PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Korsan Basladi

Tar-Khan
25-12-07, 21:31
Inanmiyorum Arkadaslar
Albüm Simdiden Forumlara Binlerce Üyelere Sunuldu...
cok igrenc bir olay buna karsi gelinmez mi?

ekleme: albüm full sunuldu! 30 saniyelik snipped degil!

mcggs
25-12-07, 21:32
ama sadece 30 saniye sunuldu ve bu albümlerden önce genelde yapılan şeydir..Korsan değil bu bence..

Tar-Khan
25-12-07, 21:34
ama sadece 30 saniye sunuldu ve bu albümlerden önce genelde yapılan şeydir..Korsan değil bu bence..

ne 30 saniyesi yaw ona korsan mi denir
benim dedigim full sunuldu
efsanede bizde size elen albümler bölümünde full eklediler...

ozkan1907
25-12-07, 21:35
***** da da eklediler
bakın

Tar-Khan
25-12-07, 21:39
igrenc bir olay...
olamaz ya ...
tarkanda yapilir mi bu..???
allah en büyük kötülügü yapar insallah...

ozkan1907
25-12-07, 21:41
ya bunu haber verelim kapatsınlar su siteleri

Tar-Khan
25-12-07, 21:42
ya bunu haber verelim kapatsınlar su siteleri

ya biter mi bu?
bu boardlar senelerdir faaliyet gösteriyor...
tee karma zmanindan beri biliyorum...
siyaket icin nereye yazicaz hem?
aramizda tarkan olsada haber olsaydi..

devilscream
25-12-07, 21:43
Inanmiyorum Arkadaslar
Albüm Simdiden Forumlara Binlerce Üyelere Sunuldu...
cok igrenc bir olay buna karsi gelinmez mi?

ekleme: albüm full sunuldu! 30 saniyelik snipped degil!
baska forumlar izin veriyor böyle seylere ama bizim forumuzdan hemen silinmis,
hemen tarkana kötülük yapmaya basladılar,korsancılar...:13:

TarkanColl
25-12-07, 21:48
Bulduğunuz siteleri bana özel mesajla yada maille yollayın... Şikayet ediyorum ben...:11:

Tar-Khan
25-12-07, 22:05
Bulduğunuz siteleri bana özel mesajla yada maille yollayın... Şikayet ediyorum ben...:11:

tamam yolladim sana
umarim birseyler yapabilirsin...

HURRICANE
25-12-07, 22:06
ARKADAŞLAR!Albümü alanlar 1 kaç gün pc lerine kaydetmesin kanımca..kaydedenlerde paylaşıma açık olmayan klasorlere kaydetsın!vay anam vay kol gezmeye başlamış!

Tar-Khan
25-12-07, 22:11
ARKADAŞLAR!Albümü alanlar 1 kaç gün pc lerine kaydetmesin kanımca..kaydedenlerde paylaşıma açık olmayan klasorlere kaydetsın!vay anam vay kol gezmeye başlamış!

art niyetli olan kaydetmek ister pcye...
yoksa sadece pcye takar cdyi diler...
ama benim gördüklerim...
millete sunum yapiyorlar adiler...

RaSKaS
25-12-07, 22:42
art niyetli olan kaydetmek ister pcye...
yoksa sadece pcye takar cdyi diler...
ama benim gördüklerim...
millete sunum yapiyorlar adiler...
bende her aldığım albümü pc ye atıyorum paylaşıma açmadıktan sonra bunda ne art niyet var anlamadım?

