PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 750 bin dolara ekrana kuş mu konduracak?

HakanÇelik
14-12-07, 11:11
750 bin dolara ekrana kuş mu konduracak?
http://www9.gazetevatan.com/newpics/news/131220072150269123855.jpg

TRT’nin yılbaşı gecesi ekrana çıkması için Tarkan’a 750 bin dolar vermesi müzik dünyasında tepkilere neden oldu

TRT’nin yılbaşı gecesi yeni albümündeki 6 şarkısını seslendirmesi için Tarkan’la 750 bin dolarlık anlaşma yapması müzik dünyasını karıştırdı.

Geçen yılbaşı programına çıkması için Sezen Aksu’ya 100 bin YTL veren TRT’nin, Tarkan’a her bir şarkı için 125 bin dolar ödemesi şaşkınlıkla karşılandı. Müzik dünyası, devlet kurumu TRT’yi hovardalıkla suçlarken, Tarkan’ın menajeri Uygur Artaç, 750 bin dolarlık ücretin ’normal’ olduğunu öne sürdü: “Tarkan’ın aldığı 750 bin dolara çekim, mekan kirası, dekorasyon gibi tüm prodüksiyon giderleri de dahil.” Tarkan’a ödenen rakam TRT eski Müzik Eğlence Programları Prodüktörü Kahraman Afyonoğlu’nu da hayretler içinde bıraktı. 750 bin dolarlık ücret nedeniyle büyük şaşkınlık yaşadığını söyleyen Afyonoğlu şöyle konuştu: “TRT’nin Tarkan’ın yılbaşı gecesi için banttan okuyacağı 6 şarkıya 750 bin dolar verdiğini duyunca inanın çok şaşırdım. Yılbaşı gecesi TRT’de Tarkan şarkı söylese ne olur, söylemese ne olur. TRT’nin özel kanallarla rekabet etmeyi düşündüğünü zannetmiyorum. Herkes Tarkan’ı izleyeceğim diye diğer özel kanalları izlemeyecek mi? Tüm reklamlar TRT’ye kalacak diye düşünüyorlarsa yanılıyorlar. Bizim zamanımızda Türkiye’nin en ünlü sanatçıları TRT yılbaşı programına para almadan prestij için çıkarlardı. Çünkü TRT’nin yayın ağı çok geniştir. Yeni sanatçılar kendilerini tanıtmak, eski sanatçılar da şöhretlerini sürdürmek için düşünmeden kabul ederlerdi.”

Eurovision’a 500 bin $

Öte yandan geçen yıl Eurovision Şarkı Yarışması finalleri için Kenan Doğulu’ya 440 bin dolar bütçe veren TRT’nin bu yıl Mor ve Ötesi için 500 bin dolarlık bütçe ayırdığı ileri sürüldü. n

“Yılbaşında hiç para almadım”

“Hİçbİr sanatçının nerede çıkacağıyla ve ne kadar para aldığıyla ilgilenmiyorum. Ama bana bugüne kadar televizyon programlarına çıkmam için para teklif edildiğini hatırlamıyorum. TRT’nin yılbaşı gecesi için bu kadar para verebileceğini de zannetmiyorum. Tarkan yılbaşı gecesi TRT ekranına kuş mu konduracak!” (Mustafa Sandal)

“Astronomik bir rakam”

“Ben yıllarca TRT’de programlar hazırladım. 1995 -2000 yılları arasında bir çok ünlüye en fazla 2 -3 milyar lira para verildiğini hatırlıyorum. Süperstar Ajda Pekkan’ın geçen yıl ATV’nin Discorium’da yapılan yılbaşı programında iyi para aldığını biliyorum ama bununla mukayese bile edilemez. Bu çok astronomik bir rakam. TRT’nin bu kadar para vermesine bir anlam veremiyorum.” Ayşe Ersayın (Yönetmen)
http://www9.gazetevatan.com/haberdetay.asp?Newsid=151696&Categoryid=8
Haber: Ateş ÇELİK

