ozan colakoglu ımzalı arada bır guzel bır dans parcası olmus. daha hareketlı.

gürsel çelik ımzalı vay anam vay da yenıden duzenleme konusunda gayet ıyı.

birde piyasaya cikmadan nerden dinledigini anlatsan?

ellow
30-07-08, 00:45
Etnik Tarkan:))Super olmus...

bounce
30-07-08, 00:47
ben demiştim ama çoğu üye yalan haber demişti özürlerini bekliyorum o arkadaşların
refererans
http://www.tarkancoll.com/forum/showthread.php?t=8300
tiesto pare pareyi berbat etmiş ben erdem kınay ozan çolakoğlu dilli düdük gürsel çelik ve matthew dan ümitliyim albüm kapağı süper olmuş tarkanın en iyi albüm kapağı...

ozgee
30-07-08, 01:04
resmi görünce acayip sevindim ya cok degisik ve süper olmus resimler isimleri okuyuncada daha bi mutlu oldum....1 agustos az kaldı azzz....

ozinga
30-07-08, 01:16
anlamadığım metamorfoz + metamorfoz remixes birlikte neden satılacak 2 cd olarak... biz enayi miydik metamorfoz u 27 aralıkta aldık:16: aynı albümü almanın bize maliyetinden başka bi mantığı yok...çünkü 2 cd lik bi şey tek albüm fiyatında olacağını sanmam...:15:

serkoy
30-07-08, 01:19
albüm kapağı nasıl bir şey arkadaşlar?merak ediyorum...

bounce
30-07-08, 01:22
vallaha ozinga çok haklı tarkan ayıp eder öyle bişey olursa yani 2 cd yi birlikte satarsa....hem o zman 2 cd nin satış fiyatı 15 milyon 20 milyon arası bişey olur kusura bakmasın tarkan ama ben alamam mecburen indireceğim ...türkiye ekonomisinde bi albüme bu kadar para verilemez bu tarkan da olsa....

ozinga
30-07-08, 01:24
vallaha ozinga çok haklı tarkan ayıp eder öyle bişey olursa yani 2 cd yi birlikte satarsa....hem o zman 2 cd nin satış fiyatı 15 milyon 20 milyon arası bişey olur kusura bakmasın tarkan ama ben alamam mecburen indireceğim ...türkiye ekonomisinde bi albüme bu kadar para verilemez bu tarkan da olsa....

dostum burda beni anlayan bi sensin galiba:20: :28:

sarıpapatya
30-07-08, 01:51
gerçekten şimdi tarkan tarkan lığını yaptı işte valla albüm çıktığında bukadar heycen yapmadım ben yaa resimlerden olsa gerek:4: :4:

SiyaNur
30-07-08, 01:51
Re-releasing'in bir amacı da eğer bi albümden beklenen satış gerçekleşmemişse piyasadaki albüm toplatılarak yanına bonus metaryel konup tekrar satışa sunulmasıdır.2 CD olarak satılmasındaki amaç Metamorfoz'un tekrar satılması.Metamorfoz Remixes cdsi Bonus olarak gelmiş olacak.Tek albüm fiyatına satılmaya tekabül eder..Yani satış listelerinde Tarkan Metamorfoz Remixes olarak değil, Tarkan - Metamorfoz olarak isim geçecektir...

uniqe
30-07-08, 02:24
hökenek imzalı istanbul ağlıyor, dans formatına gelmesıne ragmen havasından bırsey kaybetmemıs. (sezenın ikili deliliği gibi )

kivanch k hayal kırıklıgına ugrattı biraz beni.

shantel sevıyorsanız dilli düdük albümün en değişik ve en guzel remixi.

nerden ve nasıl dinledim? taktım cd player'a oturdum müzik setinin başına dinledim.. sevgiler :)

cansu06
30-07-08, 02:27
şimdi 1 ağustosa kadar kim bekliycek

uniqe
30-07-08, 02:28
levent gündüz - arada bir yeni dinleme fırsatım oldu. o da çok iyi.

tiesto ve kivanç k işlerı dışında orjınal satın alınmayı hakeden bır album. tek album fıyatıyla satılacak.

ozinga
30-07-08, 02:31
sen kimsin uniqe ve nerden edindin cd yi ve aynı fiyata satılacağını nerden biliosun?

scorpioness
30-07-08, 02:36
sen kimsin uniqe ve nerden edindin cd yi ve aynı fiyata satılacağını nerden biliosun?

