PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ‘Tarkan TRT’ye kendini çok iyi pazarladı’

HakanÇelik
16-12-07, 11:30
‘Tarkan TRT’ye kendini çok iyi pazarladı’

http://www9.gazetevatan.com/newpics/news/151220072210258103172.jpg

TRT’nin yılbaşı gecesi banttan 6 şarkı için 750 bin dolar artı KDV ödemesine sanatçılardan farklı tepkiler sürüyor

TRT kar edemezse yetim hakkı yenmiş olur

Ahmet ÖZHAN: TRT, tüyü bitmemiş yetimlerin hakkı ile finanse ediliyor. Yetimlerin hakkını bu şekilde israf edeceğini düşünmek bile istemiyorum. 35 yıldır TRT ekranlarına çıkarım ama bugüne kadar hiç para almadım. Ama TRT, o gece Tarkan’ın programının şarkı aralarında 2 milyon dolar kazanacaksa bu ticarettir yapılabilir.
http://www9.gazetevatan.com/newpics/news/161220070131464470733.jpg
Bu olay kimsede ilke kalmadığına işarettir

ÇELİK: Bu olay Türkiye’de yaşayan kimsede ilke kalmadığının en büyük işaretidir, Çünkü bu parayı özel televizyon kanalları vermiş olsaydı, kimsenin buna söyleyecek bir lafı kalmazdı. Anca bu paranın Tarkan’a verilmesi önemli değil. Bu paranın verilmesi ve tüm vatandaşların ödediği vergilerle faaliyetini sürdüren TRT’nin maaşları ödemekte zorluk çektiği dönemde yapılması önemli. Bu bir ilke işidir.

Tarkan’ın pazarlama taktiği iyi çalışıyor

Metin AROLAT: Bu Tarkan’ın pazarlama sistemidir. İnşallah da verilen paraların karşılığını alırız. Tarkan denildiği zaman beklenti çok yüksek oluyor. Dünyada insanlar katıldıkları programlardan büyük paralar kazanıyor. Türkiye’de olduğu zaman şaşırmamak lazım. Paranın miktarına bakmıyorum. Tarkan’ın kazandığı paraların hakkı olduğunu düşünüyorum. Miktarının astronomik olmasına şaşırmadım değil. Tarkan’a bu kadar büyük para verildiği zaman diğer sanatçıların ne yerine konulduğunu merak ediyorum.

Menajer Uygar Ataç: Tarkan Sibel Can ile düet yapacak

Tarkan’ın menajeri Uygar Ataç, ünlü sanatçının 24 Aralık’ta piyasaya çıkartmayı planladığı yeni albümünden altı şarkısını söyleyeceği programda Sibel Can’la sürpriz bir parçaya düet yapacağını açıkladı. Uygar Ataç, “Biz HİTT Prodüksiyon olarak TRT’de yılbaşı gecesi yayınlanacak programı yapacağız. Bu program için yapılan sözleşmenin miktarını bizim açıklamamız doğru olmaz. Bunu TRT yönetiminden öğrenebilirsiniz. Bu programda Tarkan’dan başka Sibel Can, Candan Erçetin, Ferhat Göçer, Aşkın Nur Yengi, Funda Arar ve Kıraç ile birlikte Dolapdere Big Bang topluluğu katılacak” dedi.

Tarkan’ın albüm batış rakamları

Yine Sensiz 1993 700.000

Aacaipsin 1994 2.750.000

Ölürüm Sana 1997 3.000.000

Kuzu kuzu (single) 2001 -

Karma 2001 1.500.000

Dudu 2003 1.000.000

Come Closer 2006 50.000

Bounce 2006 280.000

Haber: Ateş ÇELİK

http://www9.gazetevatan.com/haberdetay.asp?Newsid=152056&Categoryid=8

HURRICANE
16-12-07, 12:08
Manşete bakya!Yazıklar olsun kendini pazarladı diye manşet atıyolar...Türkiyeyi yurtdışında temsil eden Türkiyenin tek sanatçısına Teşekkür etmeleri gerekirken atılan şu manşet çok acı çokk.Devletin milletvekili birde TARKAN hakkında önerge veriyor keşke her milletvekili ülkesine TARKAN gibi bu denli faydalı olabilse!TRT nin toplam yılbaşı bütçesi 750 bin dolarken hala dul yetim hakkı diye salak salak açıklamalar yapılıyor!TRT TARKAN varken Sezen ,Sibel Can varken eğer en az 1.5 milyon dolarlık reklamı alamıyorsa zaten hiç yılbaşı programı yapmasın sadece haber versin!Bu acımazısca eleştirileri yapanlarda ilkokul düzeyinde bile matematik bilgisi yok!Farkında bile değiller TARKAN ın aslında devletimizin tv nuna hatrı sayılır bır gelır kazandıracağının.

