PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İngilizce şarkı söylemek yalakalıktır

TarkanColl
24-08-07, 20:10
Mustafa Sandal, dünyaya açılmak için İngilizce albüm yapmayı yalakalık olarak değerlendirerek " Benim ana dilim Türkçe ve o yüzden İngilizce söyleyip kimseye yalakalık yapamam" dedi.

Mustafa Sandal, dünyaya açılmak için İngilizce albüm yapmayı yalakalık olarak değerlendirerek " Benim ana dilim Türkçe ve o yüzden İngilizce söyleyip kimseye yalakalıp yapamam.Afrikalı adamın biri çıkıp "Yeke Yeke" dedi ve tüm dünya onu söyledi. Demekki başarı için İngilizce söylemek gerekmiyormuş" dedi.
Tarkan ve Sertap Erener İngilizce söyledi
İngilizce albüm yapan Tarkan ve Sertap Erener başta olmak üzere İngilizce şarkı söyleyen şarkıcılar, kendilerini yalakalıkla suçlayan Sandal'a bakalım ne cevap verecek

Hürriyet Gazetesi'nin haberi. Bu sözün adresi belli.:16:

TarkanColl
24-08-07, 20:15
Musti’den İngilizce şarkı söyleyenlere müthiş itham. Mustafa Sandal, StarBOX’a gündem yaratacak açıklamalarda bulunarak, ‘Yurtdışına açılmak için İngilizce şarkı söylemek yalakalıktır. Ben bunu hiç yapmayacağım’ dedi.

İSYANKAR BİR NUMARA OLDU
Mustafa Sandal dünyaya açılmak için İngilizce albüm yapmayı yalakalık olarak değerlendirdi. Musti, ‘Ben bu yalakalığı anlamıyorum. Benim ana lisanım Türkçe ve o yüzden İngilizce şarkı söyleyip kimseye yalakalık yapmam. ‘İsyankar’ şarkım Türkçe olmasına rağmen birçok ülkede bir numara oldu. Afrikalı adamın biri çıktı ‘Yeke Yeke’ dedi tüm dünya onu söyledi. Demek ki, başarılı olmak için mutlaka İngilizce söylemek gerekmiyor. İşte bu yüzden İngilizce söylemek yalakalıktan başka bir şey değil’ dedi.

EUROVISION’A KATILMAM
Bu sözleri üzerine, Tarkan’ın İngilizce bir albüm yaptığını hatırlattığımız Mustafa Sandal, ‘Pardon, Tarkan İngilizce albüm mü yaptı, hiç duymadım da...’ cevabını verdi. Musti Eurovision’a İngilizce şarkı ile katılmasına da karşı çıkara, ‘Ben Eurovision’a kesinlikle katılmayı düşünmüyorum. Katılsam bile Türkçe şarkı şartı koyardım’ dedi. İngilizce albüm yapan Tarkan ve Sertab Erener başta olmak üzere İngilizce şarkı söyleyen şarkıcılar, kendilerini yalakalıkla suçlayan Musti’ye bakalım ne cevap verecek.

TARKAN İNGİLİZCE Mİ SÖYLEMİŞ?

-İngilizce bir albüm çıkartmayı düşünüyor musunuz?

Kesinlikle düşünmüyorum. ‘İsyankar’ Türkçe bir şarkı olmasına rağmen birçok ülkede bir numara oldu. Tamam dünyanın ana lisanı İngilizce ama niye yalakalık yapayım dünyaya?

-Tarkan ‘Come Closer’ adında İngilizce albüm yaptı ve şu an dünyada kendisini tanımayan yok.

Pardon piyasada benim bilmediğim İngilizce bir albüm mü vardı? Hiç bilmiyorum.

-Duymayan kalmamıştı. Siz nasıl duymadınız?

Patlamış olsaydı kesin duyardım. Kaldı ki duymak zorunda da değilim. Ha ben hiç mi İngilizce albüm çıkartmam belki sadece birileriyle bir parça düet yaparım o kadar. Yalakalık modunda değilim ben.

-Sürekli yalakalık diyorsunuz. İngilizce parça söylemek ya da albüm yapmak yalakalık mı sizce?

İngilizce albüm çıkartmak kesinlikle bence yalakalığa giriyor ve ben onu yalakalık olarak değerlendiriyorum.