Bazı kaynaklar forumda mevcut bunların kimligi sorgulanmaz sadece biz biliriz zaten gerçek olmayan şeyler yazanları biz biliyoruz üyemiz ne diyorsa dogrudur emin olabilirsiniz şarkıları bende dinledim o kadar farkımız olsun biraz :20:

ozinga
30-07-08, 02:47
Bazı kaynaklar forumda mevcut bunların kimligi sorgulanmaz sadece biz biliriz zaten gerçek olmayan şeyler yazanları biz biliyoruz üyemiz ne diyorsa dogrudur emin olabilirsiniz şarkıları bende dinledim o kadar farkımız olsun biraz :20:

farkınız olacak muhakkak ta XD
nası mı cd yi takıp dinledim deyince dalga zannettim :D cahilliğime bağışlayın artık:28:

Olya TnUnited
30-07-08, 02:47
firstly we can get in Turkey

ohhh...that sucks :( I really want it :6:

Blg
30-07-08, 02:52
Remixler güzel olmuş, ama bu albümü "re-release" olarak değerlendirmek çok yanlış. Daha ilk günden itibaren remix albüm çıkacağı biliniyordu, sadece kesin tarih belli değildi. Ayrıca Tarkan'ın satmayan bir albüme force olsun diye remix albüm maliyetine girmesi manasız çünkü zaten hali hazırda 550bin-600bin sınırında olan albüm satmamış sayılmaz.

Ben de acaba 2cd fiyatına tekrar mı metamorfoz'u satın alacağız diye düşünmüştüm ama öyle değilmiş. Ticari açıdan öylesi çok daha riskli olurdu ve üstteki yorum gibi yanlış anlaşılabilirdi.

herseyim
30-07-08, 02:56
aman cok super bir haberr;) sabirsizlikla bekliyorum ;) tiestoyada cok tesekkurler walla:) yeni imajina bayildimm asik oldum tekrardann
;)

Ozz
30-07-08, 03:03
anlamadığım metamorfoz + metamorfoz remixes birlikte neden satılacak 2 cd olarak... biz enayi miydik metamorfoz u 27 aralıkta aldık:16: aynı albümü almanın bize maliyetinden başka bi mantığı yok...çünkü 2 cd lik bi şey tek albüm fiyatında olacağını sanmam...:15:

Ben söyliim nedenini. Muhtemelen benim gibi ilk CD yi (Hatta ikincisini ..!!)dinleye dinleye bozan kişiler için ilaç olacak....:18: :18:

uniqe
30-07-08, 03:04
Albüm türkiye'de ferhat göçer'in 3te1'i kadar sattı maalesef. Tabı kı bu bir ölçü değil. Sonucta Rusya vb. ülkelerde iyi satıyor.

scorpioness
30-07-08, 03:13

Albüm alarak kendinizi o şekilde hissediyorsanız bundan sonra Tarkan'ın albümleri çıktığında almazsınız beklersiniz bakalım aylar sonra belki remix albüm yaparda ikisini birden alırım diye o zaman daha iyi hissedersiniz eminim bence öyle yapın kimsenin başı ağrımasın dimi :20:

ozinga
30-07-08, 03:24
Albüm alarak kendinizi o şekilde hissediyorsanız bundan sonra Tarkan'ın albümleri çıktığında almazsınız beklersiniz bakalım aylar sonra belki remix albüm yaparda ikisini birden alırım diye o zaman daha iyi hissedersiniz eminim bence öyle yapın kimsenin başı ağrımasın dimi :20:

tarkan eğer bu taktiği geliştirdi ise neden olmasın bende dediğin gibi yaparım:18: ...

tr ve öğrenci koşullarında ancak öyle olur ama sanmam tarkan öle bi hata yapmaz
zeki bi insan:20:

bounce
30-07-08, 04:12
Albüm türkiye'de ferhat göçer'in 3te1'i kadar sattı maalesef. Tabı kı bu bir ölçü değil. Sonucta Rusya vb. ülkelerde iyi satıyor.
vay anasını.....o zaman ferhat göçer en az bir milyon elli satmış oluyor o zaman çünkü tarkan ilk 2 haftada 350 bin sattığını söylemişti....

ashi101
30-07-08, 04:28
ohhh...that sucks :( I really want it :6:

aww cheer up am sure ull be one of the first people to get it in the states :20:

SiyaNur
30-07-08, 14:35
Niye re-releasing olarak görülmesin? Eğer orjinal cdnin yanına başka bir cd ataçlanıyorsa veya orjinal cdye yeni parçalar konuluyorsa bunun adı re-releasing Türkçesi de tekrar satışa sunmaktır..Nedeni de tektir. Bir albüm çok sattığından dolayı re-releasing yapılmaz. Ya piyasadaki albümler toplanır tekrar sunulur yada çok eski bir albümdür remastering yapılıp günümüz sounduna yakın bir seste tekrar satışa sunulur,onun adı zaten re-release değil remastered dır.

