PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 15 Mayıs; Yine Antalya

scorpioness
06-05-07, 03:34
OTI Group, 1.5 milyon dolarlık festivalle Türkiye'yi tanıtacak

NEVİN DONAT

OTI Group, "Her şeyi devletten beklememek lazım" düsturuyla yola çıktı ve Türkiye'nin tanıtımını kendi yağıyla kavrularak yapma kararı aldı. OTI Group Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Bektaş, 1.5 milyon dolar bütçeyle 20 ülkeden 3 bin tur operatörünü 13-16 Mayıs'ta Antalya'da düzenleyecekleri 'Sun Partners Antalya Turizm Festivali'ne getireceklerini, özel sektör tarafından Türkiye'de ilk kez bu kadar büyük çapta bir tanıtım organizasyonu düzenlendiğini söyledi.
Türkiye'yi en iyi şekilde tanıtmak için her türlü düzenlemeyi yaptıklarını anlatan Bektaş amaçlarının Antalya'nın destinasyon olarak bilinirliğini artırmak ve Kale İçi'nin bu destinasyonda önemli bir eğlence merkezi olduğunu misafirlere kanıtlamak olduğunu söyledi.Bektaş, Rusya'da ve dünyanın bir çok ülkesinde çok sevilen Tarkan'ın konser vereceği organizasyonda bir Rus televizyonunun canlı çekim yapacağını bildirdi.

Her yıl bir bölgede
Bu organizasyonu her yıl Türkiye'nin farklı bölgelerinde yapmayı planladıklarının altını çizen Bektaş, Kapadokya ve Karadeniz'in bu bölgelerden biri olacağını belirtti.
Bu yıl Türkiye'ye 500-550 bin turist getirmeyi hedeflediklerini kaydeden Bektaş, "OTI Group geçen yıl toplam cirosunu 400 milyon dolara çıkarmayı başardı. OTI'nin Türkiye'ye getirdiği döviz miktarı ise 250 milyon dolara ulaştı" dedi.

OTİ, RUSYA'DA % 30 BÜYÜMEYİ HEDEFLEDİ

OTİ Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Bektaş, Türkiye'nin MITT 2007 Moskova Fuarı'nda güçlü bir çıkış yaptığını, Rus turist sayısında yüzde 20 artık beklendiğini söyledi. Bektaş "Rusya'da bölge uçuşlarına yöneliyoruz. Yüzde 30 büyümeyi planlıyoruz" dedi.
OTİ Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Bektaş, 27 Mart Salı sabahı yaptığı kahvaltılı basın toplantısında "Turizm Bakanlığımız dünyanın en büyük turizm fuarlarından olan MITT'e bu yıl iddialı hazırlandı. OTİ Grubu'na bağlı Odeon Tour'un standında ziyaretçi sayısı geçen yıla oranla yüzde 20 arttı. Bu yıl standımızı 6 bin dolayında acente yetkilisi ziyaret etti" dedi.
Rusya federasyonu ve BDT ülkelerinin Türkiye'nin turizminde Almanya'dan sonra ikinci büyük pazarı olduğunu vurgulayan Bektaş, bu pazarda Türk firmalarının güçlü olması gerektiğini söyledi. Bektaş, Rusya'da Türkiye'ye en çok turist getiren Türk firması olan OTİ Grubu'nun 206 yılı toplam cirosunun 400 milyon dolara çıktığını anımsattı. OTİ Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Bektaş, bu yıl Moskova'nın yanı sıra bölge uçuşlarını artıracaklarını, Türkiye'nin pazar payını yüzde 15'i bulmasını beklediklerini OTİ Grubu'nun da bölgede yüzde 30 büyümeyi hedeflediğini belirtti.
OTİ 3 BİN TURİZMCİYİ ANTALYA'YA GETİRİYOR
Bektaş, OTİ Grubu'nun uluslararası önemde bir organizasyon düzenlediğini 15-16 mayıs 2007 tarihlerinde Antalya'ya 21 ülkede bulunan acentelerin 3000 yetkilisini getireceğini açıkladı. "Oti Sun Partners Antalya Turizm Festivali adı altında gerçekleştirecekleri etkinliğin her yıl sürdürüleceğini gelecek yıl konuk turizm profesyoneli sayısını 8 bine çıkaracaklarını söyledi. Bektaş, bu yılki toplantıya 100 kadar otel temsilcisi ve 300'e yakın turizm acentesini de davet ettiklerini belirtti. Organizasyon çerçevesinde konukların bir hafta ağırlanacağını, Kaleiçi'nde Şaman Dans Grubu ve Tarkan konseri düzenleneceğini söyledi.

Haberi Kaynağı : MİLLİYET
Haber Yayın Tarihi : 28-03-2007

Simdiden ajandasi dolu Tarkan'in, insallah bu isler kafasini fazla mesgul etmez de albümü ertelemez yine :20: Haberin icin saol nessim, sicak sicak miss gibi ii geldi :18:

fantin
06-05-07, 04:09
Tanıtım için Tarkandan başkası yok zaten teşekkürler canım:20: :1:

matthew
06-05-07, 04:41
turkıyeyı tanıtaccagı ıcın sewındım yoksa o konsere cıkmasını ıstemem

MONZA
06-05-07, 13:37
paylaşımın için teşekkürler arkadaşım emeğine sağğlık:D

eastanbul
06-05-07, 14:24
Ness'im sende olmasan!:D Teşekkürler canım haber için ;)

devilscream
06-05-07, 14:44
türkiye yi en iyi tarkan tanıtıyo zaten.haber için teşekkürler

mavi
06-05-07, 15:11
tarkan şaka maka antalyalı oldu artık :1: teşekkürler canım haber için ajans ness coll daki gözümüz ..:10: :18:

**MegaStarkan**
06-05-07, 15:46
güzelmis acaba trdeki bi kanlada canli yayin yaparmi :P
tskler ness :)

gence
06-05-07, 17:41
eger canlı yayın yapılacagı dogruysa haberi olan kanalı ve tam zamanını yazsın da bari biz de tv ile yetinek

RaSKaS
08-05-07, 20:27
ülke tanıtımına katkısından dolayı ''OTİ'' ye teşekkür borçluyuz.özellikle bu tanıtımda Tarkan ile çalışacağı için :20: