PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İşte Tarkan'ın yeni bombası

scorpioness
24-09-07, 03:30
İngilizce albümü "Come Closer"dan sonra sessizliğe gömülen Tarkan, üzerinde uzun zamandır çalıştığı albümünü bayramda çıkarıyor. Sözü ve müziği Sezen Aksu imzalı Biraz Nezaket albümün çıkış şarkısı olacak.

Tarkan söylüyor: Biraz nezaket

30’lu yaşların şarkısı

Tarkan’ın geçtiğimiz yaz çıkması beklenen albümü nihayet bayramda çıkıyor. İki hafta önce sevgilisi Bilge Öztürk’le Londra’ya gitmeden önce havaalanında gazetecilerin sorusu üzerine, "Çok yakında yeni albümüm çıkacak. Çok güzel, beklemeye değecek" diyen ünlü şarkıcının, bayramda çıkacak albümünün çıkış şarkısı ise Sezen Aksu imzalı. Aksu, "Biraz Nezaket" adlı şarkısında 30’lu yaşlarını sürenlere sesleniyor.
İŞTE O ŞARKI

Orta yaşlar yakın artık

Belirdi tek tük beyazlar

Ne çok zaman harcamışım meğer

Şimdi ne koparırsam kár

Dünya işleri beklesin

Dinlensin biraz telaşlar

Kaçırmadan trenleri

Küsüp bizi terk etmeden aşklar...

Fazlasında gözüm yok hiç

Dünya malı en nihayet

Ne ağır kayıplar verdik lakin

Kopmadı ya kıyamet

BİRAZ NEZAKET

Orta yaşlar yakın artık / Belirdi tek tük beyazlar

Ne çok zaman harcamışım meğer / Şimdi ne koparırsam kar

Dünya işleri beklesin / Dinlensin biraz telaşlar

Kaçırmadan trenleri / Küsüp bizi terketmeden aşklar...

Fazlasında gözüm yok hiç / Dünya malı en nihayet

Ne ağır kayıplar verdik lakin / Kopmadı ya kıyamet

Mülkiyetsizim sevgilim / Yüksüzüm, hükümsüzüm

Küçük şeyler sevindirir beni / Mesela biraz nezaket...

Düşe kalka bu yollardan / Bizde geçtik hamdolsun / Bundan böyle esas işim yaşamaktır hamdolsun

Dost gördük düşman gördük alıştık haliyle / Direndik istikbal hayaliyle

Hayat biraz da tesadüf / Bu yüzden insan daha çok sevişmeli yariyle.

Kaynak : Kelebek Hürriyet
Onur Baştürk
http://kelebek.hurriyet.com.tr/yazarlar/7345008.asp?yazarid=149&gid=182&sz=25209

Edit by **MegaStarkan**: For the translation click here (http://www.tarkancoll.com/forum/showthread.php?t=5360)

**MegaStarkan**
24-09-07, 03:35
slov sarkiya benziyor. nasil ama 30'lu yaslar? anlamadim....yada anlamak istemiyorum....
tskler ness;)

dilaraer
24-09-07, 03:48
evet biraz agir sarkiya benziyo ama hic belli olmaz-ne de olsa sezen aksu bu:)
yaptin yine yapacagini ness...tskler:20:

fantin
24-09-07, 04:31
30lu yaşlar :) sözleri güzel inşallah bu bayram çıkar.Meraktan ölmek üzereyim artık.Teşekkürler ness im bombayı patlattın yine:1: :1: :1:

şekerim
24-09-07, 04:51
hadi yahırlısı artık çıksa yaff :(:(:(
teşekkürler paylaşım için

MEGASTAR
24-09-07, 05:18
SOzleri idare eder ama ritim mi merak ettim insallah iyiy olur

HURRICANE
24-09-07, 10:50
Hım sözler hoş eminimki bestede süperdır..Yorumlayan TARKAN olduktan sonra altın değerinde olur o şarkı;)bu bayramdaysa albümün'ün çıkış tarihi muhteşem bir sürpriz, umarım ertelenmez çok sevindim çok:)
Haber için teşekkürler...