Ayrıca Tarkan.com'da METAMOFROZ REMIXES yazmış Sertaç bey.Düzeltirse daha hoş olur sanırım..

Blg
30-07-08, 15:37
Re-Release olması için bu sürecin "ısrarla betimlemeye çalıştığınız" az satma senaryosuna bağlı olması gerekir. Halbuki Remix albümü, Metamorfoz albümü ilk çıktığında bir strateji olanarak belirlenmişti ve söylentisi zaten dolaşıyordu.Metamorfoz Remixes ilk seferde çıkarılan parçalar, çok tartışılan imaj, düzenlemelerin tekdüzeliği gibi eleştirilere karşı müzikal bir cevap gibi olmuş bence, muhteviyatı "hadi bantlayalım albümleri, gazlayalım bandrolleri" düşüncesinden çok çok uzakta.

Ayrıca verdiğiniz teknik bilgiler için teşekkür ederiz ama albüme "satmadığı için yanına remix ataçlanmış bir metamorfoz kopyası" demektir asıl eleştirmek istediğimiz. Yoksa isterseniz resurrection deyin isterseniz cümle içinde kullanınca sizi bambaşka atmosfere taşıyacak herhangi bir başka kelime... Orası fark etmez.

İZMİRLİ
30-07-08, 15:41
vay anasını.....o zaman ferhat göçer en az bir milyon elli satmış oluyor o zaman çünkü tarkan ilk 2 haftada 350 bin sattığını söylemişti....

Yok artık :18: F.göçerin albümü iyiydi ama en fazla 350.000 satar, oda en fazla...

İZMİRLİ
30-07-08, 15:43

3/1 mi :9: , arkadaşım yanlışın var...Hemde bayagı bi :20:

eskalen
30-07-08, 15:47
Metamorfoz remix leri en sonunda çıkıyor, sinyalleri geldi :) Tam yaz için farklı bir kostüm tarzı olmuş...Şaşırmamak elde değil......Hintlilerden etkilenmiş biraz Tarkan...Gerçekten ne giyse yakışıyor :).....Büyük ihtimalle Ağustos ayı konserleri içersinde yeni remixleri söyler canlı canlı .....Hepsini çok merak ediyorum.....

badboyserkan
30-07-08, 15:50
Evet arkadaşlar süprizimiz buydu.. Harbiye açıkhavada Tarkanı metamorfoz remixes albümü ile karşınızda olacakk... :)

ozinga
30-07-08, 16:10
acaba diorum tarkan elinde kalan cd leri satmak için mi böyle bişeye girişti:28:

SiyaNur
30-07-08, 16:41
Bir albümden beklenen satış alınmaması ,az satış yapmış olduğu anlamına gelmemeli. Dünyada bir çok örneği vardır ki en son Rihanna Good Girl Gone Bad isimli albümü re-release yaparak yanında konser dvdsi vermiştir.Ha 2 milyona yakın satmadı mı ? sattı. Fakat istenilen bu değildi. Şu ana kadar 6 tane klip çekildi albüme ve 7. klip Rehab isimli single'a çekilecek. Başarı böyle birşey. Re-release bazen şart.. Az sattı ondan piyasadaki kalan albümler toplanıp sunuluyor değil yani. Dediğiniz gibi stratejik olarak bu albümün remix cdsinin geleceği belliydi.. Bu albümden istenilen satış en az 1 milyon olmalı. Siz sanıyor musunuz ki ayrı bandrolle basılacak bu remix cdli versiyon? Metamorfoz için alınmış bandroller kullanılıp 600 binlik satışın üzerine eklenecektir..

ozinga
30-07-08, 17:20
öyle yada böyle tarkan ticari amaçlı yapacak bunu öyle olmasa diğer single lar gibi tek olarak yayınlanırdı...
en açık cevabı metamorfoz için alınmış bandrollerin kulanılması ...