Tar-Khan
25-12-07, 23:20
bende her aldığım albümü pc ye atıyorum paylaşıma açmadıktan sonra bunda ne art niyet var anlamadım?

pcye attikdan sonra nete yayiyorsan
art niyeti yapmis olursun...
kendin dinlersen sorun yok :)
demek istedigim yanlis anlamda yazmisim sanirim...
yani daha iyisi pcye rip yapmamak lazim ...
ama herkez kendinden sorumlu
sonucta korsana grmezse iyi olur...
ama su bir gercek...
pcde 24 icinde tüm sarkilar silinmesi gerekiyor...
gema ve diger sirket anlasmalarinda yaziyor

www.gema.de

RaSKaS
25-12-07, 23:27
pcye attikdan sonra nete yayiyorsan
art niyeti yapmis olursun...
kendin dinlersen sorun yok :)
demek istedigim yanlis anlamda yazmisim sanirim...
yani daha iyisi pcye rip yapmamak lazim ...
ama herkez kendinden sorumlu
sonucta korsana grmezse iyi olur...
ama su bir gercek...
pcde 24 icinde tüm sarkilar silinmesi gerekiyor...
gema ve diger sirket anlasmalarinda yaziyor

www.gema.de (http://www.gema.de)
iyi niyetli olarak yazdığının farkındayım
yanlız genelleme yaptığın için yazmıştım
sonuçta ortak paydada buluşuyoruz.
bu güzel albümü lütfen internete paylaşıma açmayalım.

bu arada korsan olarak albümü yayınlayan siteleri şikayet edelim.
korsana karşı tavrımızı koyalım.
ihbarlarınızı;
http://www.understation.net/korsan/ e iletebilirsiniz.

kujo
25-12-07, 23:41
iki site sikayet ettim bakalim yarin devam edeceklerimi

Blg
25-12-07, 23:50
1-) Rapidshare Linkleri

abuse@rapidshare.de
abuse@rapidshare.com

adreslerine

[SÖZ KONUSU Korsan RAPİD LİNKİ] This link contains copyrighted material. Please remove it.

şeklinde, korsan içerek rapidshare linkini yazıp mail gönderin.

10 dakika sonra link kalkacaktır.

2-)http://www.understation.net/korsan/

Bu linkte de gerekli bilgileri doldurup kısa yoldan tüm korsan sitelerini rapidshare ve müyap'a şikayet edebilirsiniz.

Lütfen vaktinizi ayırın.

Teşekkürler

kkirkyildiz
26-12-07, 03:05
arkdaşlar maalesef bütün forumlarda albümün tamamı verilmiş durumda google tarkkan metamorfoz yazdığınızda hepsi dökülüo ve önüne geçmekte çok zor artık bi kere yayınlandımı saniyede her yere yayılıo çünkü arkası çorap söküğü gibi gelio neyse albümü almak için can atan bi toplumda vardır heralde umarım iyi satar

szr67
26-12-07, 11:33
arkadaşlar bu sitelerin linklerini bana iletirseniz özel mesajdan gereğini yerine getiririm bu corsana bi dur demek gerek

karamansavas
26-12-07, 11:59
çok Haklisin Ama şu Gündemde Dediginiz şeyin Olmasi Imkansiz Siz Tarkani Seviyosunuz Bende Seviyorum Benim Bilgisayarin Hepsi Tarkan Resmi Videolari Müzikleriyle Dolu Ama Siz Yanliş Yapiyorsunuz Madem Tarkana Saygi Duyuyorsunuz öbür Sanatçilarada Saygi Duymalisiniz Içinizden Internetten şarki Indirmeyen Birisi Varsa Ben Degil Hepimiz Boşa Yaşiyoruz Demektir.benim Mp3 De 900 şarki Var Ben Gidip Kaset Veya Cd Alsaydim 900 çarpi 5 Ytl :4500 Yapar Gerisini Size Birakiyorum Sanatçilarda Artik Korsani Ticarete Cevirmeleri Gerekiyor Yoksa Bu Gemi Her Zaman Batar.

karma_elcin
26-12-07, 12:11
çok Haklisin Ama şu Gündemde Dediginiz şeyin Olmasi Imkansiz Siz Tarkani Seviyosunuz Bende Seviyorum Benim Bilgisayarin Hepsi Tarkan Resmi Videolari Müzikleriyle Dolu Ama Siz Yanliş Yapiyorsunuz Madem Tarkana Saygi Duyuyorsunuz öbür Sanatçilarada Saygi Duymalisiniz Içinizden Internetten şarki Indirmeyen Birisi Varsa Ben Degil Hepimiz Boşa Yaşiyoruz Demektir.benim Mp3 De 900 şarki Var Ben Gidip Kaset Veya Cd Alsaydim 900 çarpi 5 Ytl :4500 Yapar Gerisini Size Birakiyorum Sanatçilarda Artik Korsani Ticarete Cevirmeleri Gerekiyor Yoksa Bu Gemi Her Zaman Batar.
iyi yaa sen indirmeye devam et oke? biz mücadelemizi sürdürmeye devam edicez, bu olucak tabi ne kadar engellemeye calişsak da fakat emeğe saygı...:11:

karma_elcin
26-12-07, 12:39
son zamanlarda bu sitede okduğum en matıklı yazılardan birdir
sizi mantığınızla baş başa bırakıyoruz o zaman profmusunuz arkadaşlar siz bu kadar nerden biliosunz yapımcı mısınız nesiniz de böyle cok emin tavırlarla yorum yazıosunuz..

Blg
26-12-07, 12:42
Schengen 5'lisi , henüz mesajların 3' leme de kalmış, sıkıştır biraz daha çıkıcak bir iki şey daha. Şarkıları dinleyebilmek için müzik kanalları , radyolar var. Kimse albüm satın almamakla müzik dinleme hakkından mahrum olmuyor. Ama İSTEDİĞİN ZAMAN İSTEDİĞİN ŞARKIYI dinlemek istiyorsan albümün parasını verip almak zorundasın. Bunun aksi hırsızlık.

Internetten şarkı indirmediğini söyleyen, veya herhangi bir yerden korsan film-müzik almadığını söyleyen yalan söyler evet. Ama bunu desteklemek, olağan ve yapılması gereken birşeymiş gibi göstermek saçma. Herşeyin değerini tüketen bu zihniyet zaten.

Eskiden bir sanatçı albüm çıkardığında kasedinin gelmesini beklerdik, defalarca dinlerdik albümü, tad alırdık. Şimdi yağmur gibi mp3 yağıyor, havada uçuşuyor cd riplemekle dünyayı kurtardığını zanneden basit adamların çığlıkları ve çığırtkanları, herşey o kadar hızla tüketiliyor ki, güzel birşey çıkmıyor.

Albümleri 1 ytl yapsalar, onu bile verip almayacak çürük zihniyetle dolu olduğunuz için -bu zihniyeti sağlıklı veya mantıklı bulmam mümkün değil- korsanla mücadele edilemez. Çünkü yağmacı ve aç gözlü bir millet haline dönüştürüldük, hiçbirşeyin kıymetini bilmiyoruz ve büyük bir çoğunluğun da zaten artık kıymeti yok.

Bu sadece Tarkan'La ilgili verilen bir mücadele değil, Tarkan'ın fan sitesinde Tarkan albümü için verilmesini istediğimiz kısmi bir mücadele, sadece bir cephe. Her sanatçıyı seven, ona saygı duyan insan, hayranları, sevenleri her kimse, onun için bunu yapmalı. Internette binlerce radyo var, istediğin şarkıyı dinleyememek diye birşey yok, eğer paran yoksa dürüstlükle bunu yapabilirsin. Ama fakirlik edebiyatı yapıp, ben müzik dinleyeceğim ama param yok diyorsan, o zaman önce para kazanmayı düşünmelisin, nasıl müzikle keyfime bakarım diye değil.

Bu ülkede ne sinema sektörü ne de müzik sektörü hem yapımcıların hem de halkın aç gözlülüğü ve bedavacılığı yüzünden gelişmedi. Belki böyle düşünmeyi bırakabilseydik o sektörde açılacak iş imkanları ile 900 mp3'e 5000 ytl verebilecek durumumuz da olurdu.

