PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan, Eurovision için korkak ve muhafazakâr

mavi
23-10-07, 03:34
Radyocu, yazar ve besteci Michael Kuyucu, bu yıl Eurovision'a gönderilecek sanatçıya dair tahminini açıkladı: TRT yıllardır Tarkan'ı düşünüyor ve bu sene tekrar nabız yoklayacaklar. Ancak Tarkan korkak davranıyor!..

Ünlü radyocu, yazar ve besteci Michael Kuyucu, pop müzik albümlerinin eski satış rakamlarına ulaşmamasını; 'çok basit şarkılar' yapılmasına bağladı. Geçen yıl 'Pop İnfiali' adlı bir kitap çıkaran Kuyucu, şöyle konuştu: "Serdar Ortaç'ın bütün şarkıları birbirinin kopyası olduğu için albümleri çok satmıyor. Mustafa Sandal için de bu konuda tereddütlerim var. Sandal, sanki farklı altyapılar denemek ister gibi ama şu ana kadar ortaya çok farklı bir şarkı da çıkarmış değil..." Aydın Üniversitesi'nde 'Popüler Kültür ve Medya' dersi veren Michael Kuyucu; bu yıl Eurovision Şarkı Yarışması'nda ülkemizi temsil edecek isme dair de şu yorumlarda bulundu:

ÖNCE ZERRİN'E TEKLİF GİTTİ

* Siz Eurovision seçim komitesinde de bulunmuştunuz. Sizce bu yıl kim nasıl bir şarkıyla gitmeli? Önceleri Hande Yener'in gideceği söylendi. Ancak daha sonra bu söylentilerin yapımcısı tarafından albümün promosyonu için kasıtlı olarak çıkartıldığı anlaşıldı. Seçim komitesindeyken orada gelişen her şeyi inceleme fırsatı bulmuştum. Bu yıl TRT değişik şeyler düşünüyor, ancak teklif usulünü bu yıl da sürdürecek. Zerrin Özer'e teklif gitti ancak durum basına sızınca geri çekildi.

* Bu yıl için kimi düşünüyorlar? Tarkan için bir kamuoyu baskısı var gibi... TRT, Tarkan'ı yıllardır düşünüyor. Sertab Erener'e teklif götürürken Tarkan ve Candan Erçetin'e de götürdüler. Ancak onlar kabul etmemişlerdi. Burcu Güneş'in geçmişte nabzını yokladıklarını biliyorum. Tarkan'ın bu sene yine nabzını yoklayacaklar.

* Sizce Tarkan teklifi kabul etmeli mi? Tarkan, Eurovision için çok muhafazakâr ve korkak davranıyor. Saklanıp, 'megastar'lığın gerektirdiği gizemle işini götürüyor. Aslında Eurovision, Tarkan için çok etkili olur. Çünkü onun da yurtdışı konusunda bir hırsı var. Kanımca İsmail YK da bu konuda iyi bir isimdir. İsmail YK'nın çok fazla oy alacağına eminim. Ancak entelektüel kesim tepki göstereceği için TRT onu düşünmez.

http://www.sabah.com.tr/gny/haber,A5A8E25246E945B898E1F994AA27697F.html

szr67
23-10-07, 11:38
madem bu kadar çok isteniyor tarkan yanlız şunu da söylemeden geçmek istemiyorum.tarkanı yok etme politikasıda olabilir arkadaşlar nedn diyeceksiniz hep oraya katılanlar sonuç ne olursa olsun kayboluyolar.bunu da çok dikkat edilmeli diye düşünüyorum.bu kadar tarkan baskısı varken eurovision gitmesi iiçin tarkan veya manager i açıklama yapması lazım bu konuda..

