PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Siyasetçilere kızdı 'Hop Hop'u besteledi

HakanÇelik
28-12-07, 12:38
Siyasetçilere kızdı 'Hop Hop'u besteledi

http://www.bugun.com.tr/staticfiles/images/newsimages/HaberResmi/0374a304-e76a-4230-9193-accee1aa4cdf.jpg

Tarkan önceki gün piyasaya çıkan yeni albümü 'Metamorfoz'da ilk kez politik mesajlar içeren bir şarkıya yer verdi.

Söz ve müziği kendisine ait 'Hop Hop' isimli şarkıda Tarkan, siyesetçilere gönderme yapıyor. Ünlü sanatçı bu şarkısını hangi duygularla yaptığını şöyle anlattı: "Olan bitene sinirlendim ve bir ay önce bu şarkıyı yazdım. Ben barış, sevgi ve aşk taraftarıyım. Siyasetçiler, insanların acılarına ihtiyaçlarına kulak verseler, dertlerini dinleseler her şey çok daha güzel olacak. 'Hop Hop' sadece bizi değil bütün dünyayı ilgilendiriyor. Yıllarca Amerika'da yaşadım. Orada da insanlar çok iki yüzlü. Türkiye'de de öyle, insanları kukla gibi parmaklarında oynatıyorlar. Hop Hop'la dünyadaki düzeni protesto ediyorum. Ulusca ilerlememiz gerekiyor, daha çağdaş bir ülke olmamız gerekiyor."

Şebnem ÖZUZCAN

iSTE iLGiNC SARKIDAN BiR BOLUM

Hep aynı hikaye

Aynı tas aynı hamam, nafile!

Hep aynı sonu meçhul vaatler

Al birini vur ötekine

Sanki alnımızın orta yerinde enayi yazıyor

Bi de gözümüzün içine baka baka

Pusu kuruyorlar bize.

Hop hop!

Bol keseden atıp tutma

Vıdı vıdı esip asabımı bozma

Hadi hadi paşa paşa kabul et

Hadi sabrımı taşırma

Hop hop!

Deli geçip kalbimizi

Bi kalemde sattınız cümlemizi

Hani hani hepimiz birimiz

Birimiz hepimiz, hepimiz içindi.

http://www.bugun.com.tr/haberler/281207/p82591.asp

**MegaStarkan**
28-12-07, 13:15
Sarkida konusdugu bölüm özelikle süper.
Sanki hadi gel devrim yapalim diyormus gibi :D

hakkımızın hesabını soralım hadi
bir olupta direnelim gel
haykıralım isyanımızı hadi hep beraber

Ya sadece bu sarkidaki haykirisimi duymuslar? Bence diger sarkilarida biraz incelesinler. Tarkan'in icindeki yangini, isyani hem muzigine hemde sozlere yansimis. Terapi gibi bisey olmus bu album. Aklina takilanlar, kil oldugu seyler, hepsini dökmüs.. daha da neler vardir kimbilir:21:

crash35000
28-12-07, 14:59
ewet 2. şrkısında da dilli düdük te yani göndermeler yapıyor onu kızdıranlara:)

Bence bu sarkiya yazik ediyorlar. Politika damgasi vuruldu, artik bol bol kullanirlar... biraksinlarda insanlar kendi hayatlarindan bisey cikarsinlar. Böyle stereotiplemek bence yanlis:13:

gence
28-12-07, 15:55
Sarkida konusdugu bölüm özelikle süper.
Sanki hadi gel devrim yapalim diyormus gibi :D

hakkımızın hesabını soralım hadi
bir olupta direnelim gel
haykıralım isyanımızı hadi hep beraber
gibi fazla.aynen öyle.Tarkan zaten müzikte Devrimler yapıyo ama bu devrimler başka alanlarda da olmalı,Atatürk'ten bu zamana bayağı bi geri kaldık.Çok sevdim bu parçayı.Ayaklanalım direnelim.Devrimci Tarkan bu şarkıyı Odtü'de de söylese

mcggs
28-12-07, 17:00
Ben bir türlü neresinde siyasi olduğunu anlamadım ve siyasi olduğunu düşünmüyorum :)

**MegaStarkan**
28-12-07, 17:38
Yok arkadaslar haberi yeniden okuyun Tarkanin dediklerini yazmislar zaten.
Hem haberde de gördüm Tarkan kendisi o cümleleri kurdu.
Yani politika....

arjen22-tarkan
28-12-07, 17:41
Albümü Anlamak İçin Daha Çok Uğraşırlar Bunlar ... Eleştiriyolar Zalimce Ama Son Zamanların En Güzel Albümü
haber için teşekkürler