PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vay Tarkan vay !!!

HakanÇelik
28-12-07, 12:31
vay Tarkan Vay!
http://img.sabah.com.tr/i2/y/1326_192x260.jpg
Tarkan'a bayılıyor muyuz? Evet! Yeni albümünü dört gözle bekledik mi? Kesinlikle! Peki umduğumuzu bulduk mu? Maalesef! Aradık, taradık, şarkıları bir daha, bir daha başa sardık, fotoğraflarına bakakaldık da bulamadık. Sonra da sormadan duramadık; "Bu şarkı sözleriyle nereye kadar ey Tarkan?"

KAFİYELER GÖTÜRSÜN!
'Yakalarsam muck muck', 'Kuzu Kuzu', 'Dudu Dudu', 'Hüp' zamanında tuttu ya; yollarına gül dökülesi starımız dinleyicisine yine vermeye çalışmış coşkuyu işte. Uygun adım ileri, dayamış 'Vay Anam Vay'ları, 'Dilli Düdük'leri, 'Hop Hop'ları falan. İyi de diyelim 'Kuzu Kuzu' falan sıkı şarkıydı. Ya bunlar? Seneler sonra insan Tarkan albümü dinlerken 'Kıyamam ağlama karaları bağlama' kıvamında 'kafiyem olmadan asla' parolalı şarkı sözleriyle karşılaşınca; ağzında kabak tadıyla boş boş etrafına bakınmadan edemiyor. Hey kafiyeler götürsün. Üstelik de müzikler ve düzenlemeler 90'lardan kalma! Çok üzücü! Çok bayat! Bu hızla giderse korkarım bir dahaki albümde şöyle sözler yazacak Tarkan: 'Gel yanıma şöyle/ Tut elimi böyle/ Uzak durma öyle/ Derdini söyle...'

NEDEN GELİŞEMİYOR?
Nakarata da 'Top top', 'Kop kop', 'Küt küt', 'Tüh tüh'lü bir şeyler dayadı mı al sana yeni Tarkan şarkısı! Bu adam bundan mı ibarettir yani? Düşün düşün zordur işim. Acaba 'megastar'ımız neden taş üstüne taş koyamıyor? Amerika'larda yaşıyor da, neden müzikteki yenilikleri takip edemiyor? Neden gelişemiyor? Hazıra konuyor? Yeni bir şey denemeye cesareti mi yok, yoksa vizyonu mu? Hem o albüm kapağı nedir Allah aşkına! Kısa saçları, pantolon ceket takımı ve ille de bilekte zinciriyle yeni imajı çok eleştirildi hani. Ben imajı falan geçtim de fotoğraflara takıldım sayın okur! Sanırsınız fotoşopa giriş dersi 1 örneği! Üstelik en kötüsünden! Bas bas "Ben fotoşopluyum arkadaaaaşş" diye bağırıyor. Ne gerek var? Kapak tasarımına gelince, çok şükür o da bütünlüğü bozmuyor 90'lardan bir gram öteye gidemiyor! Galiba Tarkan'ın ekibinin eli armut topluyor! Hepsi uyukluyor! Oralarda kimse dünyayı takip etmiyor!

İÇİNE SİNDİ Mİ?
Peki şimdi ne olacak? Cevabı gayet basit. Tarkan bir televizyon programına çıkıp, bir gazeteye röportaj verecek! Evde, kırda, plajda çalına çalına şu 'Dilli Düdük'e insanların kulağı alışacak, hatta şarkı tutacak. Belki 'Vay Anam Vay' da sınırları zorlayacak. Ona olan sevgimizin kredisinden yine konserleri dolacak. Ki ben bile gidebilirim çünkü Tarkan'ın sahne büyüsü bambaşkadır. Müthiştir! Ve fakat hayranlarının hayal kırıklığı baki kalacak. Hepsi gelecek günlerde vizyonda... Şimdi yazıyı bitiriyor ve merak ettiğim soruyu soruyorum; 'Metamorfoz' içine sindi mi Tarkan?

AYŞE ÖZYILMAZEL

http://www.sabah.com.tr/gny/haber,53CDB9CC1EF24F7BBF484B4EAB2E1128.html

szr67
28-12-07, 12:46
bu hanfendiye katılıyorum tarkanımız dünya starımıza bu albümü ben yakıştıramadım tarkanın her albümünde farklılık kokuyordu imaj yaratılıyordu.Bu albüm de o hani hiç hoşlanmadığımız erol köse kargalarının yaptığı sounlar gibi bir iki parça haricinde maalesef beğenemedim.keşke dudu albümü zamanına dönsek tarkan bu hataları bir daha gerçekleştirmese tarkan ekibini değiştirmeli ve öğle sanıyorum ki bağzı kararları ekibi değil tarkan alıyor bunu kesinlikle yapmamalı ekipde bölünmeye yol açar ben tarkana her zaman inanıyor ve güveniyorum bu albümde az çok dinlecek parçalar olur,albüm rekor satar,konserler showa dönüşür,inşallah bu albümü bir nevi arkada bırakacak projelerin vardır..

**MegaStarkan**
28-12-07, 13:39
Amada abartmis. Bazi arkadaslarda bu tuzaga düsüyor.
Albümü bir kere dinlemekle olmuyor bu is. Sözlere bakin....
Tarkan hep kendini gelisdiriyor. Bu albümdeki degisimi var. Fark edemeyenler eski sarkilarini daha bi iyi dinlesin.
Acimasizca elisdirmis. Hele o "top top, küt küt, tüh tüh" kisimi.
Hiti cikdiginda ama ne güzel de dillerinize düsüyor, söylemekten bikmiyorsunuz.
Dilli düdük ama biraz 90li dogru bu.

szr67 bak Tarkan bize ne diyor

söze gerek yok gözlerime bak oku gerçeği
sen içinin sesini dinle kalbine sor beni
o fırsat düşkünü zalim elleri
kendine uzak tut uzak
içim dışım özüm sözüm bir inan
alnım açık yüzüm ak
Dedikodu

Ayse Özyilmazel'ede bunu armagan ediyorum:

hop hop bol keseden atıp tutma
bıdı bıdı edip asabımı bozma
hadi hadi paşa paşa kabul et
hadi sabrımı taşırma
(....)
sen o cicili bicili yalanlarını
gel de külahıma anlat
demode bu numaralar yemezler
adımını denk at
Hop Hop

sarıpapatya
28-12-07, 13:48
bu eleştirilerin sonu gelmez gerçek dinleyıcıler nekader güzel bi albüm olduğunu anlamakta zorlanmıcak ayrıca şarkılarda da değişiklikler var diğer albümlere göre bunu göremeden eleştiri yapanların laflarını ben hiiiçç kalee almam eli olan yazıo dili olan konuşuyo...

Tanimiyorum. Kim bu kendini bilmez? Simarik, yeni yetme kösecik yazarcigi ?

Bakiniz yorumlar: Eksi sözlük için Tikla (http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=ayse+ozyilmazel)

Sirf yazi yazmis olmak icin basilmis birsey.
Kaç yasinda ki 90'li yillarin sentezini çikardi ve bugünün müzigiyle kiyasladi? 2007 veya 2008'de 90'larin soundlari kullanilamaz diye bir kuralmi var üstelik? Eger öyleyse biz neden old school Rock - Hip Hop dinliyoruz?
Eger eski müzik soundlari yasaksa neden hala klasik müzik besteleri caliniyor piyanolarla, kemanlarla? Merak ediyorum hangi konservatuari bitirmis, tez yapmis, master yapmis? Öyle bilip bilmeden elestirmek kolay.. "Bol keseden atiyorsun" sözlerini senin gibi insanlar icin yazdiginin bile farkinda degilsin , be KIZIM!

Ayse, sacindaki tokasindan, elindeki bilekliginden, belinde ki kemerinden sana ne? Rahatsiz mi ediyor? Bakma! Dinleme! Görme! Zorla degil.