Blg
30-07-08, 19:12
Teknik olarak emin olamadığım bir konu bandrol başına Müyap'a ödenen bir ücretin olup olmadığı, ama bildiğim kadarıyla böyle bir uygulama var. Eğer böyle ise Remixes'ın aynı bandrolle satışa sunulması ticari açıdan çok doğru bir karardır. Yoksa da doğru bir karardır çünkü insanlar Remix'i başlı başına bir albüm olarak görmekte zorlanıyorlar.

Tarkan'ın satışlarının düştüğü bir gerçek, Metamorfoz'un da Dudu kadar "bile" satmadığı da doğru. Ama Metamorfoz "satmamış" veya "ticari açıdan başarısız olmuş" bir albüm değil. Kendi dönemine göre, değeri bilinmemiş ve iyi promosyonu yapılmamış bir Come Closer vak'asından sonra, eleştirilerin ve beklentilerin arttığı bir dönemde -bana göre yanlış bir imajla" piyasaya sunulmuş ortalamanın üzerinde başarı sağlamış bir albüm.

Ama benim söylemek istediğim şey "albümü raflarda kalan Tarkan, albümünü sattırmak için remix makyajı yaptı" argümanına karşı çıkmak. Remix albümün içi boş ticari bir araç değil, kaliteli ve özenle hazırlanmış bir çalışmanın ürünü, böyle yargısız infazlarla Come Closer gibi harcanmamalı diye düşünüyorum.

Remix gerçekten bambaşka bir vizyona sahip bir evren ve müziğin en özgür olabildiği -kötü uygulanırsa da en ruhsuzlaştırıldığı- alanlardan biri... Single çıkarmak, remix çıkarmak Türkiye'de ticari olarak resmen "lükstür".Ve bunu Candan Erçetin, Teoman, Sertab Erener gibi isimlerle beraber deneme cesaretini göstermiş ve en çok başarı sağlamış sanatçı Türkiye'de Tarkan'dır.

Remix veya single çıkarmak popülist eleştirilere baştan kucak açmaktır çünkü insanlar daha dinlemeden "aynı işin üzerinde 2. kez para kazanmak" yaftasını remix albüme yapıştırıverirler. O yüzden Tarkan'ın The Remixes'ı Metamorfoz'la beraber piyasaya sunmasını eleştirmemek gerekir. Hatta eleştirmek yerine bize yeni müzikal deneyimler yaşatacağı için Remixes albümünü çıkarmasını takdir etmek gerekir.

Blg
30-07-08, 19:23
öyle yada böyle tarkan ticari amaçlı yapacak bunu öyle olmasa diğer single lar gibi tek olarak yayınlanırdı...
en açık cevabı metamorfoz için alınmış bandrollerin kulanılması ...

Burada da görüldüğü gibi "daha dinlemeden" albüme ticari iş yaftasını yapıştırabilen ve sahip olduğu bandrolleri kullanmasına -tek cd fiyatına satışa çıkarsa bile- ticari bir kurnazlıkmış gibi yaklaşabilen insanlar mevcuttur.

Ayrıca kendilerini "bu ekonomik koşullarda bir cd'yi tekrar almam beklenemez, ben öğrenci adamım, ben gerçekleri konuşuyorum" diyerek savunan insanların neden aynı ekonomik kaygıları Tarkan güdünce bunu "kötü" olarak yansıtmaya çalıştıklarını merak ettim.

Yani Tarkan albüm satışlarını arttırmayı düşünerek ikinci bir remix albümü çıkarıyor ve bunu Metamorfoz ile beraber satışa sunuyorsa, bunun eleştirilecek veya yanlış bulunabilecek kısmı nedir ? Bunu da merak ettim. Sürekli olumsuzluk arama ihtiyacından kurtulmamız gerekiyor bence, biraz da olaylara fazla dramatik yaklaşmamayı öğrenmek gerekli.

Yani siz cebinizi düşününce iyi, Tarkan cebini düşününce kötü :)

Büyük ihtimalle tek cd fiyatından satışa sunulacak albüm... Olur da bu fiyatın üzerinde satışa sunulursa almazsınız bu albümü, indirirsiniz mp3'ünü olur biter...

