PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan-Murat Boz kiyaslama!!

**MegaStarkan**
01-04-07, 16:45
http://www.aksam.com.tr/yazarfoto/ykaraahmet.gif
yigit.karaahmet@aksam.com.tr

İyi bir pop stara ihtiyacımız vardı; Murat Boz boşluğu dolduracak gibi göründü gözümüze ilk önce. Ama albümünün çıkış şarkısının klibi olmamış! O kıyafetlerde, danslarda, tarzda bir olmamışlık var

Bir türlü patlayamayan pop star adayımız Murat Boz’un geçen hafta AKŞAM Pazar’da bir röportajı vardı. Bu patlayamama durumu bilinçliymiş. Boz, röportajda diyor ki “İnsanların kanına yavaş yavaş giriyorum. Murat Boz’u bir anda verirseniz insanlara, Türk insanına has bir durum olan; ‘Ne oluyor?’, ‘Bu çocuk kim?’ sorularıyla olay başka bir yere gider. Bu yüzden biz de yavaş ve tane tane sunuyoruz insanlara. Bunun dozajı artacak ama şu an için durum böyle. Pop star olmak istiyorsan ilacı kana yavaş yavaş vermen lazım!”

İyi bir taktik!

Çıktığı günden bu yana gözüm Murat Boz’un üstünde. ‘Aşkı Bulamam Ben’ single’ındaki duruşunu, tavrını, havasını, tarzını çok beğeniyordum. Ajda’yla beraber şarkı söyledikleri konserde de vardım. O zaman dedim zaten “Tamam abi. Durum buysa aradığımız adam da budur!” Umutluydum yani son pop star adayımızdan.

En azından Tarkan’ın gereksiz yere işgal ettiği yeri ve taşıdığı o sıfatı gerçekten hak eden biri olduğunu düşünüyordum.

Sonra bir gün ekranlarda Murat Boz’un yeni albümü ‘Maximum’un aynı isimli ilk videosunu gördük. Yaldızlı bir paketle sunuldu önümüze.

Boz’u Ümit Ünal giydirmiş. Koreografiyle dans edebiliyor, şarkısının sound’u fena değil gibi, video ilk bakışta iyi görünüyor.

Ama bir rahatsız edicilik, bir olmamışlık var üzerinde.

Çünkü videonun ve şarkının her karesi bir şekilde MTV’de dönen çoğu şarkıyla bire bir aynı. Açın televizyonu, bir sürü isim aynen bu havalarda takılıyor. Bu tarz işlerin orijinalinin iyiliği bile tartışılırken, orijinalinin kötü bir kopyası hiç olmamış.

Yani “Bu çocuğu tarz yapalım. İnsanlar da böyle düşünsünler” diye akıllarına ne gelirse ekleyerek bir şeyler oluşturmuşlar. Videonun bir yerinde şapka, kürklü bir palto, alttan verilen dumanlarla falan alın size Snoop Dog. Omzuna fiske vurma hareketi ve videonun sonunda davul çalma Pharell’le Snopp Dog’un bir videosunda da yok muydu? O havacı tulum biraz fazla olmamış mı?

Bu işin en zor bölümünün dans ederken şarkı söyleyebilmek olduğu bilinen bir gerçek. Boz da bunu Türkiye’de ilk becerenlerden. Evet, hem söylüyor hem de dans ediyor. Ama videodaki baş dansçı kız şu yarışmadan çıkanlardan biri değil mi? Yani sonuçta yüzü eski, hakkında epey laf edilmiş bir yarışma kızı. Çok özel olmadığı gibi çok güzel de değil. Yerellikten kurtarmaya çalışırken işi, bu işin göbeğinde bir durum yapılıyor.

BU HAVALARI TAŞIYAMIYOR

Murat Boz’u ilk çıktığında sıkıcı ve tekdüze pop müzik havalarımıza farklı bir soluk getirdiği için sevdik. ‘Aşkı Bulamam Ben’in videosu da buram buram Robbie Williams’ın ‘Rock Dj’ine benziyordu ama yine de Murat Boz’un suratındaki şaşkınlık, sevimlilik, utangaçlık bu işe elektrik katıyordu. Hatta yarı striptizde atletini çıkarmamasını bile anlayışla karşıladık.

Ama iş profesyonelleşmeye başladığı anda atılması gereken adımlar bu değil. Taşıyamıyor yani bu çocuk bu kıyafetleri, bu dansları, bu havaları...

Üstelik albümde bir aşurelik de yok değil. ‘Maximum’un elektronik altyapılarının üstüne sağır sultanın bile ilk dinlediği anda bir Tarkan şarkısı olduğunu anlayacağı ritimlerde ‘Püf’ geliyor. Burada ‘batılı dans eden’ şarkıcımız daha sonra da kıvır kıvır göbek mi atacak?

İyi ellere ihtiyacı var Murat Boz’un. Çok stratejik olunmalı. Her adımının ölçülüp biçilmesi lazım. Yoksa yükselmek için önünde hiçbir engel bulunmayan birisi Burak Kut’la aynı kaderi paylaşacak.

Açın Murat Boz’un önünü lütfen!
Kaynak: Aksam (http://www.aksam.com.tr/yazar.asp?a=72803,10,172)

fantin
01-04-07, 18:39
Eh be kenan ne güzel keyifliydim bu gün:18: Artık napalım bi mail de bu şahsiyete göndericez. Kim nereyi gereksiz işgal ediyor öğretmek gerek:13:

sally
01-04-07, 19:12
aman bosverin agzi olan konusuyor
TARKAN I RAHAT BIRAKSINLAR :13:

benzeynep
01-04-07, 19:30
evet Tarkan 15 yıldır zirvede,ve zirve çok kolay çıkılan,kolay kalınan gereksiz bir yerdir :))) hayır bir şey değil Murat Boz'a yazık oluyor,Tarkan ile kıyaslanmak baştan kaybetmesi demek..(kıyaslanan herkesin kaybettiği gibi) sally, Tarkan o kadar rahat ki zaten ona gıcık oluyorlar,artık bu şekilde yıpratmaları mümkün değil..

sally
01-04-07, 19:32
evet bence de haklisin bu tür haberler benim canimi sikiyo

RaSKaS
01-04-07, 20:09
birileri bir yeri işgal ediyorsa
fazla uzakta aramasın
kendileri akşam gazetesini koltuğunu işgal ediyor :21:
Tarkan ın Bulunduğu yeri gereksiz işgal ettiğini söyleyecek kadar gerizekalı ise boşuna gazeteci olmuş !
Tarkan ın bugüne kadar attığı her adımı dikkatle incelesydi
niye megastar sıfatının bir başkasına değilde Tarkan a verildiğini bilirdi.
Araştırmacı Gazeteci böyle birşey olsa gerek
oturduğu koltultan sallamak ...

Birde Açın Murat Bozun Önünü Demiş
Kapatan mı varki ? :18:

HND
01-04-07, 20:25
Allah önünü acık etsin Murat Bozun...
siz de Yigit bey, böyle düsünmeye devam ediniz..

nuran
01-04-07, 20:43
bu da nerden çıktı yaa.kim bu abii,aptal ve zavallı biri o kesin.sen kendi oturduğun yere bak,senin gibi zihniyetler aslında bi yerleri işgal ediyoo.
ya artık anlasınlar Tarkan ı bunlarla yıpratamazlarrrr ( tabi bizide )

olympos
01-04-07, 21:06
yok yok bu sahıs dunyadan degıl.arkadaslar baksanıza Tarkan ı tanımıyor...gerceklerden uzak yasıyor...yada gozlerımı gormuyor acaba ? soylee bı zırvenın en ucuna baksa gorecek tarkanı veya kulaklarını temızletıp bı dınlese en kalıtelı muzıgı duyacak ama ...neyse sınırlenmek yoooookkk...

Yakisikli89
01-04-07, 21:40
ne duydugum var televisionda cocugu nede gördügüm

nerdesin murat hani ?

maydonozz
01-04-07, 22:58
yerini doldura bilen varsa doldursun biz tarkanı mega star diye sevmedik ki =) o güçlü yorumu, söölediği şarkıları insanın içine işlediği, hissettirdiği için sevdik mega star değil sadece tarkan olsa bile sevicez :20:

Yakisikli89
02-04-07, 11:43
aman salla gitsin maydonozz

biz cok gördük tarkan gibi olmak isteyenleri :19: :19: bir iki üc dört :19: :18:

ösgee
02-04-07, 12:51
kim gereksiz yere işgl ediomuşş ben bunu döferimmmmmmmmm :@ :13::13:

şekerim
02-04-07, 14:06
ya biz sıkıldık bunlardan millet konuşmaktan sıklmadı tarkanla muratboz hiç kıyaslanır mı yaa yanlışşş:13:

Bamboo
02-04-07, 15:20
Sözde tarkanı sevmezler ama hep onun yerini doldurabilecek birilerini arar dururlar bu ne iki yüzlülük bu tarz insanlarda anlamıyorumki bildiğim bi şey varsa tarkanın yeri asla doldurulamaz en azından yakın bi zamanda bu tür gazetecilerde daha çoook uzun yıllar tarkanın isminden prim yapmaya devam edecekler eminim :15: ne yazıkki....

omermountain
02-04-07, 19:38
keşke adı gibi yiğit olsaymışşşşşşşşşşşşşşş