PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yonca lodi röpörtajından bi bölüm

ozkan1907
29-04-08, 21:49
Peki siz 20 yıl sonra bu dönemden kimleri dinlersiniz?

Mesela Kenan Doğulu’yu dinlerim. Müzikal kimliği olan herkesi dinlerim diye düşünüyorum. Kenan’ın müziğinde de elektronik var, arabesk var... Sonra Tarkan’ı dinlerim. Onun gerçek bir star olduğunu düşünüyorum. Muhteşem buluyorum sesini ve yorumunu. Ama onun da eski şarkılarının tadını özlüyorum. Hani herkes sanki bir trend yakalamak uğruna kendi özlüğünden ödün veriyor gibi geliyor bana. “Aman hareketli olsun, pop olsun, iki darbuka olsun, iki de elektronik” diyerek, asıl yaptıklarından vazgeçiyorlar. Bir şarkıda melodi insanın yüreğine hitap eder. Bir şarkıda sözler asıldır. Bu asılların dışına çıktığınız zaman, şarkı üretmek fabrikasyona dönüşür. Bu şarkılar mı geleceğe taşınacak? O halde niye hâlâ “Yalnızlık ömür boyu” diye şarkılar söylüyoruz? Ne dinleyeceğiz 20 yıl sonra? Yine Sezen ve Nilüfer dinleyeceğiz galiba.

sinemtevetoglu
29-04-08, 22:20
Yoncalodi'yi seviyorum...TaRkAn'ı ve onun şarkılarını seven bir insan olarak eskiye özlem duyduğunu söylemesi çok doğal...ben bu albümü çok seviyorum ama bazen ben bile 'gün gibi'den sonra açıp 'kış güneşi' dinliyorum! :9: ama 20 sene değil ömrümün sonuna kadar onu dinleyeceğimden eminim! :19:

teşekkürler...

Ozz
29-04-08, 22:57
Yonca Lodi bence iyi bir yorumcudur ama anlayamadığım birşey var. Kimse Tarkan'ın bu albümde aldığı riskin farkında değil. Tarkan eğer trend olsun diye bişeyler yapsaydı alırdı Sezen'den bir iki şarkı, bir tanesine ud taksimi falan ekledin mi ohhhh yavaş bir şarkı oldumu bide allahhh ama biraz müzik anlayışımızı değiştirmek lazım...ben albümü dinledikçe daha farklı olduğunu daha da anlıyorumm... elimde birkaç tane son bir ayda çıkan albüm var ve inanın 2 kereden fazla dinleyemedim. Tamam belki ben Tarkan hayranıyım ve objektif bakamıyorum ... ama müzik zevkim de Tarkan ile değişiyor. Bundan mutluyum...

herseyim
30-04-08, 00:51
cok iii soylemis:) cok tesekkurler:)

MEGASTAR
30-04-08, 03:01
Dogru soylemis

Pamela_beyazgul
30-04-08, 09:24
Yonca Lodi bence iyi bir yorumcudur ama anlayamadığım birşey var. Kimse Tarkan'ın bu albümde aldığı riskin farkında değil. Tarkan eğer trend olsun diye bişeyler yapsaydı alırdı Sezen'den bir iki şarkı, bir tanesine ud taksimi falan ekledin mi ohhhh yavaş bir şarkı oldumu bide allahhh ama biraz müzik anlayışımızı değiştirmek lazım...ben albümü dinledikçe daha farklı olduğunu daha da anlıyorumm... elimde birkaç tane son bir ayda çıkan albüm var ve inanın 2 kereden fazla dinleyemedim. Tamam belki ben Tarkan hayranıyım ve objektif bakamıyorum ... ama müzik zevkim de Tarkan ile değişiyor. Bundan mutluyum...

Katiliyorum sana

sally
30-04-08, 19:44
dogru söylemis

mordum
30-04-08, 20:03
kesinlikle yonca lodi'ye katılıyorum...bu zamana kadar sezen aksu yada dıger ustalar ne zaman tarzını degıstırdıkı herkes onları kendı ozgun tarzlarıyla seviyor bence tarkanda kendı tarzına bi an once donsun...

ozgee
30-04-08, 21:37
bence ödün vermek degil tarkanın yaptıgı onun yaptıgı oldugu yerde saymamak degistirmek kendini sürekli yenileyen biri tarkan ama genelde insanlar dinlemeye alıskın oldukları müzigi arıyorlar bence tarkan izledigi yol iyi:20:

Kolbandi
03-05-08, 18:19
Tarkanı beğenmeyen yok kendini ıspatlamış zaten.Haber için teşekkürler.