HakanÇelik
26-12-07, 12:51
son zamanlarda bu sitede okduğum en matıklı yazılardan birdir

Son bir kaç gündür bu foruma üye olanlar üzerine düşmediği halde huzursuzluk yaratmaya çalışıyorlar. Farkında olmadığım sanılmasın ve sabrımın son noktasındayım. Bu güzel günleri bize zindan etmeye çalışan ve albümü beğenmeyen herkesi sorgu süalsiz forumdan atabilirim. Evet basitçe yapılmış ve amacını aşmış hiç bir olumsuz yoruma tahammülüm yok. Bu yüzden bu forumda hiç bir emeği olmadan ahkam kesen herkes, ben atmadan gitsinler.

airjunior17
26-12-07, 12:52
kime yapılırsa yapılsın, kim yaparsa yapsın korsan çok kötü bi olay arkadaşlar. ortada bi emek var buna saygı lütfen. ayrıca herşeyin bi bedeli vardır. şarkıları dinliyosak bedelini ödemeliyiz.

leyla
26-12-07, 13:03
iyi insanlarin her zaman dusmanlari cok olur,ne diyelim korsan bir hirsizliktir ve korsan yapanlar hirsizdilar

karamanbarıs
27-12-07, 12:15
Arkadaşlar Siz Eleştiriye Açik Degilsiniz Kaldiramiyorsunuz Tarkanin Iyide Kötüde Işleri Olabilir Ben Dedim Mi Size şarki Kötü Diye Ben 2 Gündür Sabahtan Akşama Kadar Onun şarkilarini Dinliyorum Siz Beni çok Aşagiladiniz.ben Eleştiriye Açigim Ama Bende Sizler Gibi Tarkan Hayraniyim.ben Dogru Konuştugum Için Siz Beni Atma Geregi Duydunuz şimdi Atmaya Kalkin Ben Bir Daha Bu Siteye Girmem çünkü Tarkani Biraz örnek Alsaydiniz Her Ne Olursa Olsun Eleştiriye Açik Olmaliydiniz Ben Fikrimi Söyledim Ona Bakarsaniz Beyaz Showda Beyazla Serdar Ortaç Milyonlarin önünde Bizde Internetten Indiriyoruz Demişti.benim Söledigim şu Ben Internete Ayda 50 Ytl Veriyorum Para önemli Degil Ama Sinirsiz Internete Bu Kadar Para Veriyosam Türktelekom Sanatçilara Paralari Yagdirmasi Gerekiyor O Zaman Sanatçiyi Destekleyen Internetten Ne Kadar Indirirse Türktelekom O Kadar Sanatçiya Para Vermesi Gerekiyor.bu Benim Düşüncem Buna Hiçkimse Saygi Duymaya Bilir Ama Beni Forumdan Atmaniz Beni çokkk Kirdi.sevgiyi Saygi Getirir.

maverick
27-12-07, 12:31
gecek sanata deger verenler orjinalinde alır..herkesin sanatina saygı duydugu gidip usenmeden albümü aldıgı "sanatcı" vardır.......emege saygı ....inadına tarkan + sago :)

**MegaStarkan**
27-12-07, 12:53
Arkadaşlar Siz Eleştiriye Açik Degilsiniz Kaldiramiyorsunuz Tarkanin Iyide Kötüde Işleri Olabilir Ben Dedim Mi Size şarki Kötü Diye Ben 2 Gündür Sabahtan Akşama Kadar Onun şarkilarini Dinliyorum Siz Beni çok Aşagiladiniz.ben Eleştiriye Açigim Ama Bende Sizler Gibi Tarkan Hayraniyim.ben Dogru Konuştugum Için Siz Beni Atma Geregi Duydunuz şimdi Atmaya Kalkin Ben Bir Daha Bu Siteye Girmem çünkü Tarkani Biraz örnek Alsaydiniz Her Ne Olursa Olsun Eleştiriye Açik Olmaliydiniz Ben Fikrimi Söyledim Ona Bakarsaniz Beyaz Showda Beyazla Serdar Ortaç Milyonlarin önünde Bizde Internetten Indiriyoruz Demişti.benim Söledigim şu Ben Internete Ayda 50 Ytl Veriyorum Para önemli Degil Ama Sinirsiz Internete Bu Kadar Para Veriyosam Türktelekom Sanatçilara Paralari Yagdirmasi Gerekiyor O Zaman Sanatçiyi Destekleyen Internetten Ne Kadar Indirirse Türktelekom O Kadar Sanatçiya Para Vermesi Gerekiyor.bu Benim Düşüncem Buna Hiçkimse Saygi Duymaya Bilir Ama Beni Forumdan Atmaniz Beni çokkk Kirdi.sevgiyi Saygi Getirir.
Yönetim sizi sadece bu konudaki yorumunuzdan dolayi atmamisdir.
Siz benim tarafimdan son uyarinizi almisdiniz.
(üyelerin uyari bölümünü takip etmesi yönetim tarafindan bekleniyor)
Sebep'ler orda aciklanmisdir[tiklayiniz (http://www.tarkancoll.com/forum/showthread.php?t=5674)].
Hangi cesaretle bu tür konular acabiliyorsunuz?
Burasi Tarkanin ekibi tarafindan takip edilen site.
Burda akliniza gelen herseyi savunucak yada paylasicak degilsiniz.
Bu uyarinin ardinda sanki hatanizin farkinda degilmis gibi gelmis bu konuda böyle bir yorum yapmaniz, artik kabul edilmeyecek sekilde yol almasidir ve süresiz forumdan uzaklasdirilmisdiniz. [tiklayiniz (http://www.tarkancoll.com/forum/showthread.php?t=5673)].
Bizim kadar elisdirilere acik olan kimse yoktur....
Ayrica zaten forumdan birdaha girmemek üzere atilmisdiniz.
Simdi gelipte yine artarsiniz artik girmicegim ne demek?
Yinede insanlik bizde kalsin diyorum, ve simdilik üyeliginizi aktif birakiyorum.
Her ne kadar agir hatalariniz olmus olsa, hayran oldugunuz icin cokta atmaya hevezli degilim.
Yönetimdeki arkadaslarimla konusduktan sonra, karar verilicektir.
Eger karar süresiz atilmaksa hayatinizda basarilar dilerim ;) ama sakin birdaha Tarkanin albümünü foruma korsan olarak paylasmayin. Yakismiyor bize....

Saygilar,
TCFC-Yönetim Kenan

belfü
27-12-07, 12:57
Arkadaşlar görüşlerinize canı gönülden katılıyorum. ne demek ya tarkan hayranıysan albümünü alacaksın tabi öyle ben seviyorum demekle olmaz kardeşim ayıp .... tarkanın albümü çok güzel bence herkes almalı tarkan çok uğraştı bu albüm için hırsızlık yapanlara izin verilmemeli emeğe saygı duyulmalı

caspian
27-12-07, 16:23
evt kesinlikle haklısınız...:)
bende korsana inat gidip paraya kıyıp aldım cd'yi...cd'de kutusuyla fln çok süper olmuş vallaa...hele hele albümü dinleyince "bu albüm alınmazmı beahhh" diyor insan müthiş...:)

Lord.iz
27-12-07, 17:34
bizde şarkıları ilk dün internetten indirdiğimiz korsan albümü ile dinledik orijinal albümüde alırız ancak evde sadece bilgisayardan yada cep telefonundan müzik dinleyen insanın cd yada kaset yerine mp3ü tercih etmesi yüksek ihtimal arkadaşımızda yukarıda yazmış Türk müzik endüstrisi mp3'ü yasallaştıramadığı sürece kaybeden müzik yapımcıları olur mp3'ün yasal hale gelmesi yapımcıların uygun fiyata mp3 tek kopyalık cdler üretmesi gerek...cep telefonundan uygun fiyata kontör ile mp3 satın alınması halkında bilgilendirilmesi gerekiyor...internetten powerclup var ordan bi ara müzik satın aldım onlarda wav formattı sanırım şimdi nasıl bilmiyorum devir teknoloji devri herkes cd kaset alıp cddeki şarkıları mp3 yapamaz telefonuna atamaz kasetteki parçalar içinde geçerli =)