HakanÇelik
24-09-07, 10:53
Bu şarkı muhtemelen albümde yer alacak ;ama çıkış şarkısı
olabileceğinden şüpheliyim. Çok güzel sözler yazmış Sezen aksu.
Fakat Tarkan'ın çıkış şarkıları dikkate alındığında, insanın
inanası gelmiyor. Korkarım ki Tarkan adına yanlış çıkış olur.

szr67
24-09-07, 12:03
ritim i çok ii tamin ediyorum yaa emel müftüoğlunun Eglenilcek Kızlar Evlenilecek Kızlar şarkısının soundu ya da sezern aksunun seslendirdiği yine yeniden sev soundu neden diyeceksiniz sezen aksu verdiği bestenin üstüne müziğide karışıyo..kesin sounlar bu şarkının karışımı

bzesma
24-09-07, 12:12
evet bende cok merak edıyom artık cıksa super olur

leyla
24-09-07, 12:30
sabirsizlikla tarkanin yeni albumunu bekliyorum,eminim super olacagindan

scorpioness
24-09-07, 14:10
Belki slow soundda görünse de gerçekte daha hareketli şekilde sunulabilir şimdi pek o kadar harika gelmedi sanırım bizlere ama Sezen Aksunun sözleri böyledir okurken anlaşılmaz yorum önemli çıkış parçası buymuş ama bakarsınız yayınlandı diye Tarkan vazgeçip başka şarkıya yönelebilir mi acaba? :)

tarkan_aski
24-09-07, 14:55
albumun adi da mi biraz nezaket?

alper...
24-09-07, 15:09
sözler süper gerçekten ama bunun çıkış şarkısı olmadığına adım gbi eminim..

Gorkie
24-09-07, 16:17
Bence çıkış parçasıdır,hareketlidir ama çıkış tarihi halen belli değildir.Onur Baştürk'ün yazdığı haberler genelde doğrudur ama Ozan abimizin dediğine göre halen çıkış tarihi,albümün ismi,parça sayısı belli değilmiş..

love_speak
24-09-07, 16:37
bence de slowa benziyor.ama hiç belli olmaz

sally
24-09-07, 16:49
Insallah Albüm Bayramda cikar.Kendi Sarkisiyla cikis yapsa iyi olurdu.Haber icin tskler

eskalen
24-09-07, 17:00
ucankus.com' da da bu haberi görmüştüm....Gerçekten hayret, Tarkan'ın albümünde ilk somut kayıt geldi şimdilik:) Hoş bir parçaya benziyor slow ağır şarkı gibi.....Ama ne kadar çıkış parçası olur bilinmez...Yani Tarkan hareketli bir şarkıyla çıkış yapar bence.....Bu şarkı sanki konu ve dış şekli itibariyla Sezen Aksu'nun yazdığı "Lale Devri" gibi bir parça galiba.......Bakılm hayırlısı......Ama Bayram deniliyorda hangi bayram?

Yakisikli89
24-09-07, 17:18
tarkanimizin dedigi gibi ..cikacak ama hangi bayramdan sonra...? iste o belli degil :) dimi tarkancigim ..

Tar-Khan
24-09-07, 17:23
Bu şarkı muhtemelen albümde yer alacak ;ama çıkış şarkısı
olabileceğinden şüpheliyim. Çok güzel sözler yazmış Sezen aksu.
Fakat Tarkan'ın çıkış şarkıları dikkate alındığında, insanın
inanası gelmiyor. Korkarım ki Tarkan adına yanlış çıkış olur.

kesinlikle katiliyorum..!

arjen22-tarkan
24-09-07, 18:29
bence iyi bi şarkı deil sözleri hoşuma gitmedi inşallah haber doğru deildir we çıkış şarkısı bu deildir bence tarkan karma daki çizgisini dewam ettirsin

haber için teşekkürler

TarkanColl
24-09-07, 19:05
İşte Tarkan'ın yeni bombası

http://www9.gazetevatan.com/newpics/news/240920070920107273374.jpgİngilizce albümü "Come Closer"dan sonra sessizliğe gömülen Tarkan, üzerinde uzun zamandır çalıştığı albümünü bayramda çıkarıyor

Sözü ve müziği Sezen Aksu imzalı "Biraz Nezaket", albümün çıkış şarkısı olacak.

30’lu yaşların şarkısı

Tarkan’ın geçtiğimiz yaz çıkması beklenen albümü nihayet bayramda çıkıyor. İki hafta önce sevgilisi Bilge Öztürk’le Londra’ya gitmeden önce havaalanında gazetecilerin sorusu üzerine, "Çok yakında yeni albümüm çıkacak. Çok güzel, beklemeye değecek" diyen ünlü şarkıcının, bayramda çıkacak albümünün çıkış şarkısı ise Sezen Aksu imzalı. Aksu, "Biraz Nezaket" adlı şarkısında 30’lu yaşlarını sürenlere sesleniyor.

İŞTE O ŞARKI

Orta yaşlar yakın artık

Belirdi tek tük beyazlar

Şimdi ne koparırsam kár

Dünya işleri beklesin

Dinlensin biraz telaşlar

Kaçırmadan trenleri

Fazlasında gözüm yok hiç

Dünya malı en nihayet

Kopmadı ya kıyamet
Vatan Gazetesi'nde de aynı haber var. Demekki tüm gazetelere mail atılmış...

devilscream
24-09-07, 19:22
ah ahh böyle müziksiz ve tarkansız da olmuyor ki:)
haber için teşekkürler

HakanÇelik
24-09-07, 19:25
"Dünya işleri dursun
Ne boş telaşmış meğer"...

Yukarıdaki sözler, Gülben Ergen'in "Yasa" şarkısına ait.
Sözü ve müziği Sezen Aksu'ya ait...

"Dünya işleri beklesin
Dinlensin biraz telaşlar"

Bu da Tarkan'ın yeni şarkısından sözler. Hemen hemen aynılar.
Ve bu şarkının da söz ve müziği Sezen'e ait...

pelinn
24-09-07, 20:17
bugün rayoyu dinliyordum şarkının sözleriyle ilgili yorum yaptılar tarkana uymaz dediler ona daha dinamik sözleri olan parçalar lazım tarkan 35 olunca agırmı takılmaya başladı
hakikaten bende eski tarkanı istiyorum eskiden nekadar hareketliydi insanın birlikte oldugu kişiler bile onu etkiler yeni kan lazım bence gerçegi söylemek gerekirse ben bilgeyle evlenmesini istemem çok mutlu olacagını sanmam dogru insan degil bence tarkanın akılı hala eskide

redjingle
24-09-07, 20:58
Durun arkadaşlar ya.Böyle dar görüşlü olmayın.Müzik belli kalıplara ve duygulara hapsedilemez.Tarkanın çapını daraltmayın.Öte yandan en nihayetinde bi tasavvuf albümü olmıcak heralde.Niye telaşlanıyosunuz ki.Ayrıca ben eski tarkanı değil yeni vew kendini daha da geliştirmiş.Yol almış farklı bir tarkan görmek istiyorum.Ama gene de eminim ki alıştığımız bildiğimiz tarkan melodileri ve tarkan ruhu da olacaktır albümde.Hatta belki de farklı bile olmayacaktır.Bu sözler size yeni albümün özeti gibi gelmesin.

alper...
24-09-07, 21:01
bu haber kanald ana haberde de yer aldı..albümün çıkış tarihi için yine bayram denildi..