devilscream
14-12-07, 11:36
rakam bence de biraz uçuk ama bu kadarda eleştirmeye gerek yok
sonuçta aralarında anlaşmışlar ve iki tarafta durumdan gayet memnun
haber için teşekkürler

belfü
14-12-07, 12:00
mustafa sandal gene saçmalamış kuşmu konduracak ya nekadar ayıp insanlar neden konuşmasını öğrenemiyo güzel türkçemizi böyle kullanıyolar tarkan tazminat davası açsa herşeyini alır bu ne saygısızlıktır demekki tarkana o parayı layık gördüler bence tarkan çok daha fazlasını hakediyo helal olsun çalış seninde olur mustafa bey kıskanalar çatlasın kıskanalar çatlasın

gokhantevetoglu
14-12-07, 12:07
kıskananlar catlasın sımdıde bunun yankıları surer adam bır numara ıste kabul edın hehehehe:)))

Nzl
14-12-07, 12:27
saçma sapan yorumlar
tarkan türkiyenin tek starı üstelik yıllardır hiç bir proğrama çıkmıyor
yani bu parayı sonuna kadar hak ediyor.
herzamanki gibi söz konusu tarkan olunca ağzı olan konuşmaya başladı
mustafa sandala daha önce böyle bir teklifin gelmemesinede hiç şaşırmadım

szr67
14-12-07, 12:47
bu insanlar biraz bağzı şeyleri araştırırlarsa çok ii olucak 750bindolar para tarkan teknik production a gidiyor zaten öte yandan kostüm bir dekor bedelinin tarkan gibi bir stara pahalıya mal olacağı kesin tarkanın bu zaman a kadar kullandığı teknik production ları türkiye de hiç bir sanatçı kullanmıyor.biraz konuyu derin düşünürse bu tarkanı ve parayı eleştirenler iiolur elin amerikalıları madonna ve britney milyon dolarlar alıyoda bişey denmiyor.bizim dünya starımız çok para alıncamı batıyo ee işte burası türkiye ülke değerlerine sahip çıkmayan tek memleket..yazıklar olsun

Mega Fanat
14-12-07, 16:22
Herkes Tarkan’ı izleyeceğim diye diğer özel kanalları izlemeyecek mi?
Bu soru da sorulur mu hic?Tabii ki her kes TARKANi izliycek.Ben bile Bakudeyken evdekileri simdiden yilbasi TRT-yi izliycem diye haberdar ettim.TARKANi koyup ta diger kanallari mi izliycez?A...a!!!

MEGASTAR
14-12-07, 16:23
ya ben nasil konu acabilirim arkadaslar

Gorkie
14-12-07, 16:45
Çekemeyenlerin kulak vızıltısı sözleri.. Boş bu insanlar :)

karma_elcin
14-12-07, 17:23
Musti Sazanina Noluyo Gene Hemen Bişey Sölemiş Yuhh Yaa Adama Bak Işi Gücü Tarkan Oldu...

HURRICANE
14-12-07, 18:44
:)TRT bence tarihinde almadığı reklamları alacaktır!Şahsen ben yılbaşında trt yi 15 senedir izlemem.Bu sene cümbür cemaat TRT deyiz;)Bir kere kadro muhteşem TRT de! mustafa sandal yine ahmakça konuşmuş böyle devam ederse o kuşlar onu gagalıcak:)Magazincilerin kendini yemesi nasıl olur demesi çok normal yazdılar çizdiler TARKAN ı bitiremediler:)değeri katlandı yakında özel tv programlarında milyon dolarlarda alıcak hiç merak etmesinler:)Şimdi karalama kampanyası yürütenlerin hepsi şok ta böyle aptalca açıklamaları çok doğal buluyorum:)TARKAN ın bu yaptığı hareke mükemmel ötesi:Karalayın bakalım TRT tarihinin reytingine ulaşsın buda size kapak olsun der gibi bir hareket:)diğer kanalların hepsi yerlerde sürünecek yılbaşı gecesi TRT İn diğerleri Out;)mustafa 10 milyar alsın serdar 20 alsın ve getırdıklerı reytıngı gorsunler o zaman anlarlar neden o denli büyük para TARKAN a verilmiş:)TARKAN-Sİbel Can-Sezen Aksu TRT de iddia ediyorum ülkenin %90 ı bu kanalda olucak:)TRT kaç milyon dolarlık reklam alır tahmin bile edemiyorum!

