PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan ve Orhan Gencebay DOGA dernegı ıcın sutudyoya gırdı

Canses
10-07-08, 15:01
http://img410.imageshack.us/img410/6063/t1zi5.jpg

Tarkan’ın sözü ve müziği, Orhan Gencebay’ın sazı, Doğa Derneği’nin sesi oldu: Uyan

:20:

Tarkan Doğa Derneği’nin yürüttüğü mücadeleye destek vermek için “Uyan” adlı bir şarkı üretti. Bu çalışmaya katılan Orhan Gencebay, şarkıda hem sazı hem de sesiyle Tarkan’a eşlik etti.

Türkiye doğasının hızla yok oluşu Tarkan ve Orhan Gencebay’ı Doğa Derneği çatısı altında bir araya getirdi. Tarkan, “Uyan” şarkısıyla doğadaki yok oluşun önüne geçebilmek için birlikte hareket etmenin önemini vurguluyor. “Uyan”ın Orhan Gencebay’ın da katılımıyla hazırlanması Türkiye’deki doğa hareketinin gelişimini daha da hızlandıracak.

Tarkan daha önce Doğa Derneği’nin “Hasankeyf Yok Olmasın” kampanyasına destek vererek herkesi Türkiye’nin doğasına sahip çıkmaya davet etmişti. Doğa Derneği Genel Müdürü Güven Eken yaptığı açıklamada “Uyan, Aşık Veysel’in ‘Benim Sadık Yarim Kara Topraktır’ adlı eserinin günümüzdeki karşılığı. Tuz Gölü’nün, Hasankeyf’in, Allianoi’nin ve yok olan daha nice önemli doğa alanının çağrısı Tarkan’ın ‘Uyan’ adlı şarkısında ete kemiğe büründü. Bu şarkı, içinde bulunduğumuz tehlikenin farkında olmayan birçok insanı doğa için harekete geçirecek. Uyan, Temmuz sonunda Doğa Derneği’nin ‘Doğa’ adlı dergisinin ilk sayısıyla kamuoyuna sunulacak” dedi.

Daha fazla bilgi için: www.dogadernegi.org

UYAN UYAN KOY ELİNİ KALBİNE GEÇ OLMADAN

scorpioness
10-07-08, 15:05
Yine ilk yine basından bile önce burda çok teşekkürler Canses daha doğa derneğinin sitesine bile eklenmemiş linkten belli flaş diye buna denir sağolasın :)

Rumeli59
10-07-08, 15:07
Haber icin cok tsk ederim ve en kisa bi zamaninda ''UYAN'' parcasi ciksin diye istiyorum, cok merak etiyorum:10: :10:

ezel1710
10-07-08, 15:19
süüper tesekürler

eskalen
10-07-08, 15:38
Resim cok guzel :) Pop ve arabeskin buyuk starlari yan yana :) Cok tesekkurler....

x_y_z
10-07-08, 16:34
gercekten cok güzel bir proje..dört gözle bekliyoruz sarkiyi :)

tarkantutkunu
10-07-08, 17:12
tarkanın ilk türküsü bu olucak piyasaya çıkan tarkan seste yanık arada bir den rahatça anlıyoruz teşekkürler resim için

hsaex123
10-07-08, 17:40
tesekkurler:):):paylasım ıcın

maog
11-07-08, 00:00
harika resim, tpk :20:

tunalı
11-07-08, 00:27
teşekürler tarkan sende olmasn

HakanÇelik
11-07-08, 01:51
Uyan uyan
Koy elini kalbine geç olmadan
Bu yolun sonu yokuştur deme
Dağları aşarız eğer inanırsan...

Tarkan yine döktürmüş sözleri. Dergiyi sabırsızlıkla bekliyorum.
Teşekkürler haber için...

eskalen
11-07-08, 01:54
Uyan uyan
Koy elini kalbine geç olmadan
Bu yolun sonu yokuştur deme
Dağları aşarız eğer inanırsan...

Tarkan dokturmus yine :) .....Guzel sozler yazmis....Merakla bekliyoruz sarkiyi :)

karma_elcin
11-07-08, 02:33
2 sevdiğim isim yan yana daha ne olsun ;)
paylaşım için teşekkürler...

tarkantutkunu
11-07-08, 10:57
http://img224.imageshack.us/img224/1503/2008dr8.png

belfü
11-07-08, 11:07
Tarkan'ın internet sitesinden yapılan açıklamaya göre "Uyan", ay sonunda Tarkan hayranlarına ulaşacak:

"Tarkan’ın sözü ve müziği, Orhan Gencebay’ın sazı, Doğa Derneği’nin sesi oldu: Uyan.

Tarkan Doğa Derneği’nin yürüttüğü mücadeleye destek vermek için “Uyan” adlı bir şarkı üretti. Bu çalışmaya katılan Orhan Gencebay, şarkıda hem sazı hem de sesiyle Tarkan’a eşlik etti.

Türkiye doğasının hızla yok oluşu Tarkan ve Orhan Gencebay’ı Doğa Derneği çatısı altında bir araya getirdi. Tarkan, “Uyan” şarkısıyla doğadaki yok oluşun önüne geçebilmek için birlikte hareket etmenin önemini vurguluyor. “Uyan”ın Orhan Gencebay’ın da katılımıyla hazırlanması Türkiye’deki doğa hareketinin gelişimini daha da hızlandıracak.

Tarkan daha önce Doğa Derneği’nin “Hasankeyf Yok Olmasın” kampanyasına destek vererek herkesi Türkiye’nin doğasına sahip çıkmaya davet etmişti. Doğa Derneği Genel Müdürü Güven Eken yaptığı açıklamada “Uyan, Aşık Veysel’in ‘Benim Sadık Yarim Kara Topraktır’ adlı eserinin günümüzdeki karşılığı. Tuz Gölü’nün, Hasankeyf’in, Allianoi’nin ve yok olan daha nice önemli doğa alanının çağrısı Tarkan’ın ‘Uyan’ adlı şarkısında ete kemiğe büründü. Bu şarkı, içinde bulunduğumuz tehlikenin farkında olmayan birçok insanı doğa için harekete geçirecek. Uyan, Temmuz sonunda Doğa Derneği’nin ‘Doğa’ adlı dergisinin ilk sayısıyla kamuoyuna sunulacak” dedi."

Gönderen TarkanPLUS zaman: 10.7.08

tunalı
11-07-08, 12:12
ne gzl yaa
tarkan yine kendine yakışanı yapıyor

MEGASTAR
11-07-08, 15:37
Tarkan in sesinden olsun da ne olursa olsun

sarıpapatya
11-07-08, 17:08
çok merak ediyorum yaa çabuk çıksın saol arkadaşım haber için...

sinemtevetoglu
11-07-08, 17:11
basın bunlarla ilgilenmez...gidip çakma kürkün davasını yapar! gerçekten dayanamıyorum ya! :11: :16:

sarıpapatya
11-07-08, 17:19
şarkıyı merakla bekliyorum bide ben basının bu konuya nekadar ilgi göstericeğini merak ediyorum bakalım görücez...

TarkanColl
11-07-08, 20:24
Sağol Canses gazetelerden ve internet sitelerinden önce bizi haberdar ettin... :29:

pare_pare
11-07-08, 21:12
çook güzel böyle projelein devamını bekliyoruz inşlhh

hsaex123
11-07-08, 23:31
sarkıyı sabırsızlıkla beklıyorum:))

tara
12-07-08, 00:05
bayiliyorum tarkanin bu tip hareketlerine .yasadigi hayati o kadar cok dusunup ve ona gore hareket ediyor ki insanlar bunu ornek almali
tebrik ediyorum onu ve sabirsizlikla bekliyorum bu sarkiyi

tarkaseksüel
12-07-08, 02:37
yenı albumune koyar inşallah dinlerizz

sonra da kımse ilgilenmıo derler bu konularla ilgili

http://img410.imageshack.us/img410/6063/t1zi5.jpg

Tarkan’ın sözü ve müziği, Orhan Gencebay’ın sazı, Doğa Derneği’nin sesi oldu: Uyan

:20:

Tarkan daha önce Doğa Derneği’nin “Hasankeyf Yok Olmasın” kampanyasına destek vererek herkesi Türkiye’nin doğasına sahip çıkmaya davet etmişti. Doğa Derneği Genel Müdürü Güven Eken yaptığı açıklamada “Uyan, Aşık Veysel’in ‘Benim Sadık Yarim Kara Topraktır’ adlı eserinin günümüzdeki karşılığı. Tuz Gölü’nün, Hasankeyf’in, Allianoi’nin ve yok olan daha nice önemli doğa alanının çağrısı Tarkan’ın ‘Uyan’ adlı şarkısında ete kemiğe büründü. Bu şarkı, içinde bulunduğumuz tehlikenin farkında olmayan birçok insanı doğa için harekete geçirecek. Uyan, Temmuz sonunda Doğa Derneği’nin ‘Doğa’ adlı dergisinin ilk sayısıyla kamuoyuna sunulacak” dedi.

Daha fazla bilgi için: www.dogadernegi.org

UYAN UYAN KOY ELİNİ KALBİNE GEÇ OLMADAN
iyiy anlaşmışa benzıolarr