PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ünlü sesler, veliahtlarını seçiyor

RaSKaS
21-07-07, 20:04
Nilüfer’in “veliahtım Funda Arar” şeklindeki açıklama, müzik dünyası tarafından da isabetli bulundu. Diger sanatçılar da kendilerine veliaht arıyorlar.

Kim kimin veliahdı olacak?

Türk pop müziğinin sevilen ismi Nilüfer’in iki gün önce yaptığı “veliahtım Funda Arar” şeklindeki açıklama, müzik dünyası tarafından da isabetli bulundu. “Aile yapısı ve duruşu aynı ben. Kendisinin tarzını, tavrını ve sanatını çok beğeniyorum. Çok iyi şarkı söylüyor.” diyen Nilüfer’in sözleri, “Sanat dünyasındaki ünlülerin veliahtı kim?” sorusunu yeniden gündeme getirdi. Rahmetli Cem Karaca da ölümünden kısa bir süre önce Kıraç’ı tek vârisi olarak göstermişti. Bir süre önce ise Muazzez Abacı iki isim arasında kalmış ve Sibel Can ile Ebru Gündeş’i veliaht olarak açıklamıştı.
Sanatçıların bu açıklamalarının dışında, sanat camiası ve medyada genç şarkıcılar ile bir önceki kuşak arasında paralellikler kuruyor. Yeni çıkmış ve kendini ispatlamış genç şarkıcılar hakkında ‘şu sanatçının izinden gidiyor, sesi şuna çok benziyor’ şeklinde yorumlar yapılıyor. Müzik eleştirmeni Naim Dilmener’e göre, bu gayet doğal. Çünkü insanlar yaşlanıyor ve bir ömür popüler kalmaları söz konusu olamaz. Onun için benzerlerinin olmasını doğal karşılamak gerekiyor. Mesela, Müslüm Gürses’in veliahtı olarak pek çok kişi Hakan Taşıyan’ı gösteriyor. Bir ara “popstar” Bayhan da buna adaydı; ama bir albüm yapıp ortalıktan kayboldu. Dilmener’e göre en iyi veliahtlardan biri Hande Yener. Çünkü o günümüzün Ajda Pekkan’ı. Tarkan’ın yıllardır Erol Büyükburç’un veliahtı olduğu ise tartışmasız bir şekilde kabul edildi. Çünkü Tarkan da tıpkı Erol Büyükburç’un geçtiği aşamalardan geçiyordu Dilmener’e göre. Zerrin Özer gibi güçlü bir sesin yerini doldursa doldursa Burcu Güneş doldurabilir. Mazhar Fuat Özkan’ın 80’lerde yaptığı rock müzik tarzı çok eskidi ama ‘saund’larının birbirinin tersi olmasına rağmen piyasayı belirleyicilik ve geniş kitlelere yayılma bakımından Mor ve Ötesi, veliahtı olarak duruyor. Naim Dilmener’e göre Ferdi Tayfur’un veliahtı olsa olsa ya Emrah ya da Alişan olur. Moğallar’ın veliahtı olarak da RED grubu gösterilebilir.

kaynak; haber7 (http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=257475)

Erol Büyükburç un geçtiği aşamalarla Tarkan ın bugüne kadar geçtiği aşamalar arasında nasıl bir benzerlik var anlayamadım.Tek bir benzer noktaları var , o da ; kendi devirlerinin en iyileri olmaları.başka bir benzerlik bulamadım.Bu da veliaht olmaya yetermi bilmiyorum :21:

arjen22-tarkan
21-07-07, 20:08
:D:D Erol Büyükburç Mu ? Bence Tarkan Kimsenin Veliahtı Değil Çünkü Öyle Bi kişi yok türkiyede Tarkan'dan Daha Büyük Kimse Yok Türkiyedee! ... Tarkan'ın Veliahtı İse Bence Tartışmasız Murat Boz !!!!

Yakisikli89
21-07-07, 23:57
murat boz gibi olmasa icin on firin ekmek yemesi lazim canim

tarkan bu islere vokal yaparak baslamadi

velihat melihat YOK

ozgee
22-07-07, 00:00
tarkan gibisi varmı ki tarkan birinin veliahtı olsun:13: ama son yıllarda o kadar cok pop sanatcı cıkıyoki eminim bunlardan bircogu tarkanın veliahtı olmak icin can atıyorlardır ama hicbirininde bunu gercekten hakettiini sanmıyorum istedikleri kadar ugrassınlar olabileceklerinide düşünmüyorum
ayrıca evet ya erol büyükburc ile tarkan arasında baska ne gibi bi bezerlik olabilir bilmiyorum

denizmavisi
22-07-07, 00:11
Tarkan kimsenin veliahtı değil kimsede onun veliahtı olamaz çünkü Tarkan herşeyiyle herkesden farklı
SEN BAŞKASIN TARKAAAN:20:

omermountain
22-07-07, 00:14
ben katılmıyorum tarkan kimsenin veliahtı değil ondan önce onun gibi biri gelmedi

şekerim
22-07-07, 01:43
tarkan kimsenin veliahtı deil çünkü o tek onun gibi bir sanatçı ne gelmiş nede gelir

devilscream
22-07-07, 02:27
tarkan kimsenin veliahtı değil ve kimse tarkanın veliahtı olamaz.

Biehzard
22-07-07, 02:29
bencede murat boz hayatını verse genede tarkanın velıahtı olamazz.....

sally
22-07-07, 19:10
Tarkan Kimsenin Velihati deyil ve Kimse De Tarkanin Velihati olamaz.Cünkü Türkiye de Tarkan gibi bir Star asla olamaz ve Tarkan ilk ve Son

yeşim aldemir
22-07-07, 19:39
tarkan kimsenin yerini alacak bir insan değil ÇÜNKÜ GERÇEK SANATÇI GELİŞİYLE BOŞLUK DOLDURAN DEĞİL GİDİŞİYLE BOŞLUK YARATANDIR

ozgee
22-07-07, 20:51
GERÇEK SANATÇI GELİŞİYLE BOŞLUK DOLDURAN DEĞİL GİDİŞİYLE BOŞLUK YARATANDIR
bayıldım mükemmel bi söz tamda tarkana uygun

carmelo_81
23-07-07, 13:35
Tarkan Kimsenin Velihati Değil Asis Tarkanin Velihatini Aramak Lazim

uzak
23-07-07, 17:56
gelmiş geçmiş en iyi kişi ne veliaht olur nede kimse onun veliahtı olur