PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sezen Aksu ve Tarkan Soğuk Savaşı bitti

Nzl
30-03-07, 22:12
SEZEN AKSU VE TARKAN

Sezen Aksu ile arasında "Şıkıdım" şarkısı yüzünden epey bir süre soğuk rüzgarlar esen Tarkan akıllanmış gibi... Zaten bir fırsatını kollayıp, Sezen Aksu ile yine nasıl can ciğer kuzu sarması olacağının yollarını arıyordu. Yolu New York’a düştü. Bir baktı. Minik Serçe de oraya konmuş. Bilinmez, belki de peşinden gitti. Sezen Aksu, zaten duygu kadını... Açtı kollarını yine Tarkan’a..

İsterseniz iki ünlü arasındaki soğuk savaşın nasıl başladığını hatırlayalım.

Tarkan, gectiğimiz yıl yayınlanan bir röportajında, kendisine yöneltilen Sezen Aksu ile ilgili sorulara şöyle cevap vermişti...

- Türkçe albüm ne zaman?

Başladım. Şimdi şarkı yazma aşamasındayım. Türkçe şarkı söylemeyi çok özledim. Bir yandan Sezen’le flörtleşiyoruz...

- Barıştınız mı yani?

Küs değildik ki. Sadece, ‘Şımarık’ şarkısı döneminde bazı hallolmamış, konuşulup çözülememiş meseleler yüzünden aramızda soğuk rüzgârlar esti.

- Ne zaman konuştunuz?

Geçen sene. Karşılıklı konuşup hallettik. Sonra sarıldık. Ben de hırçınmışım o zamanlar. Belki de güç yarışına girmişimdir. Çünkü o zaman, yani 'Şıkıdım' çıktığında 'Sezen olmasa Tarkan olmazdı' gibi laflar söyleniyordu. Ben öyle olduğuna inanmıyordum ama ama beni kışkırtıyorlardı. Belki de o yüzden 'Şımarık'a benim ve Ozan'ın adını ekledim. Bizim de emeğimiz vardı şarkıda; ama o, Sezen'in şarkısıydı. Bunu ona sormadan yaptık ve Sezen de rahatsız oldu. Haklıydı. Ben bunu yıllar sonra anladım. (30 Mart 2006 tarihli Hürriyet Kelebek'ten)

İkisi de Türkiye için önemli müzik insanı. Onların küs olmasının kime yararı olabilir ki...

Sezen ile Tarkan, New York’ta buluşup, eski sıkı fıkı günlerine dönmüşler. Görüntü bu. Çünkü, New York’tan İstanbul’a gelen uçaktan kol kola, sarmaş dolaş indiler. Tarkan sevinçten havalara uçuyordu ve diyordu ki:

- Sezen ile New York’ta buluştuk. Sokaklarda bağıra bağıra dolaştık. Özgürlüğümüzü yaşadık. Birlikte bir projemiz var. Bir-iki ay sonra duyacaksınız.

Sonuç; Tarkan’ın gücü Sezen Aksu’ya yetmez...

Paranın gücü ise kesinlikle inkar edilemez!

Neyse şimdi Şıkıdım’ı dinleyelim.

Sonra da Sezen’den bir şarkı...

İşte internette yazmayı bu yüzden seviyorum.

Şarkılı, türkülü de yazabiliyorsun...

http://www.gecce.com/pages/yazi.asp?yid=5017

HND
30-03-07, 23:20
simdi soguk:S savas bitti öyle mi.. iyi, hayırlı ugurlu olsun..

Ay sanki birbirlerini satirla kesmeye kalktilar:18: , hem coktandir barisik onlar... aralarinda sadece fikir uyusmazligi vardi, ciddi bi kirginlik degildi :1:

HakanÇelik
31-03-07, 18:18
tarkan ile sezen aksu'nun arası şıkıdım şarkısı
yüzünden değil, şımarık şarkısı yüzünden açıldı...
bir de biraz dersine çalışşsan tam süper olacak...