mcggs
24-09-07, 21:55
çıksın artık bu albüm :)

arjen22-tarkan
24-09-07, 22:21
Bence Bu Şarkı Ona Yakışmaz Eet. Dedikleri Gibi Daha Dinamik Şarkılar Lazım Ayrıca da Hakan Abi nin Belirttiği Vatan Gazetesinin Haberine de açıklık getirmek istiyorum Abi Dikkat Edersen Herr gün Hürriyet İle Vatan'ın Haberleri Aynı Yani İkisi birlikte Çalışıyor İkisi de Doğan Holding Kurluşu Altında ... !

szr67
24-09-07, 22:42
KESİN 29 EKİMDE ÇIKACAK DAHA DİKKAT ÇEKMESİ İÇİN KESİN BAK GÖRÜRSÜNÜZ..TARKAN İSTANBUL BÜYÜKŞEHİRBELEDİYE BAŞKANIYLA GÖRÜŞMEYE GİTMİŞTİYA..29 EKİM KONSERİ İÇİN KESİN ÇIKIŞ TARİHİ 29 EKİM;GÖRÜŞMEYE GİDDİĞİNİN KANITI;

http://img513.imageshack.us/img513/7250/3003766aa6.jpg (http://imageshack.us)

YANINDA MALİ MÜŞAVİRİ VARDI ONU KESTİM:)

ŞARKI İÇİN DİYECEKLERİM ŞU BU HAREKETLİYE BENZİYO SÖZLERİ HİPOP VE R&B KARIŞIMI YAPARSANIZ HIZLIYA DA ÇIKIYO SLOW A DA AMA ALBÜM ÇIKIŞ TARİHİ %100 29 EKİM

Forum kuralları gereği büyük harfle yazmak yasaktır mesajınızı silmiyorum lütfen bundan sonra kuralı dikkate alın!

HakanÇelik
24-09-07, 22:46
KESİN 29 EKİMDE ÇIKACAK DAHA DİKKAT ÇEKMESİ İÇİN KESİN BAK GÖRÜRSÜNÜZ..TARKAN İSTANBUL BÜYÜKŞEHİRBELEDİYE BAŞKANIYLA GÖRÜŞMEYE GİTMİŞTİYA..29 EKİM KONSERİ İÇİN KESİN ÇIKIŞ TARİHİ 29 EKİM;GÖRÜŞMEYE GİDDİĞİNİN KANITI;

http://img513.imageshack.us/img513/7250/3003766aa6.jpg (http://imageshack.us)

YANINDA MALİ MÜŞAVİRİ VARDI ONU KESTİM:)

ŞARKI İÇİN DİYECEKLERİM ŞU BU HAREKETLİYE BENZİYO SÖZLERİ HİPOP VE R&B KARIŞIMI YAPARSANIZ HIZLIYA DA ÇIKIYO SLOW A DA AMA ALBÜM ÇIKIŞ TARİHİ %100 29 EKİM

İnşallah çıkar, biz de rahat bi nefes alırız. Beklemek ne sıkıcı şeymiş yeni anladım. Bundan sonra kimseyi Cafede 1 saat bekletmeyeceğim. :18: :18: :18:

eskalen
24-09-07, 23:01
Eve doğru 29 ekim cumhuriyet bayramı konserlerinde Tarkan çıkacaktı.....İstanbul Büyükşehir Belediyesiyle anlaşma yapmıştı Tarkan....Ben daha önce belirtmiştim de bunu albüm kapsamında......Şimdi hatırlaması tam kalıcı oldu;)

TarkanColl
24-09-07, 23:47
Yarın çıksa keşke. Sabrımız kalmadı. :10:

tufanzenger
25-09-07, 00:02
bu haber kanald ana haberde de yer aldı..albümün çıkış tarihi için yine bayram denildi..

benim duyduğuma göre o haberde:

"30'lu yaşlarla ilgili bu şarkı Tarkan'ın 35. yaşına girmeden 2 gün önce piyasada olacak"

denilmiş.. kelimesi kelimesine olmasa da..

yani 15 ekim!!!

berrin
25-09-07, 00:55
emınım guzel okunacagına ama..albumde olmalıydı bence cıkış parcası bıraz daha farklı olabılırdı..hıt olması lazım cok bekledık cunku..

kartales26
25-09-07, 01:14
Tarkan'ın internet sitesinde cebit fuarında ibeat ile birlikte kaset çıkacak diyor ve bu yazı yaklaşık 5-6 aydan beri var.Cebit fuarı ekim ayında olduğuna göre Tarkan yazın albümünün çıkmayacağını çok önceden biliyordu zaten...Fuar 2-7 ekim arasında ama albüm bu tarihe yetişmeyecek gibi

redjingle
25-09-07, 15:06
Bayramda çıkacaksa 1-2 hafta içinde posterlerinin dağıtılması lazım müzikmarketlere.

Yakisikli89
25-09-07, 17:57
yeni albüm resimleride cekilmesi lazim

klipl cekilmesi lazim ooooo

biz daha cok bekleriz

badboyserkan
25-09-07, 18:19
SEZEN İMZALI BİR ALBÜM.....

http://img413.imageshack.us/img413/4129/makethumbnailbn0.th.jpg (http://img413.imageshack.us/my.php?image=makethumbnailbn0.jpg)

TARKAN'DAN '35 YAŞ ŞARKISI'

TARKAN HAYRANLARI SANATÇININ YENİ ALBÜMÜNÜN ÇIKMASINI UZUN ZAMANDIR BEKLİYOR. ANCAK ALBÜM ÇIKMADAN BİR ŞARKI ŞİMDİDEN DİLLERE DÜŞTÜ.

Tarkan'ın geçtiğimiz yaz çıkması beklenen albümü nihayet bayramda çıkıyor. İki hafta önce sevgilisi Bilge Öztürk'le Londra'ya gitmeden önce havaalanında gazetecilerin sorusu üzerine, 'Çok yakında yeni albümüm çıkacak. Çok güzel, beklemeye değecek' diyen ünlü şarkıcının, bayramda çıkacak albümünün çıkış şarkısı ise Sezen Aksu imzalı. Aksu, 'Biraz Nezaket' adlı şarkısında 30'lu yaşlarını sürenlere sesleniyor.

Orta yaşlar yakın artık

Belirdi tek tük beyazlar

Şimdi ne koparırsam kár

Dünya işleri beklesin

Dinlensin biraz telaşlar

Kaçırmadan trenleri

Fazlasında gözüm yok hiç

Dünya malı en nihayet

Kopmadı ya kıyamet

kaynak : gecce.com

:9: :9: :20:

Gorkie
25-09-07, 20:27
20 Aralık mı ? 15 Ekim mi ? Öğreneceğiz ;)..

arjen22-tarkan
25-09-07, 20:38
Tarkan'ın geçtiğimiz yaz çıkması beklenen albümü nihayet bayramda çıkıyor.

İki hafta önce sevgilisi Bilge Öztürk'le Londra'ya gitmeden önce havaalanında gazetecilerin sorusu üzerine, "Çok yakında yeni albümüm çıkacak. Çok güzel, beklemeye değecek" diyen ünlü şarkıcının, bayramda çıkacak albümünün çıkış şarkısı ise Sezen Aksu imzalı. Aksu, "Biraz Nezaket" adlı şarkısında 30"lu yaşlarını sürenlere sesleniyor.

İŞTE O ŞARKI

Orta yaşlar yakın artık
Belirdi tek tük beyazlar
Şimdi ne koparırsam kár
Dünya işleri beklesin
Dinlensin biraz telaşlar
Kaçırmadan trenleri
Fazlasında gözüm yok hiç
Dünya malı en nihayet
Kopmadı ya kıyamet

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=285373

bi haber de buradan

Benjamin_McKENZİE
29-09-07, 17:37
Eyvah Tarkan Yaslaniyor Yavasca Dogru

matthew
29-09-07, 21:22
umarim bayramda cikmaz bence biraz daha bekllemeli we haziran sonu piyasaya surmeli albumunu kisin album mu yapilir ya ayrica sezen in sozleri hep alisildik sozler bence tarkan nazan a donmeli