Koskoca albümü tek tek single olarak piyasaya sunmanın ne kadar maliyeti yüksek bir iş olduğunu göremeyecek kadar tuhaf iktisadi değerler üzerine yorum yaptığınız için de bu konularda fazla endişelenmemenizi öneririm. Çünkü bir albüm sadece kargo arabasından çıkıp raflara dizilmekle şekillenmiyor. Bunun prodüksiyon maliyeti var, planlama maliyeti var, dağıtım ve baskı maliyeti var, telif ve kırtasiye maliyeti var...

ozinga
30-07-08, 19:29
Burada da görüldüğü gibi "daha dinlemeden" albüme ticari iş yaftasını yapıştırabilen ve sahip olduğu bandrolleri kullanmasına -tek cd fiyatına satışa çıkarsa bile- ticari bir kurnazlıkmış gibi yaklaşabilen insanlar mevcuttur.

Ayrıca kendilerini "bu ekonomik koşullarda bir cd'yi tekrar almam beklenemez, ben öğrenci adamım, ben gerçekleri konuşuyorum" diyerek savunan insanların neden aynı ekonomik kaygıları Tarkan güdünce bunu "kötü" olarak yansıtmaya çalıştıklarını merak ettim.

Yani Tarkan albüm satışlarını arttırmayı düşünerek ikinci bir remix albümü çıkarıyor ve bunu Metamorfoz ile beraber satışa sunuyorsa, bunun eleştirilecek veya yanlış bulunabilecek kısmı nedir ? Bunu da merak ettim. Sürekli olumsuzluk arama ihtiyacından kurtulmamız gerekiyor bence, biraz da olaylara fazla dramatik yaklaşmamayı öğrenmek gerekli.

Yani siz cebinizi düşününce iyi, Tarkan cebini düşününce kötü :)

Büyük ihtimalle tek cd fiyatından satışa sunulacak albüm... Olur da bu fiyatın üzerinde satışa sunulursa almazsınız bu albümü, indirirsiniz mp3'ünü olur biter...

Koskoca albümü tek tek single olarak piyasaya sunmanın ne kadar maliyeti yüksek bir iş olduğunu göremeyecek kadar tuhaf iktisadi değerler üzerine yorum yaptığınız için de bu konularda fazla endişelenmemenizi öneririm. Çünkü bir albüm sadece kargo arabasından çıkıp raflara dizilmekle şekillenmiyor. Bunun prodüksiyon maliyeti var, planlama maliyeti var, dağıtım ve baskı maliyeti var, telif ve kırtasiye maliyeti var...

tamam da benim cebimi düşünmem kadar mantıklı değil tarkanın cebini düşünmesi benim cebime milyon dolarlar girmio....

ayrıca şu dönemde albümden para kazanmak çok zor... albüm bi tanıtım aracı artık kar getirecek bi işilkten çıktı ki albümden en fazla kazanan yine tarkan o yüzden bence ticari kaygı yerine müzik kaygısı öncelikli olmalı zaten konser extra vs. ile bi senede 10 albümlük para kazanıor...

Blg
30-07-08, 19:35
tamam da benim cebimi düşünmem kadar mantıklı değil tarkanın cebini düşünmesi benim cebime milyon dolarlar girmio....

ayrıca şu dönemde albümden para kazanmak çok zor... albüm bi tanıtım aracı artık kar getirecek bi işilkten çıktı ki albümden en fazla kazanan yine tarkan o yüzden bence ticari kaygı yerine müzik kaygısı öncelikli olmalı zaten konser extra vs. ile bi senede 10 albümlük para kazanıor...

makro ve mikro iktisad ayrımı zaten bu yüzden var. nasıl ki tarkan'ın kazancı sizden kat be kat fazlaysa, emin olun harcama ve maliyetleri de kat be kat fazladır. Başkasının kazandığı paraları konuşmaktan yorulmadı zaten milletimiz, çok para kazanmak hep suçtur :)

eğer ticari kurumlar sizin düşündüğünüz gibi "etik ve duygusal" düşünceleri "ticari gerçeklerle" karıştırsaydı şu anda yaşadığımız ekonomik kaos dayanılmaz boyutlarda olabilirdi.

Gelelim Tarkan'ın ticari kaygı duyduğu konusuna ki, buna kesinlikle katılmıyorum. Eğer ticari kaygısı olsaydı Come Closer'a Bounce single'ı ile start vermez, promosyona önem verir, Metamorfoz'da denedikleri yerine daha önce tutmuş olan albüm formüllerini kullanır, klişe ve bayat tanıtım politikaları güder, siyasal olarak muhafazakar , popülist mesajlar saçardı. Bunların hiçbirini yapmadı. Tam aksine ticari olarak çok RİSKLİ olan bir remix albümü çıkardı.