HakanÇelik
23-10-07, 11:45
Amatör yarışmalarda, amatörler olur. Eurovision Tarkan'ın katılacağı
en son yarışma bile olamaz...

celentano62
23-10-07, 12:17
neden oraya katilsin? orasi sanatcilarin yarisdigi bir alan degilki!!! öyle olsa nice yabanci sanatcilarda var ama orada hep yeni yüzler görüyoruz

karma_elcin
23-10-07, 12:28
walla şu muhabbetten bıkıp usanmadılar suyu çıktı hala bu yarışmayla uğraşıyorlar.Dünyada cok daha önemli yarışmalar var; Grammy gibi mesela. Tarkan'ı biz bu gibi platformlarda gormek istiyoruz. Tutturmuşlar bi Eurovision diye gidiyolar senelerdir İsmail YK gitsin en iyi tercih bu olur.:)

szr67
23-10-07, 12:31
çok tehlikeli bir strateji tarkanı yem etmek istiyolar bu yarışmaya tarkan bu oyunlara gelmez zaten kendisi tanınmayan bir yarışma olduğunu söylemişti.lüzumsuz ama bi okadar da tehlikeli bir konu

eskalen
23-10-07, 12:33
Tarkan şimdi Eurovision'a gitmeyi düşünüyorum derse bunca tarkan fan'ı şöyle bir tabir kullanacak: "Helal Tarkan, Eurovision sana yakışır!" Yani biraz ölçüp biçip tartıp konuşalım.......Biraz daha adil olalım gerçekleri görelim!

**MegaStarkan**
23-10-07, 17:06
hep ayni konular. fark etmez ona kalmis gitmesi gitmemesi. giderse kazanir.
Ismail YK kötü secim olur. güclü sesler lazim.
Yeni'lerden Murat Boz uygun. Eskilerden Isin Karaca, Burcu Günes,....

devilscream
23-10-07, 17:16
Tarkan kesinlikle katılmamalı eurovision'a.
çok saçma bir yarışma zaten.
katılabilecek kişiler;kendisini kanıtlamış ama çokta başarılı denilemeyecek kişiler

eskalen
23-10-07, 17:24
Tarkan'ın kendi seçimi, bize soracak değil yani Eurovision'a katılmak için!.....Katılması zor gibi hep dile getiriyor zaten de....Ama her sene TRT Eurovision için hep Tarkan'ın ismini gündeme getiriyor.....Ama Türk halkı da şöyle düşünüyor olabilir; Tarkan Türkiye'nin büyük starı ve sanatçısı niye kendini Türkiye'den soyutluyor yani,Kenan Doğulu nasıl katıldı o niye olmasın diyebilirler de! Bide şu yön de var Eurovision'un siyasi boyut kazanması da soğukluğa yol açıyor sanatçılar için!

Yakisikli89
23-10-07, 20:44
kazanirsa eline ne avantaj getirecek türkiyeyi tanitmak haric?
türkiyenin ismi zaaten orada tanitilyior nede olsa türkiyemizin ismi geciyor
bu aslinda yeter

ama bu tarkan icin ne getirir anlamiyorum
zaaten avrupada dünyada meshur olan birisi
ne gerek var?

alper...
23-10-07, 21:24
arkadaşlar ben bi eurovision sitesinde adminim..bu yüzden bu konu hakkında yeterli bilgiye sahibim.evt tarkan çok ünlü bunu hepimiz biliyoruz ama eurovisionun bazı olumlu yönleri var bunu da gözardı etmemek lazım.evet yarışma amatörler yarışması diye geçiyordu bi zamanlar ama artık öyle değil..son yıllarda bir çok ünlü isim katıldı.örnek olarak:tatu,las ketchup,kate ryan anna vissi..bu sanatçılar özellikle avrupada çok tanınıyorlar..eurovisionda 1. olmak için birçok faktör biraraya gelmeli tabiki..eğer tarkan katılır ve birinci olursa bu o şarkının avrupanın tüm ülkelerinde piyasaya çıkması ve listelere girmesi demektir..sertab erener bu başarıyı fazlasıyla yaşadı ve bunun sayesinde bir ingilizce albüm yapma şansı elde etti.
http://top40-charts.com/song.php?sid=7180&sort=chartid&string=sertab
buradan şarkının liste sıralarına bakabilrisnz..tarkan malesef ingilizce şarkılarını bu ülkelerin çoğunda satışa sunamadı..ayrıca ingiltere kapılarını da açıyor eurovision..ayrıca eurovisiona hazırlık döneminde tüm eurovision sitelerinde tarkanın haberleri olacak..(avrupada bu sitelerin sayısı 100 ü aşıyor.42 si resmidir.) bu da promosyon ve tarkanın isminin daha çok anılması demektir...ama eurovision sistemi değişiyor.2 yarıfinal sistemi var.herşey biraz daha riskli.özellikle türkiye açısından çünkü gurbetçilerimizde tam destek alma ihtimalimiz azaldı..ben tarkanın eurovisiona katılması konusunda kesin bir görüş belirtmek istemiyorum.ama eurovision aşağılanmasını da istemiyorum..öünkü 2 yıl içinde bu yarışma earthvision olacak ve giderek önemli hale gelecek..
umarım biraz bilgilendirebilmişimdir..

eskalen
23-10-07, 22:15
Eurovision'a katılmış kişiler fazla başarı yakalayamamış kişiler olarak değerlendirilmesi çok ama çok yanlış.......Sertab Erener, Kenan Doğulu bunlar başarısız mı olmuş oluyor! yapmayın arkadaşlar şu Eurovision konusunda ölçüp biçip konuşun lütfen ama! Eurovision'a katılan sanatçılarıda iyice boş yere eleştiriyorsunuz başarısızlar diye, lütfen adil ve objektif olun!

sinemtevetoglu
23-10-07, 22:46
ben kesinlikle ağız kapamak için gitmesini istiyorum...o en doğru kararı verecektir her zaman olduğu gibi ama ben artık 'korkuyor, şöhretinin zedeleneceğini düşünüyor' gibi yorumlardan çok sıkıldım...kendi dediklerine kendileri inanıyorlar mı acaba? bu gün katılsa adım gibi eminim 1. geleceğinden...kaldı ki olmasa ne olur sevgimiz mi azalacak! katıl hatta bi de kazanda yer yerinden oynasın canımmm...

airjunior17
24-10-07, 02:12
İlk 3e rahatlıkla girer bence ama katılacağını sanmıyorum.Doğru kararı verecektir Tarkan.Ayrıca katılsada katılmasada farketmez onu herzaman seveceğiz

Tar-Khan
24-10-07, 02:21
Amatör yarışmalarda, amatörler olur. Eurovision Tarkan'ın katılacağı
en son yarışma bile olamaz...

aynen katiliyorum...
sanki world award yarismasi...
amerikada bile bilinmiyor eurovision tarkanin dedigi gibi

ösgee
24-10-07, 11:40
TRT bu konuda hiç bi zmn ciddi olmadı sAdece hep istemekle kaldıı arkadaşlar bi kere TRT nin geneL müdürü bile yok sıradan bi insanı aratıptaa aa hadi sen katıl derlerse katılmass tabii...!!Eurovisionada katılır katıLmass kendi kararı ama eurovisionu kötülemenis doru deil bnce eer katılırsa basitt bişeye katılıyormuş gbi olcak...!ismail yk katılsın denecekk kadar küçük bi yarışma deil o tarkan katılırsaa eer...!!

szr67
24-10-07, 15:13
TRT yıllardır Tarkan'ı düşünüyor ve bu sene tekrar nabız yoklayacaklar. Ancak Tarkan korkak davranıyor!.. İşte müthiş iddia!

Radyocu, yazar ve besteci Michael Kuyucu, bu yıl Eurovision'a gönderilecek sanatçıya dair tahminini açıkladı: TRT yıllardır Tarkan'ı düşünüyor ve bu sene tekrar nabız yoklayacaklar. Ancak Tarkan korkak davranıyor!..

Günaydın'dan Mehmet Çalışkan'a konuşan ünlü radyocu, yazar ve besteci Michael Kuyucu, pop müzik albümlerinin eski satış rakamlarına ulaşmamasını; 'çok basit şarkılar' yapılmasına bağladı. Geçen yıl 'Pop İnfiali' adlı bir kitap çıkaran Kuyucu, şöyle konuştu: "Serdar Ortaç'ın bütün şarkıları birbirinin kopyası olduğu için albümleri çok satmıyor. Mustafa Sandal için de bu konuda tereddütlerim var. Sandal, sanki farklı altyapılar denemek ister gibi ama şu ana kadar ortaya çok farklı bir şarkı da çıkarmış değil..." Aydın Üniversitesi'nde 'Popüler Kültür ve Medya' dersi veren Michael Kuyucu; bu yıl Eurovision Şarkı Yarışması'nda ülkemizi temsil edecek isme dair de şu yorumlarda bulundu:

ÖNCE ZERRİN'E TEKLİF GİTTİ

* Siz Eurovision seçim komitesinde de bulunmuştunuz. Sizce bu yıl kim nasıl bir şarkıyla gitmeli?