Star Gazetesi:16:

**MegaStarkan**
24-08-07, 20:16
kendiside ayar benzer sarkisinin inglizce versionunu cikarirken ve "All my life" sarkini söylerken demek yalakalik yapmiski kendilerini basklarinla karisdiriyor. hem ne alaka inglizce söylemek ve yalakalik. bunun adi yalakalik degil iyi bir strajedir. sesin kötü musti biliyoruz, bari ticari anlamda iyi oldugunu düsünüyordum cünkü bunca sene o sesle nasil ünlüsün anlamis degilim. demekki arkanda iyi bir kadro var.
ha unutmusken tarkanin albümünümü duymamissin? senin icin kayip olmus. bari iyi ses dinleseydin. artislik yapiyor medya önünde. albümü ilk alanlardandir kesin.

mcggs
24-08-07, 20:45
Mustafa Sandal ingilizce şarkı söyleyen sanatçılara laf atıcağına kendisi kendii şarkılarını yazmayı öğrensin..adam gidiyor,albüm çıkartıyor ve altına kendi imzasını atıyor..şarkı 10 gün sonra çalıntı çıkıyor..
İndir,Aya Benzer ve Araba şarkılarının çalıntı olduğu ortaya çoktaaan çıktı bile

devilscream
24-08-07, 20:53
mustafa sandal,ingilizce söylemek yalakalık diyorsa,"Moonlight" parçası Türkçe mi
sanki...saçma bir laf olmuş yani.
haber için teşekkürler;)

arjen22-tarkan
24-08-07, 20:56
Kesinlikle Yazıklar Olsun daha 2-3 hafta Önce Aktüel Dergisindeki Röportajında Tarkan'ın İngilizce Albümünü Çok Beendini albümde en çok bounce şarkısını beendiğini ve tarkanın ingilizce albüm konusunda zamansız çıkmasaydı patlardı demişti albümü 100 bini bulmayınca sinirden ne dediğini bilmiyor yani artık cevap wermekten bıktım Şu Bir Gerçek ki Sertab Ve Tarkan Kendilerini Yeterince Kanıtlamış Kişiler Bu Adam Ruh Hastası galiba Bi Tarkan'ı beğendiğini söylüyor bi beğenmediğini söylüyorr ne dediğini bilmiyor ... Kesinlikle Albümü Tutmadığı İçin Böyle Yapıyor Ama Yazıklar Olsun Başka da bi şey demiyorum...

Haber İçin Teşekkürler!

Ayrıca Mustafa Sandal'ın İsyankar Şarkısının Müziği Çalıntı Çıkmıştıı :18: :18: Daha Ne Konuşuyor kii Alman Bi Müzisyenin Kendi Şarkısında Kullandığı Müzik Çıkmıştı :18: Gülüyorum Mustafa Sandala! :1: :36: :28:

tufanzenger
24-08-07, 20:59
ingilizce şarkı yapamıyorum demiyor da yalakalık diyor :D:D:D

Laviz laka muğun layıt, en şayninin may hart!!!:18:

**MegaStarkan**
24-08-07, 21:19
Laviz laka muğun layıt, en şayninin may hart!!!:18:
:18: :18: bende diyorum ne yazmis acaba:18: sesli okumak gerek :18:

Delikız
24-08-07, 21:22
Ağzı olan konuşuyor. En azından Tarkan senin gibi çalıpta altına kendi ismini yazdırmıyor. Ortaya çıktığında bile örtpas edildi. Ayrıca All My Life Moonlight şarkıları neydi peki. Bizim bilmediğimiz Türkçe kelimeler mi yoksa. Tarkan önce TÜRKÇE şarkılarını ezberletti yurtdışına. Almanya' da ki müzik marketlerde satılan tek Türkçe albüm Tarkan albümleri ayrıca Justin Timberlake ile aynı kefeye konuluyormuş. Bunu Almanya da yaşayan Tarkan hayranı bir arkadaşım söyledi. O yüzden Mustafa ne dese boş...

HakanÇelik
24-08-07, 21:22
İki sözü bir araya getireremeyen ve saçma sapan melodilerle
insanların kulaklarını aşındıran bir kişinin söyledikleri zerre kadar
umrumda olamaz. Tarkan'ın ingilizce albümünü eleştirecek en son kişi
bile olamaz bu zat. Titresin ve kendine dönsün. Albümü satmadıysa,
Tarkan'a saldırmasın. O berbat sesle ve o tekdüze şarkılarla tabii ki
albüm satmaz... Ayrıca ingilizce şarkı söylemek yalakalık olarak
değerlendiriliyorsa, yalakanın önde gideni kendisidir.