Hakkini vererek okunmus her sarki, baskasi okusunda görelim hadi.
Hanimefendi bu sene heralde daha iyi sarkilar duymusta, bunlari begenmiyor. Daha iyisini yapabiliyorsa, geçsin tekrar babasinin arkasina.. vokalleriyle Neco'nun yeni albümünde göstersin bakalim nasil olurmus '08 soundu, yikici bir imaj.

Bükemedigin ZINCIRLI bilegi öpmesini bileceksin, Aysecim, bileceksin!

nuran
28-12-07, 14:50
anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az...var mı bundan ötesii

karma_elcin
28-12-07, 14:53
ah Ayşem ah naptın sen yaa dur bakalım daha yenisin bu işlerde, sabırlı ol yorum yaptığın insan Tarkan ve albümü senin her zman yazdığın sıradan şeyler değil..:18:

Ozz
28-12-07, 15:53
:18: :18: bi kere dinleme ile basmamıştır bunu kafası... :28: :28:

Malum tarkan şarkıları belirli bir seviyenin altına asla inemez....:1: :1:
Yazıkkk yaa tarkan bu kadının hatrına (her kimse ben de tanımıyorum) uzaylı kıyafeti ile bi iki resim çektirsin. Kadının gelişimden anladığı bu ne de olsa...
:18: :18:

gence
28-12-07, 16:01
nasıl kendini tekrarlıyo ya.Bence yazdığının farkında değil ya da çok ince şeyler görüyo bizim göremediğimiz.Güzel yüzüne yakışmadı bu eleştiri

denizmavisi
28-12-07, 16:13
gerçekten albüm bir kere dinlemekle anlaşılmıyor epey dinlemek lazım esas o zaman keyfine varıp güzelliğini farkediyorsunuz tabi insana geçmişteki herşey güzel geldiğinden bende ilk dinlediğimde nerde eski albümleri dedim ama iyice dinlemek lazım bu albümü eminim zamanla daha çok sevilecektir

megasterkan
28-12-07, 16:17
bencede haklısın tarkanın şarkıları zaten demlendikçe güzel bunu kendide sölemişti zaten

arjen22-tarkan
28-12-07, 17:37
O da Onun Kendi Fikridir Ama Ben Değişimini Sewdim Hoşuma Gitti Albümde güzel ben de ilk duyduumda beenmedim dinledikçe hoşuma gidiyor albüm ayşe özyılmazel bence bunu denememiş albüm çıktıktan 1 gün sonra eleştiri yazmış ama olsun gene de.onun fikridir
haber için teşekkürler

kartales26
28-12-07, 18:02
bu hanım okan bayülgen'in sevgilisi...bu yaptığı eleştirilerde okan'ın ne kadar etkisi var acaba

speranza
29-12-07, 00:19
Ben şunu Diyorum Tarkanin Herkes Açiğini Ariyor.amaç Insan Psikolojisindeki Dibe Götürüm Hiç Kimse Diğerinin Fazla Başarili Olmasini Istemiyor Sanki Birazcik Başarisiz Olduğunu Hissedince Karşisindakinin,hançeri Yapiştiriyor.maalesef Bunlara En Iyi Cevabi 1 Ay Belki De 1 Sene Sonra Yine Bu Albüm Ve Yine Tarkan Verecek...bekleyelim Görelim...

90_model
29-12-07, 00:24
ya okan bayülgenin sevgilisi deil mi işte çekemiolar programına çıkmadı die hala sataşmaya başladılar bence tarkan umursamaz bile bunları :)))

omermountain
29-12-07, 01:04
bence albüm pop müziğin kilometre taşlarından sadece ve tarkanın son albümünü anlamak için tarkan olarak dinlemek değil türk müziğinin hangi noktada olması gerektiğini düşünerek dinlemek lazım

Tugcee
29-12-07, 01:25
off kendine yacak bişey bulamamış bu bayan herhaldee ablacımm bi kere deil anlaya anlaya dinle şarkıı bak ozmn deişik yazılar yazarsın blki tarkanımız hkkında