PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan Çin'i sallıyor

Nzl
01-09-07, 11:45
http://img245.imageshack.us/img245/3892/hhxh7.png (http://imageshack.us)

Tarkan Çin'i sallıyor

Türk şarkıcı Tarkan'ın "Şımarık" adlı parçası, Çinlilerin gözdesi haline geldi. Çin'in hemen her yerindeki eğlence yerleri ve alışveriş merkezlerinin müzik bölümlerinde "Şımarık" parçasını dinlemek mümkün.

Lokantalardan elbise satan mağazalara kadar çok sayıdaki mekanda Şımarık çalıyor.

Pekin'deki Ma isimli taksici bir bayanın CD çalarında da aynı durum söz konusu.

Takside yabancı şarkıları dinlerken, bir anda Tarkan'ın Şımarık parçası çıkabiliyor insanın karşısına. "Bu parça kime ait?" sorusuna Çinli sürücü bayan, "Bilmiyorum. Ancak çok güzel olduğu için dinliyorum." karşılığını veriyor.

Ülkenin güneydoğusundaki tarihi ve turistik Suzhou kentinde de yine benzer bir durum söz konusu. Turistlerin ziyaret ettiği tarihi bir caddede elbise satan bir mağazadan da yine Şımarık sesi geliyor. Burada elbise satan Çinli bayan da yine aynı karşılığı veriyor: "Yabancı karışık müziklerin bulunduğu bir CD aldım. En çok ilgiyi bu parça (Şımarık) görüyor ve dikkat çekiyor. Ancak kime ve hangi ülkeye ait olduğunu bilmiyorum. Sadece çok güzel."

Son yıllarda Çin'de giderek popüler hale gelen Şımarık parçası yine güneydeki Guangzhou şehrinde bulunan ve müzik ve dans gösterilerinin yapıldığı lokantaların en popüler şarkısı. Çinliler, Şımarık'ı söyleyen sanatçıyı (Tarkan) yakından görmek ve konserini Çin'de izlemek istediklerini söylüyor.

CHA

http://www.sabah.com.tr/haber,35D8524ECB854AB78976BAC7E6EC938B.html

tufanzenger
01-09-07, 12:30
yeni mi akılları başlarına gelmiş :D:D:D

szr67
01-09-07, 12:30
ÇİN de bir konser düzenleyebilir düşünsenize konser e gelen kişi sayısı 3milyon :28: neden olmasın 2milyara ulaşmış bir nüfusu var harika bir konser olacağını umuyorum hittproduction düşünsün bunu :20:

gokhantevetoglu
01-09-07, 12:34
vay be daha yenımı kesfetmısler alalallalal

sarıpapatya
01-09-07, 12:54
zararın neresinden dönseler kardır:28: bencede hemen konser versin oralara gitsin :20: yaşasııınnnn tarkan her yerde çalsın negüzel haberler bunlar işte hep böyle haberler duymak istıyorum yolu hep açık olsun:20:

fantin
01-09-07, 13:09
Kime ait olduğunu bilmemeleri kötü işte hatırlarsanız çinli jimlastikçide şımarığı kullanmış kim olduğunu bilememişti :))

karma_elcin
01-09-07, 14:09
er ya da geç bütün insanlar Tarkan'ı keşfetmeye başlıolar.. Avrupa'da ve Güney Amerika'da Tarkan nasıl yavaş yavaş Şöhretini perçinlediyse uzak doguda da bunu gerçekleştiricek Tarkan'ın İlk hedefi Avrupa oldu ama uzak doguyla da ilgilenme zamanı geldi harekete geçer inşallah... cnmm yaa o en güzeline layık...:20: :20: :1: :1:

gence
01-09-07, 14:29
çin çok kalabalık bi yer tarkan oraya bi el at bence.:28: sadece orda satsa albümün milyonlara yaklaşır.bence iyi bi tanıtım yapılır ve ardından bi de büyük bi konser şöyle tüm dünya basınının olduğu.

scorpioness
01-09-07, 14:44
Aslında pek hoşuma gitmedi sadece şarkıyı bilmeleri kötü ne Tarkan'ı neden Türkiye'yi biliyorlar üstelikte hala Şımarık şarkısını beğeniyorlar bir kez daha ispatlanmış oldu ki promosyon tanıtım sıfır insanlar kendileri keşfetmese şarkıyı bilineceği yok hele Come Closerdan bahsetmek bile istemiyorum yazık oldu çok yazık... üzgünüm ki sevinemiyorum bu habere Sağol Nzl...

tufanzenger
01-09-07, 14:53
albümün çıktığı ülkeler ile çıkarılan singleların seçimi ve sayısına dikkat edersen come closer'ın dünya çapında şöhret yakalaması zaten çok çok zordu..

bence come closer hakkında yorum yapmak için yeni halini beklemen lazım..

neyse.. konu değişmesin ya.. :)

**MegaStarkan**
01-09-07, 15:00
simarik efsane sarki oldugu burdan belli oluyor. kac sene gecti yinede begeniliyor yeniden. cin'ler nerdeymis acaba tarkan cikdigi zmn?
hmm, belki daha teknoloji'lerini nasil gelisdiripte amerikayi gecmeyi hesap ediyorlardir :D

şekerim
01-09-07, 16:02
valla ben her konuda afyon'un en son haberi oluo diyodum ama çin'in daha bi geç haberi oluomuş:18:

karma_elcin
01-09-07, 16:11
Aslında pek hoşuma gitmedi sadece şarkıyı bilmeleri kötü ne Tarkan'ı neden Türkiye'yi biliyorlar üstelikte hala Şımarık şarkısını beğeniyorlar bir kez daha ispatlanmış oldu ki promosyon tanıtım sıfır insanlar kendileri keşfetmese şarkıyı bilineceği yok hele Come Closerdan bahsetmek bile istemiyorum yazık oldu çok yazık... üzgünüm ki sevinemiyorum bu habere Sağol Nzl...
evet haklısın da bizim türk bürokrasisi iyi olsaydı türkiye kendini daha iyi tanıtırdı dolaylı olarak Tarkan da kendini tanıtma şansı bulurdu..
çinlilere bi anket yapmışlardı türkler hakkında ne biliosunuz die.. adamların verdiği cewaplar içler acısıydı.. cinliler bizi arap kawimlerinin bir bölümü ve ingilizce konuşan esmer insanlar diye taniolarmış Tarkan'ı tanımalarını bekleyemezdim..ama japonya'da Tarkan ve Barış Manço dinlendiğini okumuştum. :16: :16:

ozgee
01-09-07, 16:21
sarkının kime ve nereye ait oldugunu bilmemeleri kötü olmus ama bundan sonra iyi bir tanıtımla gidip orda bir konser verirse cok cok iyi olur hem tarkan için hem türkiye için belki albüm satıslarındada artıs olur eger tarkan bunu basarırsa insanların tarkana bakış acıları degisebilir unutuldu diyenler içinde iyi bi cevap olabilir

HakanÇelik
01-09-07, 19:33
shikidimin efsane sarki oldugu burdan belli oluyor. kac sene gecti yinede begeniliyor yeniden. cin'ler nerdeymis acaba tarkan cikdigi zmn?
hmm, belki daha teknoloji'lerini nasil gelisdiripte amerikayi gecmeyi hesap ediyorlardir :D

Bahsedilen şarkı "şımarık", "şıkıdım" değil...

M3RTXx
01-09-07, 19:48
heyt bea çini bile fethetti megastarımız çekemeyenler utansın ..:20: :1:

devilscream
01-09-07, 19:53
biraz geç keşfetmişler şarkıyı ama olsun:)

szr67
01-09-07, 20:37
bide tarkanın koplayasını çıkarmasınlar sonra piyasaya sürerler :28: malum adamların işi orjinalini kopyalamak:28:

Yakisikli89
01-09-07, 20:41
herkeze günaydın :19:

arjen22-tarkan
01-09-07, 20:45
Heralde Türkiyeden Yola Çıktığında Arabayla Göndermişler At arabasıyla Geç Yetişmiştirr...Yanii Bunların bu Şarkıyı duymaması için ya kendikerini teknolojiye çok vermiş olmalarıdır ya da dış dünyaya kulaklarını kapamaladır .. Gerçi İkisi de aynı şey oluyo yaa :18: :18:

Haber İçin Teşekkürler ;)

**MegaStarkan**
02-09-07, 00:12
Bahsedilen şarkı "şımarık", "şıkıdım" değil...
yanlis okumusum ;) sagol
ayni yorumum ama gecerli ;)

cemo93
02-09-07, 17:27
tarkan karma albumu avrupada çiksaydi yine dunyayi sallardi.....

Samet
03-09-07, 00:25
cok arkada gidiyo o zaman cin
kim bilir daha kuzu kuzu dudu dudu bilmiyorlardir:P:P

sarıpapatya
03-09-07, 01:22
çok haklısın eminim bilmiyolardır ama demin bi haber okudum şarkı 1 numara olmuş ööle yazıyo haberde bide tarkanı çinde görmek istiyolarmış ee kim istemez bence gitsin bigüzel göstersin kendini işte budur desin sonra onlarda aşık olur bikere görmek yetıyo zaten:28:

kıs_gunesi
03-09-07, 04:24
:16:Tarkan ı herkezin tanıdığını düşünmüş tüm ama yanılmışım