PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yaz Albümler Tutmadı Tarkan Dağıtım İçin 1 Milyon dolar İstiyor

arjen22-tarkan
24-07-07, 21:45
Yaz albümleri beklenen satışı yapamadı. Neredeyse tüm albümlerin 100 binin altında satması yapımcıları çileden çıkardı. Prodüktörler artık, kendileriyle menajerlik sözleşmesi yapmak istemeyen şarkıcılarla çalışmayacak ..

Müzik sektörü bir süredir kriz halinde. Büyük umutlarla piyasaya sürülen yaz albümlerinin çoğu beklenen yankıyı uyandıramadı. Birbiri peşi sıra çıkan onlarca albümden sadece Sibel Can'ın 'Akşam Sefası' adlı çalışması ve Yurtseven Kardeşler'in 'Sen Hiç Aşık Oldun mu?' adlı albümü satışlarda 100 bin barajını aşmayı başardı. Bengü'nün 'Taktik' adlı çalışması ise beklentilerin çok üzerinde ilgi görerek yapımcıları şaşırttı.

STARLAR ŞAŞIRTTI
Aralarında Mustafa Sandal'ın 'Devamı Var', Hande Yener'in 'Nasıl Delirdim', Demet Akalın'ın 'Tatil' ve Özcan Deniz'in 'Hediye' adlı çalışmalarının da bulunduğu birçok albüm ise kendilerinden beklenen satış grafiğine ulaşamadı. Adı geçen albümlerin hiçbirinin 100 binlik satışa ulaşamaması yapımcıları çileden çıkardı.

MASRAFLAR AĞIR GELİYOR
Bu olumsuz gidişat üzerine harekete geçen yapımcılar, şarkıcılarla albüm anlaşması yapmadan önce onlardan menajerlik şartı istemeye başladı. Birçok yapımcı artık kendileriyle menajerlik sözleşmesi imzalamaya yanaşmayan şarkıcılarla albüm görüşmesi bile yapmıyor. Satılan albümlerin masraflarını karşılayamamasından dert yanan yapımcılar, ortalama 150 bin doları bulan albüm masraflarını şarkıcıların çıktıkları ekstreler yoluyla karşılamayı hedefliyor.

Tarkan dağıtım hakları için 1 milyon dolar istiyor!
Tarkan, önümüzdeki ay çıkaracağı albümünün dağıtımı için yapımcılar arasında bir açık artırma başlattı. Albümünün dağıtım hakları için 1 milyon dolar peşin para isteyen sanatçı, henüz bu rakamı verecek bir yapımcı bulamadı. Tarkan'ın albümünün haklarını satın alacak yapımcının bu parayı çıkarması için albümün en az 250 bin satması gerekiyor.

Kaynak: http://sabah.com.tr/2007/07/23/gny/haber,BCD72A9A19A242508119E652E18E5B85.html

devilscream
24-07-07, 22:24
mp3 varken insanlar albüm almak istemiyo.
doğal olarakta albüm satışları düşük oluyo.
tarkanın bu açığı kapatmak için 1 milyon dolar istemesi gayet normal.
haber için teşekkürler

ozgee
25-07-07, 15:28
basta cok ısrarlıydım albümü 1miltonu gecer diye ama artık bi hayal gibi geliyor inşallah gecer ama fazla ümidim kalmadı acıkcası e tarkanın bu acıgı bi şekilde kapatması gerek onun icin böyle bi para istemesi bencede normal

arjen22-tarkan
25-07-07, 16:45
basta cok ısrarlıydım albümü 1miltonu gecer diye ama artık bi hayal gibi geliyor inşallah gecer ama fazla ümidim kalmadı acıkcası e tarkanın bu acıgı bi şekilde kapatması gerek onun icin böyle bi para istemesi bencede normal

Aynen Bende Öle Düşünüyodum Maalesef Artık Benimde Umudum Kalmadı ... :19:

sarıpapatya
25-07-07, 18:07
evet sanırm gerçek bu 1 milyonu geçmesi biraz zor umarım geçer oda kendine göre haklı adam alışmış çok para kazanmaya neyapsın:21:

beyhan
25-07-07, 20:49
yani eskiden belki 1 milyon komik bi rakamdı ama artıkk bu rakama ulaşmak çok zorrr ...ama herşeye rağmen tarkanın güzel bi rakama ulaşıcağına inanıorum:8:

megastar_mert
26-07-07, 02:30
Müzik şirketinin bu parayı karşılaması iin 250.000 değil 1 milyon 300 Bin satması gerek bence TARKAN bu rakamı aşacak kesinlikle..Yeni albüm çok güzel olacak.