Fikir sahibi olmadan önce bilgi sahibi olmak gerekir, lütfen sırf eleştiri yapacağım diye mantıksız şeyler söyleyerek Tarkan'ı "ticari kaygılı" müzik yapmak ile itham etmeyin.

ozinga
30-07-08, 19:52
makro ve mikro iktisad ayrımı zaten bu yüzden var. nasıl ki tarkan'ın kazancı sizden kat be kat fazlaysa, emin olun harcama ve maliyetleri de kat be kat fazladır. Başkasının kazandığı paraları konuşmaktan yorulmadı zaten milletimiz, çok para kazanmak hep suçtur :)

eğer ticari kurumlar sizin düşündüğünüz gibi "etik ve duygusal" düşünceleri "ticari gerçeklerle" karıştırsaydı şu anda yaşadığımız ekonomik kaos dayanılmaz boyutlarda olabilirdi.

Gelelim Tarkan'ın ticari kaygı duyduğu konusuna ki, buna kesinlikle katılmıyorum. Eğer ticari kaygısı olsaydı Come Closer'a Bounce single'ı ile start vermez, promosyona önem verir, Metamorfoz'da denedikleri yerine daha önce tutmuş olan albüm formüllerini kullanır, klişe ve bayat tanıtım politikaları güder, siyasal olarak muhafazakar , popülist mesajlar saçardı. Bunların hiçbirini yapmadı. Tam aksine ticari olarak çok RİSKLİ olan bir remix albümü çıkardı.

Fikir sahibi olmadan önce bilgi sahibi olmak gerekir, lütfen sırf eleştiri yapacağım diye mantıksız şeyler söyleyerek Tarkan'ı "ticari kaygılı" müzik yapmak ile itham etmeyin.

verdiğin iktisat bilgileri için sağol diploma alacak kadar bilgi sahibi olduk sanırım:28:

benim fikrimde bu bilgimde...

insanları bilgisizlikle itham etme istersen...

sana çok bilen çok yanılır diorum sadece...:16:

aslı
30-07-08, 20:33
verdiğin iktisat bilgileri için sağol diploma alacak kadar bilgi sahibi olduk sanırım:28:

benim fikrimde bu bilgimde...

insanları bilgisizlikle itham etme istersen...

sana çok bilen çok yanılır diorum sadece...:16:

Bende sana pesssssssss!! diyorum Blg arkadasımız ne güzel yazmış bizi bilgilendirmiş verdiğin bu cevapla zaten aranızdaki fark orataya çıktı laf ebesi olup duruyorsun forumda eleştiri yapıyorsun ama cevap geldimi dayanamıyorsun insaf evet Tarkan maddi acıdan çıkarıyor iki albümü birden nolcak hadi taşlayalım hadi linç edelim bu mudur? bu muydu bizden beklediğin tepki hadi yapalım hatta bi fikrim daha var istersen bundan sonra çıkaracağı tüm albümleri ben bedava yollayacağım sana hatta tüm albümlerini birden yollayacağım çünkü emin değilim sende olmuş olduklarından cebinden para cıkmayacak tamam mı hadi iyisin bak hadi buna da cevap yaz durma Allah aşkına nolur yazmış olmak yaz yaz yaz forumu net alemini doldur nolurrrr...!

tufanzenger
30-07-08, 21:33
ozinga bey/bayan.. gidersiniz bir kırtasiyeye/teknoloji mağazasına, alırsınız bir boş cd.. sanırım 40 kuruş falan tanesi.. sonra gelirsin evine.. yazarsın google'a "tarkan metamorfoz yükle" bulur yüklersin.. geriye cdye yazması kalır.. onu da yapan bir sürü program var.. ihtiyacın olursa sana link sağlarım..

ha ama hayır.. ben tarkan'ı seviyorum dersen ttnetmuzik.com denen bir şey vardı hani.. hani 3 ay boyunca "vay anam vay" eşliğinde reklamı yapılmıştı.. ücretsizdi hani..

mesajlarında da biraz daha saygılı olmalısın bence..