Diğer kanalların yürekleri varsa yılbaşı reytinglerını haber bültenlerinde açıklarlar!:)

szr67
14-12-07, 19:28
bu 25ekim akşamı nerede çekim yapılacak bilgisi olan söyleyebilirmi.stüdyo yani..

Pamela_beyazgul
14-12-07, 19:47
haber icin tesekkur ederim

Ganador
14-12-07, 20:48
Tarkan keske programi biraz daha uzun tutsaydi,mesala eski sarkilarinida soyleseydi ve TSM de soyleseydi daha guzel olurdu bence...10 sarki insallah playback olmaz

eskalen
14-12-07, 21:37
750 bin dolar biraz uçuk gibi.....AmA Dikkat edin; Tarkan Sezen Aksu'dan bile daha yüksek para alıyor, Tarkan bence diğer faktörlerin yanında biraz da ulaşılamaz ve erişelemez olduğun için bu parayı ve şanı hakediyor......Tarkan birkez daha rakipsiz olduğunu kanıtladı!

Gorkie
14-12-07, 22:01
Bakın Uygar Ataş ne demiş; tüm prodüksiyon ücreti dahil.İnsanlar bunu bilerek es geçiyorlar farkındaysanız.Tüm masrafları çıkarıp Tarkan'a kalan para çokta büyük bir rakam olmamasına ve herşeye rağmen bu parayı,bence daha fazlasını hakediyor Tarkan.Çekemeyen insanlar anında ortada bitivermişler,millete ne kadar (halka) orta mal olmuş olduklarını gösterebilmek adına.:28:

Söylenmesi gereken şeyler şunlardır;

Evet ekrana kuş konduramayan DevAMlı ortada dolanan çocuklar sizin işiniz ne?Siz niye üretip daha farklı bir yere gelmeye çalışmıyorsunuzda zenginin parası sizin gibi züğürtlerin çenesini yoruyor. :18:

Solomon
15-12-07, 00:22
harbiden uçuk para ben ömür boyu,gece gündüz çalışsam o parayı alamam,bu da star farkı,

TRT iyice yelkenleri suya indirdi halkın vergilerine yazık sadece tarkan için değiil herkese gidiyor bu paralar

**MegaStarkan**
15-12-07, 00:37
Bence Tarkan iyi etmis. Simdi TRT'yi gerci izlemiyorum ama devlet kanali oldugu icin cok modern olmayan, aliskan oldugumuz deko vs. yaparlardi sanirim.
Bakalim Tarkanin sahnesi vs. nasil olucak.
Danscilarda olur belki. Tarkan band'da okuyacak derken cekim esnasinimi yoksa yayin canli olmuyacaginimi ima etti?
Eger cekimde de canli söylemiyorsa demek dans gibi projeler olabilir. Tarkani bi koreografie dansinda görmek isterim....

TarkanColl
15-12-07, 00:53
Tarkan bu yılbaşı TRT'de... 750 bin YTL'yi de aldı... İsterse kuş kondurur isterse şov yapar. :19:

Mustafa Sandal'ı da isteyen bir Tv kanalı olsa da oda biyerlere kuş kondursa keşke...:28:

DenizD
15-12-07, 01:20
Yahu, birileri fiyat belirliyor, Tarkan da uygun bulup kabul ediyor. Hani diğerlerine ne yapmak düşer, hepimizin malumu. Konuşacağına sen de böyle sarsılmaz bir yer edin kendine piyasada, sana da versinler bu paraları. Biletli konser veremeyecek hale geliyorlar ondan sonra da başarılı insanları kendi yanlarına çekmeye çalışıyorlar. Yok öyle!!!