Önceleri Hande Yener'in gideceği söylendi. Ancak daha sonra bu söylentilerin yapımcısı tarafından albümün promosyonu için kasıtlı olarak çıkartıldığı anlaşıldı. Seçim komitesindeyken orada gelişen her şeyi inceleme fırsatı bulmuştum. Bu yıl TRT değişik şeyler düşünüyor, ancak teklif usulünü bu yılda sürdürecek. Zerrin Özer'e teklif gitti ancak durum basına sızınca geri çekildi.

* Bu yıl için kimi düşünüyorlar? Tarkan için bir kamuoyu baskısı var gibi...

TRT, Tarkan'ı yıllardır düşünüyor. Sertab Erener'e teklif götürürken Tarkan ve Candan Erçetin'e de götürdüler. Ancak onlar kabul etmemişlerdi. Burcu Güneş'in geçmişte nabzını yokladıklarını biliyorum. Tarkan'ın bu sene yine nabzını yoklayacaklar.

* Sizce Tarkan teklifi kabul etmeli mi?

Tarkan, Eurovision için çok muhafazakâr ve korkak davranıyor. Saklanıp, 'megastar'lığın gerektirdiği gizemle işini götürüyor. Aslında Eurovision, Tarkan için çok etkili olur. Çünkü onun da yurtdışı konusunda bir hırsı var. Kanımca İsmail YK da bu konuda iyi bir isimdir. İsmail YK'nın çok fazla oy alacağına eminim. Ancak entelektüel kesim tepki göstereceği için TRT onu düşünmez.

H2

kaynak:habertürk

DARKLORD
24-10-07, 21:18
kazanirsa eline ne avantaj getirecek türkiyeyi tanitmak haric?
türkiyenin ismi zaaten orada tanitilyior nede olsa türkiyemizin ismi geciyor
bu aslinda yeter

ama bu tarkan icin ne getirir anlamiyorum
zaaten avrupada dünyada meshur olan birisi
ne gerek var?

türkiyeyi zaten tanıtıyor. dünya tarkanın bir türk olduğunu biliyor.
:20:

kazanırsa kazandı olacak ve iki gün sonra unutulacak
biz zaten biliyorduk diyecekler ama ya aksi olursa
bu adamı yerden yere vururlar hani çekemeyenler varya
o yüzden diyorum

kazanacağının garantisi yok
haksızsam söyleyin arkadaşlar...

M-Yildiz
24-10-07, 21:34
Eurovision'a girip kimin gözüne girecek, veya kimi tatmin edecek. Ben Tarkan hayrani olarak kendisini öyle gereksiz, bos yarismalara ve talk-showlara katilmasini katiyyen istemiyorum.
Katilsin diyen arkadaslara soruyorum, Tarkanin oraya katilmasindaki amac ney? Neye ulasacak tarkan oraya katilirsa:S

bzesma
25-10-07, 17:52
ya tarkan kesınlıkle katılmasın zaten tarkanın tarzı deyıl ole yer amma cok buyutuyolar bu olayı ama yeter genede tarkan bılır katılıp katılmıcanı ama kesınlıkle katılmaz bundan cok emınım

ozgee
27-10-07, 00:28
bu yarısmanın ilerdeki halini bilemem ama bu haliyle adını yurt dısında duyurmaktan baska hicbir ise yaramıyor tarkanında buna ihtiyacı olmadıgına göre katılması cok anlamsız onun yerine dısarıya acılmak isteyenlere bu sans verilsin ama bu ismail yk olmasın mümkünse bencede murat boz ısın karaca iyi fikir eurovisionun onlara artısı olabilir ama tarkana olamaz...