SiyaNur
30-07-08, 21:56
Teknik olarak emin olamadığım bir konu bandrol başına Müyap'a ödenen bir ücretin olup olmadığı, ama bildiğim kadarıyla böyle bir uygulama var. Eğer böyle ise Remixes'ın aynı bandrolle satışa sunulması ticari açıdan çok doğru bir karardır. Yoksa da doğru bir karardır çünkü insanlar Remix'i başlı başına bir albüm olarak görmekte zorlanıyorlar.

Tarkan'ın satışlarının düştüğü bir gerçek, Metamorfoz'un da Dudu kadar "bile" satmadığı da doğru. Ama Metamorfoz "satmamış" veya "ticari açıdan başarısız olmuş" bir albüm değil. Kendi dönemine göre, değeri bilinmemiş ve iyi promosyonu yapılmamış bir Come Closer vak'asından sonra, eleştirilerin ve beklentilerin arttığı bir dönemde -bana göre yanlış bir imajla" piyasaya sunulmuş ortalamanın üzerinde başarı sağlamış bir albüm.

Ama benim söylemek istediğim şey "albümü raflarda kalan Tarkan, albümünü sattırmak için remix makyajı yaptı" argümanına karşı çıkmak. Remix albümün içi boş ticari bir araç değil, kaliteli ve özenle hazırlanmış bir çalışmanın ürünü, böyle yargısız infazlarla Come Closer gibi harcanmamalı diye düşünüyorum.

Remix gerçekten bambaşka bir vizyona sahip bir evren ve müziğin en özgür olabildiği -kötü uygulanırsa da en ruhsuzlaştırıldığı- alanlardan biri... Single çıkarmak, remix çıkarmak Türkiye'de ticari olarak resmen "lükstür".Ve bunu Candan Erçetin, Teoman, Sertab Erener gibi isimlerle beraber deneme cesaretini göstermiş ve en çok başarı sağlamış sanatçı Türkiye'de Tarkan'dır.

Remix veya single çıkarmak popülist eleştirilere baştan kucak açmaktır çünkü insanlar daha dinlemeden "aynı işin üzerinde 2. kez para kazanmak" yaftasını remix albüme yapıştırıverirler. O yüzden Tarkan'ın The Remixes'ı Metamorfoz'la beraber piyasaya sunmasını eleştirmemek gerekir. Hatta eleştirmek yerine bize yeni müzikal deneyimler yaşatacağı için Remixes albümünü çıkarmasını takdir etmek gerekir.

Tabiki takdire şayan. Ben bu bakımdan eleştirdiğimi düşünmüyorum.Albümün daha fazla satış rakamına ulaşması amaçlandığını söylüyorum.Ticari olarak bu albümü çıkarttığını söylemiyorum yani bunu para için değil, 1 milyon satış yapmış olabilmek için satışa çıkarttığını,ayrıyetten albümdeki parçaların potansiyellerini remixlerle gösterebilmeyi amaçladığını düşünüyorum.Metamorfoz Remixes'i ayrı bir albüm şeklinde bende görüyorum tabi.Fakat orjinal cdnin yanında verilen bonus cd olarak.

Kavram karmaşasına bence gerek yok.Lütfen seviyeyi bozmayalım,saygıdan ödün vermeyelim.Düşünceleriniz benim için önemlidir.

HURRICANE
30-07-08, 22:35
Tartışmak elbetetki en doğal haklardan biridir;)Lakin bandrol ticari kaygı eski albüm satmadı vs lere gerek yok!Albüm sattı!Birde Metamorfoz un remix ini sunmak istemişler ki çokta hoş olmuş;)Bu durumun tadını çıkartmak lazım mikro makro ekonomilere kadar uzatmaya gerek varmı?İsteyen albümü alır istemeyen almaz kısa ve öz...

flores
30-07-08, 23:06
cokdandi ondan TARKANdan boyle orjinal seyler gozleyirdik/SUPER OLMUS

tufanzenger
30-07-08, 23:07
http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?CategoryId=10759&productId=musicdmc96 alın bakalım..

pare_pare
30-07-08, 23:07
hadi bakalım vatana millete hayırlı uğurlu olsun

gigibuffon
31-07-08, 00:00
album ttnet te yayında indirdim ve hepsini dinlemedim ama dedikodu muhteşem olmuş

MEGASTAR
31-07-08, 16:12
Vallahi bilmiyorum ama Cok harika olmus fotolar felan mukemmeller

bounce
31-07-08, 17:40
mecburan alacağız metamorfoz cd sini de tarkan a feda olsun...

uniqe
31-07-08, 20:52
Yok artık :18: F.göçerin albümü iyiydi ama en fazla 350.000 satar, oda en fazla...