Nzl
24-08-07, 21:36
mustafa sen indirmeye devamet canım
kapasiten bu kadar farkındayız

Blg
24-08-07, 21:46
kendisinin geçmişte ne yaptığını unutuyor

Love is like a moonlight diye ezik bir şarkıyla piyasada dolaşmadı mı

Avrupada sadece almanlara ve gurbetçilere dinletebildiği İSYANKAR albümünde hiç ingilizce şarkı yok muydu ?

Zamanında "Türkçe" sevdasıyla I'M THE BOMBACI bir şarkı yapmadı mı?

Kimse o zımparalattığı sıfatına ve kereste zımparalarken çıkan sesine prim vermediği için oturduğu yerden sallıyor.

Come Closer'ı duymamış demek Vah yazık, vah zavallı, vah ezik. Kompleksin ne demek olduğunu en iyi açıklayan şey bu yeteneksiz

Çoban çok önemliymiş türk popu için, senin bir düğün salonunda bile çıkmamaman gerekirken hak etmediğin bu yerlere gelmene sebep olan koyunlar olduğu sürece önemlidir tabi...

EZİK

Aranjman yapıyormuş , evet Panjabi Mc'nin Mirza'sını, Bob Sincliar ın Rock This Party' sini wavelab da kesip aranjman yapıyorsun.

beste yapıyormuş : birbirinin aynısı olan şarkılarını geçtim, dilek budak gibi çıkış yapmaya çalışan bir şarkıcının şarkısını alıp okuyorsun o kadar acizsin, seni (kendimi editledim) dahil eden isyankar panjabi mc'nin, aşka yürek gerek sibel alaşın, bestesi de senin değil, araba'dan sonra bütün hitlerin ithal (pazara kadar,isyankar,aşka yürek gerek)

Prodüktörmüş : Çakma rus diskolarından getirdiğin lazer makinasıyla veridiğin sefil konserlerden, almanya diskolarında topladığın 1000-2000 kişiden, sahneye ... gibi çıkıp 6 ay kafanda taşidiğin o rezil şapkanın içinden Türk bayrağı çıkarmandan başka ne prodüksüyonunu gördük? Gören de stadyum konserleri veriyor zanneder

Sesin karga gibi, zaten kendine yetememenin asıl sebebi bu, tipsizsin, günlerini spor salonlarında geçiriyorsun ama, ne kadar cilalasan da kendini tipsizsin, cahilsin, isviçrede okudum şu kadar ingilizce biliyorum, bu kadar almanca biliyorum diye geçinen 80'li yılların kıro zihniyetinden öteye gidememişsin, bir ortama girdiğinde bağıra çağıra konuşarak dikkat çekmeye çalişan şöhreti hazmedememiş ve olduğu noktayı hak etmeyen birisin. Tarkan'ı çekemeyenler seni buralara çekti taşıdı, Tarkan olmasaydı sende olmayacaktın

karma_elcin
24-08-07, 21:49
ya PAN JABİNİN şarkısını alıp üstüne türkçe sözler söleyip sonra da altına söz müzik mustafa sandal yazıp da ortalarda ben hiperstarım diye gezmişti cok komikti :18: ingilizce sarkılar soledi herkes bilio bi de yalakalık diyo ben bu adamı senelerce çözemedim ne derdi var bu kadar kompleks yapma musti ayıp etme köstek olma insanlara laf sokma...diyodum bu adam cok suskun ne zaman acaba laf atıcak diye bekliodum yanılmadım polemik kavramını yaratan isimlerden biri dedesiyle reklam ceksin dedesini daha cok görmek istiorm ekranlarda:18: :18: suanki piyasada albüm 100 bin satıyo ooo bravo müthiş oluyo tarkanın neresi basarısz ingilizce bi albümle türkiyede 130 bin satıyo kimsenin türkiyede dogru düzgün inglizce bilmemesine rağmen satıyo kimin sattı albümü musti cıkarsa satmıycagını biliyo yalakalık diye işten böle sıyrılıyo.. bi şekilde kendini böle gösteriyo yazık üzücü :16: :13:

scorpioness
24-08-07, 21:53
Sen zaten yalak''alıksın'' kişi kendinden bilir işi.!. en fazla bu kadar seviyeli yazabiliyorum anladınız siz aslını

TarkanColl
24-08-07, 21:57
Sen zaten yalak''alıksın'' kişi kendinden bilir işi.!. en fazla bu kadar seviyeli yazabiliyorum anladınız siz aslını

Forum kuralları olmasa herkes içini bir dökecek bişey kalmıcak...:18:

denizmavisi
24-08-07, 22:03
Arkadaşlar hemen yargısız infaz yapmayın lütfen haberin kaynağı star gazetesi genelde hep yalan ve balon haber yapan bi gazete bana göre mustafa öyle konuşmamıştır çünkü kendisi de ingilizce şarkı söyledi gazetecilerin en çok sevdiği şey tarkan ile mustiyi birbirine düşürmek zaten eğer söylemişse de çok ayıp etmiş derim Tarkan her alanda zaten 1 numara

Hmm... Musti yine kafayi bulmus heralde.
Hit parcalarindan bahsederken, bu parcalarin %80i calinti parcalar oldugunu unutmus heralde. Kendisi "seven" diye bi album cikardi ve bi cok ingilizce sarki seslendirdi. Onun disinda almanyada cok populer olan Gulcan Karahanci'yla almanca-ingilizce-turkce karisik bi sarki soyledi. Alman tv'lerine cikti, top of the pops vs vs... Simdi ben sorarim: Yalakaligin alasi bu degildir de nedir ? Almanyada populer olan bi ismi kullandi prim yapmak icin, ask soylentileri cikti... Ustelik natalia'yla olan duetlerini bile karistirmiorum bu ise. Sarkilari yunanca yorumlamak ne ? Baris elcisimi bu? Bilmiorum ama giderek sacmaliolar.. eger satis rakkamlarina bakarsak eminimki Mustinin albumu Tarkaninkinle kiyaslanamiyacak kadar az ve kotudur. Ustelik Mustinin adini almanyada hatirlayan biri bile yoktur heralde.
Aklina basina toplasin, adam olsun biraz. Baskalarinin gozundeki copu gorur, ama kendi gozundeki mertegi gormez, yada gormek istemez. Seven albumu demekki o kadar az ve basarisizdi ustelik icine sinmemiski kendi albumunun varligini bile unutmus. Cok yazik, acidim simdi. Ah Musti, vah Musti. Ustelik onun arabasida var, gider mi gitmez mi ?!?...:20:

mavi
24-08-07, 22:14
:18: :18: musti çok güneşte kaldı galiba..araba albümünde bile daha çok vaktin var diye ing bi şarkısı vardı..bu ne çelişkidir böyle :16:

TarkanColl
24-08-07, 22:34
Bir kişi daha çıksa da Tarkan gibi sadece şarkılarıyla, konserleriyle, sesiyle, kalitesiyle gündeme gelse onada ...coll.com açıcam. :5:

-tarzan-
25-08-07, 01:09
muzisyenlik kimliği iyi olsada yorum kimliği sıradan birinin
yorumlarını önemsememek gerekir. değmez..

uzak
25-08-07, 01:39
mustafa işine bak dicem ama onuda yapamıyosun bari sus

szr67
25-08-07, 11:38
tarkanı bu ülkede kıskanana çok arkadaşlar başarısını kendilerine yediremiyolar.tarkan çok ama çok iyi bir ingilizce ye sahip amerikada dil okulundan ders aldığını biliyorsunuz sanırım.türkiyede o okula gidip ders alan nadir insanlardan biri;tarkanı da ahmet ertügün yazdırdı o okula süper ingilizce şarkı söylüyor.mustafa sandal düz bir ingilizceyle şarkı söylediğini unutmasın çünkü kağıtdan okuyo sözleri içinden gelen sözler değil onun sözleri:20: :28: :28:

omermountain
25-08-07, 14:12
ses desen yok dans desen yok karizma desen yok başaksından parça çalar etrafa saldırır ve tarkanın başarılarını görmezden gelir sen ne işe yararsın mustafa sandal seni sandalla okyanusa bırakmak lazım,

eLiF
25-08-07, 14:32
bu sözlerine bişeyler yazmak gerekirdi ama sen buna değmezsin mustafa sandal :16: :28:

sarıpapatya
25-08-07, 15:04
bi insan dün yaptığını bugün unuturmu!!! ayrıca o önce türkçe şarkı söylemeyi başarsın sonra yalakalık yapmaya başlar :28: :28: zaten anlamıyorum şarkı söyleyemeyen sahnesi kötü olan birini nası star diye gösterebiliyolar anlamış değilim yaa çok kasmasın patlar sonra kıskanıyolar işte :16:

RaSKaS
25-08-07, 16:07
Mustiyi satamayan son albümünün hırsı sarmış galiba.

Musti Panjabi nin mirza sı gibi birçok parçayı çalıp üstüne sözlerini yazıp piyasaya kendi eseri gibi sunmaktan çekinmeyen zavallı bir şarkıcıdır.Asıl yalakalık kendinin bile olmayan parçalarla piyasaya çıkmaktır.

Zamanında moonlight adlı şarkısını da yalakalık olsun diye çıkarmış anlaşılan.

Come closer ı ''çekemedim'' ''duymak istemedim'' ''kıskandım''diyemediği için duymadım diye geçiştirmiş.Kıskançlık böyle birşey olsa gerek.

bende tam ekşi sözlükte geziniyordum.bu konuyu görünce bi musti yazıyım ne gelecek dedim.ekşi sözlükte musti için yazılan bir kaç yorum ;

adamın konuşurken bile sesi çıkmadığı halde şarkı söylemeye çalışması ilginç bir durum. ilk albümünün güzel olmasinin nedeni şarkıların yarısının çalıntı olmasıydı. ikinci albümü de fena değildi ama daha sonra sapıttı, abuk subuk şarkılar yapmaya başladı (aramızda bir top var(?!). klasik gitar dersleri aldığı zamanlarda verdiği bi konserde seyirciye "arkasını dönerek" gitar çalmış ne kadar yetenekli olduğunu dosta düşmana göstermiştir! 11.06.2001

emel'in artik kapanmis olan melodi.net 'te yayinlanan roportajinda, sarkici olmasi icin gaz verdigini itiraf ettigi şarkıcı. diyalogta aynen asagidaki gibi olmu$:

emel : sen bu sarkilari kendin soylemelisin
musti : ya olur mu, sesim yok.
emel : yaparsin, acayip ruhun var. 31.07.2002

basliginda,tarkan in basliginda olandan daha fazla tarkan adi gecen sarkici.
tarkan olmasaydi sandal da olmazdi herhalde.

arjen22-tarkan
25-08-07, 16:18
Gereksizce Mustafayı Tartışmaya Gerek Yokk Ne Olduğunu Görüyoruz ... :18:

cristiano_16
25-08-07, 18:09
geçmişte yunanca şarkılar söyleyen bir kişi bunları diyorsa...

sally
26-08-07, 00:08
adamin saten karga gibi sesi var.Herzaman si gibi yine sacmalamis Iyiki De Isyankar diye sarkin varmis oda saaten calinti.Almanya da Saaten En cok Tarkan Taniniyor musti yani out Tarkan a Laf atacayina kendi sesine bi care bul.Sen eniyisi Müzigi birak Da sacma sapan Sarkilarina duymayalim

Pamela_beyazgul
26-08-07, 20:18
eee su mustafayi!!!!!!!!!!!!
artik hic dinlemem onu

Ganador
26-08-07, 21:46
mustafada ne ses var nede sahne basarisi,daha oncede tarkana cok satasti ama tarkan muhatap olmadi bu seferde olmayacaktir.Kaset satirlari herseyi soyluyor zaten

wengin
27-08-07, 19:12
Sertap erenerin yeni ingilizce albümünde Türküleri ingilizce olarak Demir Demirkan ile birlikte söyleyecek. Güzel bir yanıt olur mustiye :20:

ozgee
27-08-07, 19:37
ya kendiside söylememiş olsa neyse ya hem
müzik evrenseldir

fantin
28-08-07, 21:44
Daha öncede söyledim Tarkan olmadan musti koca bir sıfır. Bu da çıkardığı albüm ve reklamın tutmamasından belli. Tarkan olmayıncakıyaslamada yok mustide. O yüzden polemik yaratmıya çalışıyo. Üstelik monlıght al my lıfe diye ortalarda dolaşan yalaka kimdi acabaaa:13:

Tebrik edioruz, ingilizce sarki söleyen ünlüler kervanina Tan arkadasimizda katilmis :28:

pelinn
24-09-07, 20:10
mustafa sandal kimmiş ya konuşmaya bile degmez kendide ing şarkı söyledi ayrıca ing albümle başarılı olunacaksa yapılmalı mustafa sandalla o karizma o yakışılılık dünya starı oalcak kapaside yokda ondan böyle diyor en kral albümü yapsa yine birşey olmaz görsellik diye birşey var oda mustasa sandalda yok okadar sıradan bir tipki