szr67
16-12-07, 12:21
arkadaşlar takmayın bunları tarkan çok ii promosyon yapıyo bu bir albüm promosyonudur.bu tür haberler albümün tanıtımı içindir siz sadce okuyun ve geçin bomba bir albüm geliyor.

arjen22-tarkan
16-12-07, 13:11
Ferhat göçer dün Hacıyatmaz da konuştu dedi o proje de bende warım böyle bi para söz konusu deil bi de yaşar açıklama yaptı kendisinin tarkan için trt bizden biriktirdiği parayı tarkan werecek gibi bi açıklama kullanmamış ayrıca tarkanın kendisinin arkadaşı olduğunu we bu paranın 3-4 mislini hak edecek bi sanatçı olduğunu söyledi ... Kısacası Yalan Haber !!!

RaSKaS
16-12-07, 14:18
Ahmet ÖZHAN: TRT, tüyü bitmemiş yetimlerin hakkı ile finanse ediliyor. Yetimlerin hakkını bu şekilde israf edeceğini düşünmek bile istemiyorum. 35 yıldır TRT ekranlarına çıkarım ama bugüne kadar hiç para almadım. Ama TRT, o gece Tarkan’ın programının şarkı aralarında 2 milyon dolar kazanacaksa bu ticarettir yapılabilir.

neden herkes tarkan ın alacağı 750 000 dolara bakıp gerisini görmüyor ? anlamış değilim
Ahmet Özhan'ın yorumu gerçekten çok güzel.Tarkan ın programa katılması TRT ye daha fazlasını kazandırır.Ticari olarak düşünüldüğünde Tarkan ın parası çok rahat çıkacağı gibi TRT yede gelir sağlar.
Yılbaşında Tarkan,Sezen Aksu, Sibel Can gibi sanatçıların çıkacağı bir kanalın reklam gelirlerini siz düşünün.
Ayrıca TRT , herkesin bildiği gibi devlet televizyonudur.getisini,götürüsünü hesaplamadan böyle bir organizasyona kalkışmaz.

szr67
16-12-07, 16:27
yaa ne kadar abartıldı bu para sanki bu para trt nin cebinden çıkıyo o akşamki reklam gelirleri hitt production a verilecek 750bin dolar organizasyona harcanacak bu tarkanın cebine mi girecek çok ayıp bu kadar da insanlıkdan çıkılmasın.bu para;

.sahne altyapısına kafadan gidecek zaten
.ve kulisler de inanılmaz bir tanıtım showu olacağı konuşuluyor dansçılar varsa dansçılara gidecek eğer varsa organizasyonun içinde
.menager e gidecek bir para var hitt production nun katkı payı var.

yani bu kadar abartılacak birşey değil bu para, neymiş halkın parasıyla şıkıdım yapacakmış bu kadar komik bi lafı duymak beni şaşırtı tarkan veya herhangi bir sanatçı zaten halkın parasıyla buralara geldi bizler onların konserleri ne gitmek için bilet parası veriyoruz.TRT yenileniyor ve bu yenilenmeye damga vurmak için ilk adımı atmış bulunuyor.Yıllardan beri bizleri sıkıntıya boğan TRT ilk defa doğru bir iş içinde.Bu bir yılbaşı programı olarak gösterilmemeli bu tarkanın yeni albüm galası tanıtım..nokta bitti

levent_taka61
16-12-07, 19:55
:13: :13: habere itibar edilmeyek kadar yalan bir haber satışlar bile yanlış albümlerin neyse böle haberler her albüm öncesi olmuştur:13: :13:

ozgee
16-12-07, 20:53
basta tarkan olmak üzere trt ye cıkan sanatcılar cok iyi hepsi de basarılı ne kadar harcarsa harcasın trtin kazancı büyük olur bu yılbasında

alper...
16-12-07, 21:53
sazanlar çıkmış ortaya.