150 sattı turkıye de tarkan. f.göçer denen hımbıl adam ise 350-400 civarı.

denizmavisi
31-07-08, 22:53
ben ttnet müziğe baktım ama yoktu albüm

ozinga
31-07-08, 23:30
ben ttnet müziğe baktım ama yoktu albüm

tarkan metamorfoz die arama yaparsan teker teker şarkılar çıkar:20:

denizmavisi
01-08-08, 00:09
tşk buldum ve hepsini dinledim en güzel remix albümün de en güzel iki şarkısı olan dedikodu ve hop hopun olmuş süper

HakanÇelik
01-08-08, 02:12
150 sattı turkıye de tarkan. f.göçer denen hımbıl adam ise 350-400 civarı.

Tarkan 150 bin sattıysa, nasıl olur da müyaptan "platin" ödülünü alıyor.
200 bin barajını geçenlere veriliyor bu ödül. ki bu 2007'nin ödülü. yani
4 günde 200 bin barajını geçti. Bence albümün tirajı 550-600 bin civarındadır.

SiyaNur
01-08-08, 02:20
Arkadaşlar D&R'da satılacak olan fiyat 15 YTL'dir. Daha hiçbir mağazaya dağıtılmadı..

tarkanmurat
01-08-08, 03:47
bosverınnnnnnnnnn içindekı onemlı onun:)

HURRICANE
02-08-08, 04:48
Metamorfoz Remixes de favorim Erdem Kınay-Vay Anam Vay;)İlk defa uzun uzadıya dinleme fırsatı buldum ve yaklasık 1 saattir dinliyorum peşpeşe:))Çok havalı olmuş çok hele aradaki o çığlık varya muhteşem:)Sonra Kıvanc K-Hop Hop çok farklı olmuş..Murat Mathew-İstanbul Ağlıyor muhteşem..

Mega_Star
02-08-08, 13:53
en güzeli tiesto mix ama biraz uzun:) hepsi güzel ama dedkodu pek hoşuma gitmedi..hani 8 şarkı tiesto tarafından mixlenmişti ????

Ozz
02-08-08, 15:41
Anladığım kadarı ile çoğunlukla Remixes albümünün ticari yönü tartışılmış. Ben ise farklı bi açıdan bakıyorum. Şöyle ki ;

TARKAN METAMORFOZ'a GÜVENİYOR.

Yani çoğu insanın algıladığı gibi yenilgiyi ve başarısızlığı kabul etti tarzını hemen değiştirdi paçayı kurtarmaya bakıyor gibi bir durum yok. Eğer öyle olsaydı hemen yeni şarkılarla albüm yapardı. Basardı parayı Nazan'a, Sezen'e bir iki ud, bir zurna... tam da türk milletinin sevdiği şeyler ohhh Tarkan zirvede olurdu. Ama Tarkan olmazdı. Çünkü değişiklik yapmak şart. Yarınlara gidebilmek için şart. İmajını ben de beğenmemiştim ama Metamorfoz la amacı zaten buydu Tarkan'ın. Farklı tınılara insanların kulağını alıştırmak. Ama bu zaman alacak bir süreç çünkü bu ülkede;

Listelerin bir numaraları, radyoların ahbablığı ile belirleniyor. Eğer o radyo ile samimi isen bir iki tel açıyosan ne bilim ilk şarkını vermişssen ya da konuk gitmişsen mesajlara, isteklere bakılmadan hoooppp bir numaradasın....

TV ler de dönen klipler çoğu kanal için parayı basan klibi oynatır mantığında.

Milletin parası yok albüm almıyor

Özümüze işlemiş bir 9/8 lik ritim var ki bunu kırmak çokk zor.

Tüm bunlar arasında Tarkan'ın Metamorfoza Remiks yapması sadece bu albümden vazgeçmediği anlamına geliyor. Çünkü insanlar bir iki ay süper remiksleri dinleyecekler. Dım tıss dım tıss. Sonra kış gelecek ve dım tıss devri sona erecek. O zaman işte insanlar remiksini sevdiği şarkının orjinal halini dinleyecek. O yüzden de iki CD.

Albümü dinlemedim henüz ama tek şansızlığı bam telinin olmaması ya da gün gibi nin....:16: