PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Milliyet Sanat'ın Şubat 2008 Sayısında Tarkan

HURRICANE
05-02-08, 13:51
Milliyet Sanat Dergisi'nin Şubat 2008 sayısı piyasada. Derginin "Müzikal Günce" isimli köşesi bilindiği üzere Naim Dilmener'e ait. Dilmener'in "Metamorfoz" üzerine daha önceden yazıp söylediklerini hatırlayacaksınız. Milliyet Sanat'ta da pek farklı değil yazdıkları:

"Tarkan'ın 'Metamorfoz'u da ne metamorfozmuş ama; 'Kuzu Kuzu Metamorfoz'u. 'İmaj'dan sonra, albüm de fos çıktı. Şarkıların yarısı 'Kuzu Kuzu'nun içinden ya da civarından geçiyor. Kalan yarısı da 'Şıkıdım', 'Şımarık' ve 'Dudu'nun içinden ya da civarından. 90'ların ve 2000'lerin starı, şu tarihte başka, çok başka şeyler yapıyor olmalıydı. Ne 'Çakkıdı'nın, ne de 'Komple'nin civarından geçmeli, mümkünse bambaşka bir sound yaratmalı, mümkünse hepimize "Vay be!" dedirtecek sözler etmeliydi. Mümkünse 'OK'e tapınmamalıydı: "Çok seviyorum, hem de ÇOK/Tam kalbime geldi OK/Yok derdime çare YOK". Bu dizelerin de içinde olduğu 'Vay Anam Vay' şarkısıyla açılıyor albüm ve azıcık o şarkıdan (ya da alttan), azıcık bu şarkıdan (ya da üstten) devam ediyor. Yazık etti. Kendisine de, bize de."

http://tarkanplus.blogspot.com/2008/02/milliyet-sanatn-ubat-2008-saysnda.html

belfü
05-02-08, 13:59
O onun kendi yorumu valla çokda güzel olmuş dinledikce insanın daha çok dinleyesi geliyo tarkan doğru söylüyo çay gibi gidiyo elline sağlık yüreğine sağlık Tarkancığım :20: kıskananlar çatlasın oturunda siz yazında Yazabilirseniz o sözleri bizde sizi eleştirelim öyle laf atması kolay............ haber için teşekkürler

caspian
05-02-08, 14:59
bu adamı hiç sevmiyorum!...eleştirmenliğinide beğenmiyorum...zaten hande yener hastası bir insan'dan ne beklenirdi ki!!!...asıl bu yazınla sen kendine yazık ettin...:((

"Vay anam vay" sarkisi guzel, ama olaganüstü degil. Sarkinin sözleri içinde geçerli bu.
Ama iste birsey var ki dinliyoruz; Tarkan dinletiyor kendini, sarkilarini...

eLiF
05-02-08, 15:22
peki şarkının sözleri nasıl olmalıydı??eleştirenler sadece güzel olmamış diyor ne beklediklerini söyleyemiyorlar önce açıklasınlar ne istediklerini ona göre olmamış mı olmuş mu sonra karar versinler...bence çok güzel bi albüm yaptı tarkan eleştiri alabilir tamam ama bu kadarı fazla hiç olmamış gibi bi eleştiriyi haketmiyor bu albüm...ne istediğini bilmeyen bi adamın sözleri bunlar o beğenmedi diye dinlenmicek bi albüm değil METAMORFOZ :19:

szr67
05-02-08, 15:54
yarın bu adamın işine son verilir aydın doğanın iş yerinde dmc nin temsil ettiği albüm kötü eleştirilirmi :13:

b_a_S_k
05-02-08, 16:01
yarın bu adamın işine son verilir aydın doğanın iş yerinde dmc nin temsil ettiği albüm kötü eleştirilirmi :13:
sanmıyorum anti düşüncesi ewwele dayalı ,dielim işten atıldı simitci oldu bu kişi simit yerine metomorfoz foss çıktı die bağırır, bu garip elştrlr de dewameder ama boş

onursamed
05-02-08, 16:31
albumu değil vay ı dinlemiş dilli düdük işte

sinemtevetoglu
05-02-08, 23:51
yazık ettiğini düşünen dinlemesinnnnnnn!!! biz mutluyuz ne oluyo bunlara yaa

Ozz
06-02-08, 00:01
daha iyisini buluyosan onu dinle allah allah.... iki ay oldu adam hala prim peşinde. Biri sölesin ona bitirdik biz o konuyu yeni ünitelere geçtik...:D:D:D

aliyaşar
06-02-08, 00:20
bi ara tarkan ı savunduğunu hatırlıyorum bu adamın insanlar amma değişiyo şıkıdım kuzu kuzu duduyla da bu şarkının ne alakası var onu da anlamadım

devilscream
06-02-08, 00:28
saçma saçma seyler yazmıs ya
"Dudu" ile "Vay Anam Vay"ın ne alası var
ayrıca "Sımarık" "Kuzu Kuzu" gibi sarkılarla diğer sarkıların ne alakası var
albümde eski sarkılara benzeyen tek sarkı "Cat Kapı"
biri cıkarda bunu yazarsa kabulüm ama diğer sarkıların eski sarkılarla uzaktan yakından alakası yok,cok sacma

rosebüşra
06-02-08, 01:54
sanmıyorum anti düşüncesi ewwele dayalı ,dielim işten atıldı simitci oldu bu kişi simit yerine metomorfoz foss çıktı die bağırır, bu garip elştrlr de dewameder ama boş
yine süper bi konuyu bağlayış :18: her zaman istiyoruz bööle güzel benzetmeleri bol yorumlar:28: